Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Menetfúró alaklmazásánál...

Menetfúró alaklmazásánál (gépen) szükséges, hogy az előtolás a menetemelkedéssel legyen azonos?

Figyelt kérdés
esztergálásnál tudom, hogy így van, viszont a menetfúrásnál nem hallottam
2020. jan. 4. 10:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Menetfúrásnál is így van, mert a gépi menetfúrót akkor éri az optimális erőhatás.

Természetesen ha megszorul a menetfúró, akkor egy nyomatékra beállított rugós szerkezet enged, ezért ekkor a fúró nem halad az előtolással, így csökken a szerszámtörés veszélye, de azért fennáll ekkor is, de eleve más előtolást választanai, mint a fúrandó menet emelkedése, az túl nagy kockázatot jelentene.

2020. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, hogy nincs is semmi értelme más előtolásnak, mert sem gyorsabban, sem lassabban nem lehetne elkészíteni a menetet, csak a menetemelkedés és a fordulat viszonylatával.

Az a rugós biztonsági szakasz sem túl nagy, így ha azon túllépnek, akkor biztos a szerszámtörés.

2020. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Szirty ***** válasza:
100%

Hogyan is gondoltad?

A menetfúró a saját emelkedésével szeretne haladni, az előtolás meg más sebességgel szeretne haladni abból mi lenne?

2020. jan. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én is azt mondanám érzésre, hogy a saját menetemelkedésével kell tolni, csak furcse elképzelni, hogy mondjuk egy M20-nál, akkor ezek szerint 2,5 mm előtolás kell? Szerszámkatológusokban sem találtam ezt az adatot kiírva sehol, ezért kérdezem itt
2020. jan. 4. 11:24
 5/16 anonim ***** válasza:

Hagyományos gépeken ritkán alkalmaznak gépi menetfúrást, főleg nagyobb méreteknél, azt kivágják késsel, de ha mégis, a vonóorsó helyett ugyanúgy alkalmazható a vezérorsó az emelkedés beállítására.

CNC gépeknél meg mindegy, azok többnyire erősebbek is, ott bármilyen emelkedést megadhatsz, bár a menetfúrásnak most nem tudom a kódját, de szinkronizálni kell a főorsóval a bekezdés miatt.

2020. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Igen, azonos kell legyen. Ha nem cnc gépen akarod fúrni a menetet, akkor viszont célszerű kézzel szabályozni az előtolást addig, amíg bele nem kap a furatba a szerszám, utána behúzza magától.
2020. jan. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem volt arról szó, hogy hagyományos, vagy cnc gépen történne a menetfúrás. Teljesen más a teendő.

Milyen gépről van szó ?

2020. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Radiál fúrógép (hagyományos)
2020. jan. 4. 14:14
 9/16 A kérdező kommentje:
Egy ilyen fúrógépen akkor például ezek szerint található a szabványos menetemelkedéseknek megfelelő előtolás?
2020. jan. 4. 14:30
 10/16 anonim ***** válasza:

Mindenképp hosszkiegyenlítéses menetfúró befogást kell alkalmaznod, mivel még ha be is tudsz állítani a menetfúrónak megfelelő előtolást, a végén visszafelé kell forgatnod és akkor beletörik a menetfúró a gép mechanikai holtjátéka miatt.

A menetfúró emelkedése, már visszafelé vinné a szerszámot, miközben a gép még nem produkálja visszafelé az emelkedést.

De az is elegendő lehet, ha a tekerő karral kézzel beküldöd a menetfúrót és hagyod, hogy a főorsót szabadon húzza maga után. Nem kell ez esetben gépi előtolást használnod.

2020. jan. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!