Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van itt olyan aki nagyon ért...

Van itt olyan aki nagyon ért a motorokhoz?

Figyelt kérdés
Sok kérdésem lenne,de nem tudom kinek kéne feltennem,mert ugye nem mindenki volt türelmes se,meg minden. Nincs olyan oldal pl hogy szakember válaszol,ugy minthogy pszichologus válaszol?
2020. jan. 19. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem hosszú képleteket kérsz, akkor szerintem én tudok válaszolni privátban.
2020. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Mármint motorkerékpárra vagy Otto/Diesel motorra gondolsz? Ha az utóbbi akkor kérdezz nyugodtan.
2020. jan. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Wadmalac ***** válasza:
76%

Közlekedés / autók-motorok topikban is sok motorműszaki kérdés van, ott is elférne.

Abból a szempontból tök mindegy, hova teszed, hogy legalább annyi szakértetlen válasz lesz, mint szakértő.

Én belsőégésű motorok terén annyiból tudok esetleg segíteni, hogy két-három évig gyártósori szervizeltem Fiat turbódízel motorokat és a Magneti-Marelli motorvezérlőket, ehhez meg a komplett Bosch turbómotorok szaktankönyvet be kellett tanulnom, plusz Bolognában kaptam kiképzést a Fiatnál és Magneti-Marellinél.

Ultimatív szakértővé éppenséggel nem tesz, de elég sok ismeretet be kellett gyűjtenek és alkalmazni.

Úgy a K-Jetronic 1973-as kezdéstől a 2010-es évig vagyok képben benzines és dízel téren. Ami újabb, az már nekem kiesett.

2020. jan. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy milyen motorra gondolsz. Belső égésű, gőz-, vagy elektromos, vagy egyéb (pl. Stirling) motorokra gondolsz? Vagy a motor kerékpárra?
2020. jan. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
igazából kedves utolsó,motorkerékpárra is,meg úgy motorokról általában, mondjuk ha ugyanazt megtudom oldani egy gőzössel,mint egy villanyossal,csak jobban,akkor azt fogom választani.
2020. jan. 20. 16:25
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez nem vitt közelebb. Tehát motorkerákpárt akarsz építeni?
2020. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Is
2020. jan. 20. 18:56
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer fussunk neki. Sok ezer féle (hajtó)motor létezik. Más ember ért az egyik fajtához más a másik fajtához. Én pl. értek a villamos motorokhoz (abból is leginkább a különböző háromfázisú aszinkron motorokhoz), de pl. a precíziós léptető- a BLDC-, lineáris DC motorokhoz már jóval kevésbé (kb. hallottam róluk és tudom ha kéne olyan tudom hol kéne utána nézni, meg valami dereng is belőle).


A belső égésű motorokhoz még annyira se, kb. van róluk fogalmam. A többi gőz-, stirling- meg egyéb motorokról csak tanultam valamikor. Aki meg a belős égésűekben van otthon azok általában kevésbé értenek a villamos motorokhoz. És így tovább.


És akkor jön az amire itt korábban volt utalás, hogy sokan "motor"-nak nevezik a motorkerékpárt (ez sem világos még mindig, hogy ebben az értelemben használod-e) ami megint egy teljesen más terület.


Ahhoz, hogy segíteni tudjunk kb. határold be, hogy mire is gondolsz. Mert ez egy igen széles terület.

2020. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Ha a "motorkerékpárt akarsz építeni" kérdésre az "is" a válaszod, akkor ki kell ábrándítsalak! A helyzet az, hogy a műszaki életben állandóan kompromisszumokat kell kötni, azaz egy adott feladatra általában nem létezik ideális megoldás, mindig valamilyen szempontrendszer alapján választjuk ki a még elfogadhatót. Amennyiben te még azt sem tudod, hogy valójában miért van szükséged motorra, akkor nagyon nehéz lesz már a szempontok prioritását is meghatározni. Ehhez tényleg egy türelmes válaszolóra lesz szükséged, vagy egy olyanra, aki nem látja kérdéseid hiábavalóságát. Alternatív megoldásként jól jöhet egy műszaki egyetem elvégzése is, utána már kicsit tisztábban fogod látni kérdésed értelmetlenségét.
2020. jan. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Most mire vagy akkor kíváncsi? Az Otto-körfolyamat izochor állapotváltozása során felvett hő mennyiségére? Vagy mire?
2020. jan. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!