Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a minimális feszítőfa...

Mi a minimális feszítőfa matematikai modellje?

Figyelt kérdés

Amit találtam az nekem teljesen értelmetlennek tűnik


29.o


[link] [link]


A modellben nincs benne se az, hogy az élek száma legyen eggyel kevesebb a csúcsok számánál, se az élek súlyai nem szerepelnek sehol.

Eszerint a megoldás nem függne attól, hogy milyen súlyok tartoznak az élekhez -.-


2020. máj. 13. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, hogy beletrollkodok! Ez milyen tudományágban van? Statika, vagy erdőműveléstan, esetleg bútortechnológia?
2020. máj. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:

"Ez milyen tudományágban van?"


Gráfelmélet.

[link]


Kedves Kérdező!

A kérdésben lévő link rossz, ha esetleg korrigálnád, talán érthetőbb lesz a probléma.

2020. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocs, nem láttam hogy el lett rontva a link, inkább feltöltöttem


[link]

2020. máj. 14. 11:37
 4/7 dq ***** válasza:

Az élek súlyai az utolsó sorban szerepelnek. Ha a gráfodat úgy módosítod, hogy az élein a súlyokat módosítod, akkor a modellben csak minimize feszitofa sort kell változtatnod.

Az ab:, ..., d: feltételek csak arra szolgálnak, hogy az yAB, ..., yDB beválasztások egy feszítőfát alkossanak.

2020. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 dq ***** válasza:

Közvetlenül nincsen benne a modellben az a feltétel, hogy az élek súlya legyen eggyel kevesebb a csúcsoknál.

De ha elolvasod a szöveget, akkor kiderül, hogy az xAB, ...,xDA egy olyan hálózat, ami az A csúcsból elvisz 3 darab cuccot a B, a C és a D csúcsba. (Illetve csak akkor feszítő fa az x hálózat, ha a "feszitofa:" constraint értéke minimális. Egyébként például minden élt és az ellentettjét is be lehetne venni a hálózatba.)

2020. máj. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dq ***** válasza:
jav: az élek **száma** legyen eggyel kevesebb a csúcsoknál
2020. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, kezd tisztulni


Szóval akkor az, hogy a fa összefüggő és eggyel kevesebb él van mint csúcs jön abból a feltételből, hogy mindegyik élen legfeljebb 3at(4-1) szállíthatunk és a bemenő anyag eggyel több mint a kimenő anyag minden csúcsnál


Nem tudom hogy nem vettem észre hogy ott vannak a súlyok a célfüggvémyben...



Még párszor átrágom magamat rajta majdcsak világos lesz

2020. máj. 14. 18:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!