Mi az a szubtranziens áram?
Miért kérded? Már én csak azért kérdem ezt, mert egy pár ilyen szakmainak tűnő kérdésre válaszoltam, aztán gyakorlatilag az első magyarázó mondatomban szereplő alap-fogalmakra rákérdeztek, hogy az micsoda. :D És ez, bár humoros, mégis lelombozó.
Én igazából azt nem értem, hogy egy ilyen fogalomhoz hogyan jut el valaki úgy, hogy nem tudja, mi az? Ez az áram ugye a szinkron generátorok zárlatainál előforduló fogalom, tehát erről a szinkron generátorok zárlatainál lehet olvasni. De akkor meg tudjuk, hogy mi micsoda, elvégre elolvastuk a könyv címét, a fejezet címét, az oldal elején levő bevezető részt... Vagy előfordul a szubtranziens áram kifejezés a földrajz tanári képzésben úgy hirtelen az Antarktisz elemzésekor? Vagy politológiában George Washington beavatási beszédének ismertetésekor?
Sztrogoff
Ugyan már elég régen de gyenge áramon a villamos mérnökin végeztem, de a szubtranziensről én is most hallok először. Tehát: mi az?
A tudásvágy. :)
Mint írtam, szinkrongépek zárlataitól van szó. A forgógép sajátosságai miatt (hát, ezt hadd ne fejtsem ki most, ez már az erdőben mászkálás és a fék nézése) az állandósult zárlati áramot jellemző reaktancia relatív egységekben 1-2, de a zárlat elején az áram nagyobb, ez hívják tranziens áramnak, az ennek megfelelő tranziens reaktancia 0,1-0,6 - viszont bizonyos helyzetben a zárlat első pillanataiban az áram még nagyobb, ezt hívják szubtranziens áramnak, a hozzá tartozó szubtranziens reaktancia 0,07-0,15.
(Gyakorlatilag a fluxuskapcsolódás különféle eseteiről van szó, hogy merre mennek a mágneses erővonalak.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!