Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fémipar. Mire használják...

Fémipar. Mire használják ezeket a menetfúrókat, metszőket?

Figyelt kérdés

Nagyon egyedi méretűek :


W 11,3 1/26

W 17,5 1/19

W 14,5 1/26


2020. máj. 10. 12:32
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Nem tudsz linkelni valamit?

Nem tudok semmiféle W menetjelölésről, gyanítom, hogy a whitworth jele akar lenni.

A törtjeles valószínűleg a menetemelkedés akar lenni, bár azt úgy szokták megadni, hogy egy colon hány menet van, tehát az 0/26: simán 26.

Az első szám meg valószínűleg mm-ben megadva az átmérő, amiből a colos törtet visszaállítani elég bajos.


Végignéztem az összes colos menetet, amiről van táblázatom, sima whitworth, gázmenet, UNC, UNF, de sehol sem találtam olyat, ahol a mm-es külső átmérők és ez a menetemelkedés legalább közelítőleg passzolna.


A legközelebbi átmérők:

11,07 mm (1/4 18 NPT) anya

17,46 mm (11/16 16 UN) orsó

14,49 mm (3/8 18 NPT) anya


De ezeknél láthatóan az emelkedés nem passzol.

2020. máj. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Naná, hogy a W jelzés a Whitworth-ot takarja.

A menetátmérők mm-ben , míg a tört számok az 1 inchre eső menetszámot adják meg.

A normál szabványokban nincs ilyen.

Nem tudok linkelni, mivel egy kirakodó vásáron láttam ezeket a menetfúrókat.

Ráadásul Titex-Plus gyártmányok.

Szóval ha egy ilyen nagy cég foglalkozik velük, akkor az valamire biztosan jó kell, hogy legyen. Nem gondolnám, hogy csak pár darabot gyártottak volna belőlük.

2020. máj. 11. 10:04
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyébként a W jelzés teljesen szabványos jelölés az Angoloknál.

Van ezeknél mindenféle fura méret.

Hogy ne legyen összekeverhető a szabványos , táblázatba is foglalt kötőelem mértekkel sokszor odabiggyesztenek még egy F-betűt is.

például WF 0,5708 - 26

Ezek viszont nincsenek táblázatba foglalva.

2020. máj. 11. 10:17
 4/6 A kérdező kommentje:

Vagyis pontosabban ők így írják:


WF .5708 - 26


WF = Whitworth Form

2020. máj. 11. 10:20
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Hát, akkor sem akar az átmérő és a menetemelkedés passzolni.

Gyanús, hogy nem szabványos.

Esetleg valami egyedi gyártás, célszerszám valami cégnek.


Kaptam én már havertől ajándék menetfúrót, gyönyörű bevonatos aranysárga, gépi, előrefelé forgácstolós.

Minden faca, csak M7 méret.

Semmire sem jó.

Valahol valamire használják, nagy mennyiségbe, különben nem gyártanák, de magáncélra cseszhetem.

2020. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

M7-et azért szoktam használni. Igaz nem saját célra, de időnként elszáll valamiben a 6-os menet, amit fel kell bővíteni. M7x0,5 , 0,75 meg fúvókáknál is használatos.

Még balosom is van, bár az még nem kellett soha, csak óccsóvót. :)

2020. máj. 11. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!