Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Zuhanyzás közben vörös csíkok?...

Zuhanyzás közben vörös csíkok? (többi lent. )

Figyelt kérdés

Tegnap zuhanyzás közben véletlenül a körmömmel megcsikartam a bőröm, legalábbis először azt hittem, mert ilyen vörös csík jelent meg rajtam, de nem fájt, ezért csak úgy próbaként végighúztam (gyengén) máshol a testemen a körmöm, és annak a helyén is ugyan olyan csík jelent meg. Miután megszáradtam, nemsokára teljesen elmúltak ezek a csíkok. Ma megint kipróbáltam zuhanyzás közben és ma is ugyan azt tapasztaltam, mint tegnap: végighúztam a körmöm, megjelent a csík, majd idővel el is múlt.

Az érdekelne hogy mitől van ez? Más is tapasztalta már? Van erre valami 'tudományos' magyarázat? Mert nagyon érdekelne ^^


2010. júl. 18. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem csak zuhanyzás közben jelennek meg azok a csíkok, ha most kipróbálod ugyanúgy megjelennek.
2010. júl. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
és gondolm persze hogy tapasztalta már más is :D , tudományos magyarázat?:D fogalmam nincs ? bőr? hámsejtek?:D horzsolás, karcolás ? passz:D
2010. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam és most fehér lett a nyomuk, nem piros xD
2010. júl. 18. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:
lol:D
2010. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is kipróbáltam XD , de nekem piros lett most haha :D
2010. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem is szokott piros lenni xD volt már hogy zuhanyzás közben megvakartam a combom és törölközésnél vettem észre hogy csupa vörös csík az egész xD a fehér bőrömmel nagyon szépen mutatott :D de ha most megvakarom akkor semmi...:D
2010. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

A bőr puhább lesz a zuhanyzás miatt és a puhább bőr könnyebben megsérül.


A felső hámrétegek megszívják magukat vízzel és érzékenyebbek lesznek a mechanikai hatásokkal szemben. Majd zuhanyzás után, megszárítjuk magunkat, a hámsejtek ismét a normális víztartalmukkal fogak rendelkezni és ellenállóbbak lesznek.

2010. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oh, egy értelmes válasz =D így már értem, köszi ^^
2010. júl. 18. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:

akkor még nem vagy tapasztalt amint látom na csináld meg:

zárd össze a kezed aztán sokszoz vakard meg a bőröd(pl comb)és utánna amennyire bírod nyomasd a melegvizet rá (annál jobb minél közelebről nyomatod rá!)

2010. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!