Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek ez lehetséges a...

Szerintetek ez lehetséges a jövőben?

Figyelt kérdés

A VR tudomány szerintetek fejlődhet addig mint kB a SAO-ba vagy a Ready Player One-ba? És szerintetek is sok problémát megoldana? Mondjuk például le lehetne a virtuális világban vezetni a háborúkat lehetne ott sportolni hogy mondjuk egy toló székes is tudjon focizni stb... Szerintetek lehetséges hogy teljessé fejlődjön? És szerintetek milyen változásokat hozna az emberi társadalomba?

21/F igen és bocsánat nem tudtam igazán melyik csoportba írjam ezt a kérdést.



2020. febr. 11. 08:07
1 2
 1/14 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Az emberiség szerintem nem nyugszik addig, amíg el nem jut egy Mátrix szerű VR-ig... Onnan már nemigen lehet tovább fejleszteni majd a dolgot. Legalábbis: mi lehetne élethűbb a fizikai valóság tökéletes illúziójánál?!


Az a durva, hogy a technológia alapjai már szinte minden részletükben megvannak ma is. A Ready Player One-ban látott dolog nagyon is reális jövőkép. De még ez is nagyon messze van a Tökéletes virtuális valóságtól. A filmben konkrétan még viccelnek is ezzel, amikor a VR-ban lévő ember átesik a szobájában a kanapén...


Úgy gondolom az emberek művészetek iránti érdeklődése is ebbe az iránya fogja sodorni a technológia fejlődését: Régen barlangrajzok voltak. Aztán lettek eszközeink, amikkel szobrokat, festményeket, irodalmi műveket készítettünk. Aztán jött a fényképezés, a film. Ma már a videojáték a legnépszerűbb művészeti ág lekörözve a filmet. Legalábbis ez fejlődig a leggyorsabban és ebben van a legnagyobb pénz is. Egy virtuális játéktérben a művészeknek akik megalkotják a játékot sokkal nagyobb kreatív szabadságuk lehet. Sokkal több érzést kiválthatnak az emberből, hiszen a játékos interaktívan részt vesz a történet alakulásában.


A mai fim-művészetre mindenki úgy tekint, mint egy komoly művészeti ágra, de ez is bugyuta cirkuszi látványosságként indult. Ahogy a videojáték is öldökölős, primitív videojátékkal került be a köztudatba. Ma már olyan játékok vannak, amiken az ember nem tud dönteni merre haladon tovább, annyira leterheli a döntés. Felkavaró érzelmi hullámvasút tud lenni, ami igenis megérinti az embert. Mi ez, ha nem művészet?


Ha megcsináljuk a tökéletesen élethű virtuális valóságot, akkor nagyon rá fognak cuppanni a művészek és a művészetkedvelők is. De most komolyan! Mi lehet jobb kifejező eszköz egy művésznek, hogy világokat teremthet? Olyat mint a Föld, vagy valami egészen mást.....


Szerintem az ember művészetek iránti igénye a virtuális valóságba fog kifutni. Mind a felhasználók, mind a művészek szempontjából. Ma sokkal jobban érdekel minket egy film, mint egy festészeti kiállítás. Az ember nagyobb katarzisra vár. Nagyszabásúbb művészeti alkotásokat akar megtapasztalni. Egy filmben sok művész munkája összpontosul: Író, vágó, operatőr, rendező, színészek, látványtervezők, stb.. Mind-mind tehetséges kortárs művészek, akik nem festenek, hanem a filmszakmában vannak. A videojátékoknál UGYAN EZ a helyzet. Csak még grandiózusabb és még inkább a jövőbemutató a dolog. Konkrétan a Virtuális Valóság felé vezet minket, és eddig úgy tűnik, hogy semmi sem állhat az útjába...

2020. febr. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Meg fogják csinálni.

Előbb-utóbb biztosan még közvetlen agyidegi interfésszel is.


Persze ennek meglesz a negatív oldala is.

Biztosan lesznek, akik kompletten "átköltöznek" a virtuális valóságba, a való világban csak annyira lesznek jelen, mint egy kómás beteg.


Kicsit más téma, de szerintem azt a virtuális világot ami létre fog jönni, remekül mutatja John Scalzi: Bezárt elmék és Fejvesztve regénye.

Ott ugyan a rendszert ágyhoz kötött teljesen béna betegek használják, onnan a valós életbe robottestben visszajárva, de a virtuális világ jövője valóban valami ilyesmi lehet.

2020. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Érdekes kommentek. De szerintetek arra is lehetne esély ha ilyen majd tényleg el lesz készítve akkor mondjuk a háborúkat is ott bonyolítanák le? Mert ugye akkor ténylegesen nem hallna meg senki.
2020. febr. 11. 10:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A háborúkat egyre inkább most is a kibertérben bonyolítják, mert egy-egy informatikai támadás komoly károkat tud okozni egy országnak.


Már tíz évvel ezelőtt dolgozott egy haverom a magyar katonai elhárításnál a kibertámadások elleni védelem területén... mi lehet ma? És mi lesz húsz év múlva?


Attól még, hogy közvetlenül nem halnak meg emberek mondjuk légitámadástól vagy tankok miatt, még borzasztó károkat tud okozni, ha mondjuk megbénítják egy ország komplett ellátórendszerét (közművek, közlekedés, betegellátás stb.). Úgy is tömegek halhatnak meg, ráadásul tartózkodási helytől szinte függetlenül.

2020. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mi értelme lenne egy virtuális háborúnak?


A háború értelme, valamilyen erő alkalmazása egy politikai cél, vagy erőforrás elvétele érdekében.


A lényeg, a másik fél haderejének felőrlése, megbénítása és a dominancia elérése.


Egy VR háború súlytalan, nem jár semmilyen következményekkel. Viszont ha drónokkal szétbombázod a vasútállomásokat, kikötőket, repülőtereket, annak van súlya és félelemkeltő ereje.

Egy ideig kiberháborúval is elérhető a gazdaság megbénítása... de a háború célja mindig valamilyen nyomásgyakorlás. Ami ha halállal és pusztítással jár, annál hatásosabb.

2020. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg ennyi erővel lehetne akár egy focimeccsen el lehetne dönteni USA és Kína között kié legyen az óceán felügyelete.😃


A VR térben nincsenek fizikai javak, ez nem olyan mint a Mátrix, hogy tényleg meghalsz ha meghalsz. Maximum lekapcsol az agyi interfészed.


Természetesen drónokat, légi és földieket lehet majd irányítani. Akár Atlas robot humanoid multifunkciós katonai robotokat.

2020. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na jó de milyen jó lenne már annak aki mondjuk nem tud lábra állni hogy egy virtuális valóságban úgy érezhetné hogy tud futni stb.? :D
2020. febr. 11. 12:59
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Mi értelme lenne egy virtuális háborúnak?"


Régi szép időkben, ókorban voltak olyan csaták, ahol felvonult a két sereg, mindkettőből kiválasztottak egy-egy mesterbajnokot, azok megvívtak, akinek a bajnoka nyert, az nyert, csak akkor lett belőle tömeges csata, ha valakinek nem tetszett az eredmény és tömegesen nekiállt "megóvni" az eredményt.


Szóval már akkoriban is tudták, hogy lehet csatázni tömegirtás nélkül is.


Ma meg, amikor már megvan a lehetőség kibertámadásokkal komplett országokat megbénítani, még kevésbé lesz értelme porrá bombázni mindent, hogy aztán győztesként évtizedekig a gatyád rámenjen az újraépítésre.


A jövőbeli háborúk "fejlődési" iránya kétféle lehet. Egy a totális nukleáris kiirtás, ami senkinek sem jó, vagy éppen az egyre inkább szelídülő, ami egyre célzottabban az ellenség haditechnikájának minél kisebb rombolással, de minél nagyobb hatásfokú kiütéséről szól.


Nem kizárt ezért, hogy valamikor majd a hadszyntér kompletten átkerülhet a virtuális térbe.

ez persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne a való életre katasztrofális hatása.

Főleg, ha a való életnek is egyre nagyobb része ott fog történni.

2020. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolóval teljesen egyet értek. Mennyivel jobb lenne a világ ha a háborúk verontas nélkül zajlananak le.
2020. febr. 11. 13:15
 10/14 Wadmalac ***** válasza:

"Mennyivel jobb lenne a világ ha a háborúk verontas nélkül zajlananak le."

Fene tudja, lehet, hogy az unokád majd öngyilkos lesz, ha a virtuális háborúban kinyírják a húsz éve fejlesztett avatarját.

:)

2020. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!