Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az áramnak van tömege, súlya?

Az áramnak van tömege, súlya?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 17. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Az aramnak onmagaban nincs, ez egy absztrakt fogalom, egy jelenseg, mint pl. A hang. Az aramot okozo reszecskeknek lehet tomege.
2020. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:
68%

A fém vezetőben az elektronok az áramkörben körbe mozognak. Szóval a vezető egyik végén pont annyi lép be, amennyi a másikon kilép.

Ilyen értelemben nincs saját súlya az áramnak, hiszen az áramvezető anyagban nem változik a benne lévő elektronok száma, ezzel össztömege sem.


De egy elektrosztatikus töltés jelenthet tömegkülönbséget, hiszen elektron-többletet vagy -hiányt jelent.

2020. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Hány éves vagy?

Ha 20 alatt, akkor azt lehet mondani, hogy nincsen.

Ha műszaki egyetemen vagy, akkor pedig azt, hogy van.

Ugyanis a gravitációt okozó dolgok azok szám szerint kb. tízen vannak, és ebből csak az egyik a tömeg.

A másik az áram.

De itt olyan áramokra gondolj, amelyek ma a világunkban sehol sincsenek, még a legvadabb csillagkitörésekben sem, csak az ősrobbanásban fordultak elő.

Ja, és úgy tudom, negatív súlya van.

Az ősrobbanás utáni nagyon gyors felfúvódást ilyen hatások okozták.

2020. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Az áram absztrakt fogalom, jelenség, tulajdonság. És hordozója van, amely természetesen rendelkezik tömeggel.

Az elektromos áram meghatározott erőhatásra (potenciálkülönbség) létrejövő töltésmozgás következtében előálló fluxusváltozás. Ugyanakkor például van vízáram is, amely a gravitáció hatására egy adott víztömegben a bekövetkező szintváltozás. Sokféle anyag és sokféle módon tud áramlani, sőt ismerjük a fotonáram fogalmát is. Ami ezekben közös, azon tulajdonságok egyike az áram, amelynek adhatunk mértékegységet, mértéket és így mérhetjük is.

(az elektromos áram esetén azonban - szigorúan véve nem az elektronok áramlanak, hanem a mozgásukból következő hatás. Az nem igaz, hogy az erőműben előállított áramot alkotó valamely elektron egyszer csak az én lakásom égőjében köt ki).

2020. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

"Az nem igaz, hogy az erőműben előállított áramot alkotó valamely elektron egyszer csak az én lakásom égőjében köt ki)."

Nem hát, mert nem köt ki, hanem pihenő nélkül visszamegy az erőműbe.

(bocs, ezt azért nem lehetett kihagyni)

és egy fokkal magasabb szinten meg csak a transzformátorokig megy el, ott meg átadja a stafétabotot a váltó következő tagjának.

(bocs, ezt se)

2020. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkit zöldelltem. Az elektromos áramra gondoltam.
2020. ápr. 17. 19:18
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Azért kíváncsi lennék, hogy ki pontoz még itt, és miért.
2020. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7: Gondolom sok a troll, ellenzöldelltelek, mindenki zöldet kapott tőlem. Tőlem csak a kötekedő, sértő, szándékosan félrevezető trollok kapnak pirosat vagy behajtani tilos táblát, de ez itt szerencsére nem volt szükség.
2020. ápr. 19. 17:58
 9/9 pctom válasza:
100%
Váltakozó áramnál igazából az elektronok csak előre meg hátra mennek, az átlagos helyzetük nem is változik.
2020. ápr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!