Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy hívják azokat a rèszecskè...

Hogy hívják azokat a rèszecskèket amik qvantumátjárókat hoznak lètre egymás között?

Figyelt kérdés

Valami tudományos műsorban láthattam.

De az èrdekelne miben vagy hol találhatók ezek?



2019. nov. 25. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az összefonódott részecskékről beszélsz... de az csak egy magyarázat, hogy az állapotuk egy mikroféregjáraton van összekapcsolva. Ami nagy távolságokon keresztül is képes azonnali távolhatást elérni a részecskepár másik tagján.


Szóval ez nem tudományos tény, csak a távolhatás egy értelmezése.

2019. nov. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kvantummechanika szerint nem ez a magyarázat és nincs távolbahatás.
2019. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 LeonScottKennedy ***** válasza:
70%
Szerintem amire gondol, az a kvantumösszefonódás.
2019. nov. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
"Igen erregondoltam.
2019. nov. 28. 22:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincsenek külön ilyen részecskék.

Bizonyos körülmények között, ha valamilyen részecskék keletkeznek, akkor lehet, hogy összekapcsolt állapotban jönnek létre. Pl. fotonok, vagyis fény is keletkezhet így.


Lényegében ez azt jelenti, hogy ez ilyenkor egyetlen részecske.

Ha valahol, valahogyan megméred, akkor abban a pillanatban átváltozik KETTŐ ismert részecskévé.

2019. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!