Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen gépeket hozhat létre a...

Milyen gépeket hozhat létre a gépészmérnök, ha már mindenben van elektronika tehát inkább villamossági mérnök kategória?

Figyelt kérdés
2020. márc. 28. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi? És minek az elektronika, ha nincs amit vezéreljen? Vagy mi a kérdés?
2020. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy gépnek van mechanikus és elektrmos része is, a mechanikus részeket a gépészmérnök tervezi (vagy hasonló), az elektromosakat meg a villamosmérnök (vagy hasonló). Egy ilyen projekten dolgoznak 10-en, 20-an, vagy éppen többen, különböző végzettségekkel, amiben van villamos és gépész végzettségű ember is. Többek között. Ma már nincs olyan, hogy egy bonyolult gépet egy ember magában megcsinál az elejétől a végéig.
2020. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És ez az együtt dolgozás mit takar? Mit csinál a gépész benne és mit a villanyos?

Odáig értem, hogy az elektronikát (ami mindenben van) megcsinálja a villanyos, de konkrétan az működteti nem? A gépész csak egy burkolót csinálna? De nyilván nem, mert sokkal többet tanulnak ehhez, akkor mit?

2020. márc. 28. 14:47
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha valaki “épít” mondjuk egy MR gépet (hirtelen ez ugrott be mert most voltam:D) akkor melyik szakterületen van? Vagy azon belül mit csinál a gépész és mit a villanyos?
2020. márc. 28. 14:49
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagy a gépész tervezi az alapját az egésznek és megkérni a villanyost hogy így és így működjön, ő meg már csak az áramellátását biztosítja?
2020. márc. 28. 14:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ketten pikk-pakk összedobnak egy MR-t.
2020. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Valaki indit egy projektet, hogy ő ilyen és ilyen elektromechanikus gépet akar gyártani (mondjuk egy csomagolórobotot). Ehhez felkér egy tervezőt (vagy ma már inkább tervezőcéget), hogy ilyen és ilyen súlyokat kell ilyen és ilyen sebességgel ilyen és ilyen szögben és távolságban mozgatnia a robotnak. A tervezőcég ez alapján készit egy tervet, amiben papiron megvan hogy hová milyen mechanikus és milyen elektronikus alkatrészek kellenek. Ma már annyira bonyolultak lettek ezek a gépek, hogy ilyeneket nem egy darab tervező tervez meg, hanem egy tervezőbrigád, amiben van gépészmérnük és villamosmérnök (meg más mérnökök) is. Aztán a gépész legyártja adott anyagokból az adott alkatrészeket, a villanyos meg legyártja az elektronikai alkatrészeket, amiket aztán a programozó felprogramoz, a szerelősor meg összeszerel.

Ma már jóformán egy darab gépészmérnök vagy egy darab villamosmérnök magában semmit sem csinál, mindenki csapatban dolgozik, mert úgy gazdaságosabb, prosperálóbb, haladósabb a buli.

2020. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a gépészmérnök a csomagolórobot mechanikus alkatrészeit tervezi meg (karok, csuklók, kötések, merevitések, rugók, stb.), a villamosmérnök meg az elektronikai részét (vezetékek, elektronikai panelok, csatlakozók, kapcsolók, stb.). Aztán a gyártósor meg összerakja kettőjük (és mások) közös munkáját. Nagyon dióhéjban kb. igy néz ki a dolog.
2020. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A MR gépnél a gép alapját borkolatát az ágy mozgását Tekercsek felfüggestését tartását a gépész tervezi. A villamos ennek az irányitását kábelezését. Amúgy rengeteg az átfedés a két terület közőt. pl Sok gépészmérnök tud plc-t programozni. Én gépészmérnöknek tanultam a tanterv nagy százalékban megyezik a Villamossal.
2020. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A merevlemez (HDD) például eléggé elektronikai eszköz, mégis többek között gépészmérnökök dolgozták ki a mechanikus hajtásokat, a fejet mozgató karra ható erőket és szükséges szilárdságokat, fejmozgáskor a túllengés minimalizálását, stb. Összességében ezek sokat számítanak az adatsebességben és megbízhatóságban.


Persze, egy rádió tuner vagy egy pendrájv tervezésénél lehet, hogy nem dolgoznak gépészek, de pl. egy autó (vagy bármilyen gépjármű) tervezéséhez elég nagy szükség van rájuk. De beszélhetünk még mezőgazdaságról, élelmiszeriparról, könnyű- és nehéziparról, vegyiparól, vagy akár színházi színpadtechnikáról... Mindenhol tele vagyunk ilyen-olyan munkavégző gépekkel, energiaforrásokkal, hajtásokkal, stb.

2020. márc. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!