"Megérezné" Föld, ha hirtelen mindenki geotermikus fűtésre térne át?
A kapacitásokat figyelembe véve, azok - egyszerűen szólva - mennyiségi arányait tekintve, a geotermikus fűtés semmit se venne el a magma hőmennyiségéből. Olyan lenne minta azt mondanánk, hogy mi lenne a tengerekkel, ha sótalanítva mindenki tengervizet inna.
Inkább a kivitelezése ütközne megvalósítási problémákba, mert van ahol ezt bajos lenne kivitelezni. Kivétel persze ha valami új technológiában képzelnénk el. A Föld magma mennyisége bőven az óceánok vizének mennyisége fölött van, sőt az óceánok a Föld méretéhez képest csak olyanok, mint az alma és héja.
Az emberiség jelenleg 7,5 milliárd ember, ha napi 2 liter vizet számolunk mindenkire, akkor évente 5 475 000 000 000 liter víz az emberiség jelenlegi ivóvíz szükséglete.
Föld összes vízkészlete: 1 400 000 000 köb kilóméter víz.
Ez egyenlő = 1 400 000 000 000 000 000 liter víz.
Az óceánok vize osztva az emberiség éves vízfogyasztási szükségletével:
140 000 000 000 000 0000 liter
/5 475 000 000 000 liter
= 255 707 évig kellene inni és akkor elfogyna. De akkor sem tűnne el, mert az ki is kellene jöjjön, úgyhogy ez csak szimpla számítás volt.
Az energia megmarad, és végül minden hővé alakul. Tehát a fűtés nem elvonja a hőt a bolygótól. Ha kis f-fel írjuk, tehát a föld, az udvarom almafái, na azok megérzik ha hőszivattyúval hűtöm alattuk a talajt.
Bolygó szintjén az lenne az érdekes, hogy nem fosszilis energiával fűtünk, tehát a kevesebb kinyitott konzerv-energia nem adódna hozzá a Föld energiamérlegéhez. De az amúgy elég elhanyagolható: a 2004-es cunami során felszabadult energia kb. annyi, mint amit az emberiség az ipari forradalom óta ÖSSZESEN felhasznált.
A példa szerinti udvari almafák kicsit mellétalált. A geotermikus fűtés nem a kertből és nem a kert kis mélységeiből veszi a hőt, hanem nagy mélységből, ami nem érintené a kertet. A talajban egyébként is 1 méter mélység körül már, télen-nyáron azonos a hőmérséklet.
Geotermikus fűtésnél nem is lenne elegendő egy kertben 1-2 méternyire keresgélni, mert geotermikus kutatási szempontból nincs ott semmi, csak az azonos hőmérsékletű talaj. A hővel pont az a nehézség, hogy mélyebben van, ami lokálisan behatárolja az alkalmazhatóságukat, és növeli a költségeit is.
Ettől még megéri és alkalmazzák is.
A kinyitott konzerv energia, ha a fosszilisan zárt CO2-re utal, akkor azzal a cunami nem vethető össze. Vagy hogyan kapcsolódik? A cunami mozgási energiát jelent és nem CO2 felszabadulást, se nem hőenergia felszabadulást.
Ha azt feltételezzük, hogy eleve fűtünk, és csak a fűtés módja változna a geotermikusra való átállással, akkor elvileg az összes fűtési hőtöbblet sem fog változni. Így a felszínre szabadított mélységi hő sem fog hozzáadni a Föld hőmérsékletéhez képest. Természetesen csak a hőforrás változásának tekintetében.
#4. A vízigényt ivóvíznek írtam. Legalábbis elsőként említve, bár utána tényleg sima vízszükségletként. Úgy értettem végig, hogy az a röpke számítás ivóvíz szükségletre értendő.
A számítás pedig csupán egy arányszámítást mutatott be az ivóvíz szükséglet és az óceánok vízmennyiségének szemléltetésére, semmi más szerepe nem volt, csak az óceánok vizének óriási mennyiségét érzékeltetni, az emberiség ivóvíz szükségletéhez képest. Így összevetve a Föld geotermikus energia mennyiségével. Tény, hogy a járulékos vízfogyasztás/felhasználás több mint az ivóvíz, amit megiszunk és fontos téma is manapság. Itt csak egy óriási mennyiség arányításához lett számolva a vizes dolog, csak ezért írtam oda.
#5. Ja :) rövid o-val kellett volna írni :D meg talán a köb-bel is egybe ...
A "Föld" nem venné észre, amennyiben visszasajtolod a lehűlt termálvizet, vagyis zárttá teszed a rendszert.
Nyilván más esetben a víz elfogy egyszer. A módszer hátránya, hogy az ősközeget beszennyezed ma élő friss bacikkal odalenn, ha visszasajtolsz. Ennek távlati hatásait ma egyáltalán nem ismerjük. - De az unió természetesen már kötelezővé tette... Újabb hurrá a médiaokosnak.
A föld azaz a magma rá se rántana !Annyit jelentene neki mint fing a egy jó nagy villámkor.Te viszont megéreznéd mert gyöngyvirág illatos lenne a levegő - kicsit eltúlozva.Megszünne a CO2 kibocsájtás, beforrna az ózonjuk, nem olvadna a sarki jég és igy nem emelkedne a tengerszint azaz megmaradna, mondjuk Velence, meg Hollandia, NewOrleans, stb. tengerparti or-szágok,egy csomó sziget az óceánokban , meg még ezer jó tétemény.
Még a vulkánok is ugyan úgy füstölögnének magukban.
#8 A geotermikus energiát használó mélyutak nem vesznek ki 1 csepp vizet sem, így nincs mit visszasajtolni! Ezek teljesen zárt rendszerek és hőcserélőt alkalmaznak a mélyben!
A fosszilis energiát kitermelő és értékesítő cégek, valamint a föld összes kormánya érezné meg ha áttérnénk!
Az előbbiek csődbe mennének, az utóbbiaknak más bevételi forrásokat kellene keresni, mert a geotermikus energiát nehéz a felhasználás arányában megadóztatni!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!