Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van már olyan innováció, hogy...

Van már olyan innováció, hogy telefonnal lehessen nyitni csukni, inditani az autót?

Figyelt kérdés
A kilincshez tartom, kér ujjlenyomatot, majd kinyitja, beülök, helyére pattintom a telót, ezzel inditom az autót is. Tök egyszerű lenne.

2020. ápr. 2. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Van lakathoz, lakás ajtóhoz. De mi értelme lenne egy autónál? Miért jobb az, mint egy távirányító? Lassabb, bonyolultabb (mi van ha nincs nálad a telefon vagy lemerül vagy nincs okostelefonja az illetőnek?), költségesebb, kevésbé biztonságos.
2020. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom van az a márka és árkategória, ahol extraként lehet kérni.
2020. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de miért kell ehhez telefon? A kilincsekhez lehet ujjlenyomat-olvasót tenni és akkor ugyanezt megkapod sokkal megbízhatóbb és egyszerűbb kivitelben. A telefon elveszhet, lemerülhet, kocsiban felejtődhet, bebugolhat az app rajta, kommunikációs nehézségek adódhatnak. Rengeteg buktatója van a dolognak...
2020. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"De mi értelme lenne egy autónál? Miért jobb az, mint egy távirányító?"


Mert a telefont igy is ugy is viszed magaddal, és ha kocsival mégy, akkor még a kulcsot is vinned kell. Plusz egy dolog, ráadásul sok márkánál nagy bumszli nehéz kulcs van (bicskakulcsok általában), kényelmetlen magaddal hurcolászni. A telefon meg ugyis mindig nálad van, akkor már lehetne vezérelni arról is az autót.


"Lassabb, bonyolultabb (mi van ha nincs nálad a telefon vagy lemerül vagy nincs okostelefonja az illetőnek?), költségesebb, kevésbé biztonságos."


Másodlagos vezérlési módnak megmaradhat a kulcsos megoldás, a kettő nem zárja ki egymást.


"Jó, de miért kell ehhez telefon? A kilincsekhez lehet ujjlenyomat-olvasót tenni és akkor ugyanezt megkapod sokkal megbízhatóbb és egyszerűbb kivitelben. "


Na igen, csak drágább is. Meg igazából felesleges, hiszen a telefon úgyis mindig nálad van, a mai mobilokban meg már úgyis eleve benne van az ujjlenyomat olvasó, akkor minek az autóra? Sokkal olcsóbb egy kis féldolláros kommunikációs eszközt belerakni, ami tud a telefonnal kommunikálni. Vagy benne is van már mindben eleve, mai autók többségében. És azt meg sem tudják rongálni kivülről (az ujjlenyomat-ovasót pl. lefújják zománcfestékkel, igy te is képtelen vagy hozzáférni az autódhoz).

2020. ápr. 2. 16:57
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Egyes Tesla modellek niythatóak, indíthatóak mobiltelefonnal.

https://www.youtube.com/watch?v=mW0Z2Y_M5qI

2020. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező; azt kívánom, hogy az legyen a legnagyobb gondod az életben, hogy a kocsidhoz bumszli kulcsot kell magaddal hordanod.

Nekem egyébként olyan telefonos app lenne jó, ami szarás után kitörli a seggemet, mert a bumszli nagy kezeimet mindig magammal kell vinnem, hogy hogy ki tudjam törölni utána. A telefon meg ugye úgyis ott van mindenkinél.

2020. ápr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

7-es, csigavér, higgadj le kérlek, nem tudom, mivel szolgáltam rá ily maró gúnyra tőled. Megbántottalak volna valamivel, drága?

Ráadásul nem is tűnik jogosnak a zsémbelésed, főleg a 6-os hozzászólás fényében. Mint látod, volt, aki nem béna kifogásokat keresett, hanem inkább megvalósitotta az ötletet, és most kábé betegre keresi magát vele.

Mindenesetre ha neked az a szived vágya, akkor felőlem törölheted nyugodtan a hátsó feledet a telefonoddal, engem nem zavar különösebben :)

2020. ápr. 3. 10:32
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

És a 6-os vagyok, nem a 7-es. De nem baj.

Hogyha ezt te maró gúnynak vélted, csak sajnálni tudlak.

Arra akartam rámutatni, hogy annyira lusta már a társadalom, hogy lassan még a seggét is applikációval akarja kitöröltetni. De ezek szerint neked is az a legnagyobb bajod, hogy slusszkulccsal kell az autót elindítani, merthogy annak a magaddal vitele micsoda logisztikát igényel.

2020. ápr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

# 6


Ez már nagyonrégota létezik.


https://www.youtube.com/watch?v=PNsDoe2O4Q4

2020. ápr. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

Nézelődjél csak Aliexpresszen, tanulj meg Arduinót programozni, pár tranyós és-vagy relés áramkört összerakni és házilag megcsinálod 50-100 ezer Ft közt.


Azért nem kapni rá egyben komplett rendszert, mert autótípustól függően sok eleme eltérne.


Amúgy hogy Mo.-on van-e már nem tudom, de sok országban vannak szervizek, ahova beviszed a kocsit és megcsinálják neked kompletten az egészet.

2020. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!