Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Úgy tudom, hogy hidegben nem...

Úgy tudom, hogy hidegben nem lehet hegeszteni. Hány fok a minimum amikor még lehet?

Figyelt kérdés
Egy 300A-os inverteres hegesztőm van amivel vasakat szeretnék összehegeszteni.
2019. szept. 28. 19:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.Lehetne egy olyan megoldás,hogy miközben én hegesztenék, valaki egy hőlégfúvot,vagy hajszárítót tartana a varrat felé, hogy ne hűljön ki olyan hamar?
2019. szept. 29. 12:28
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Még a hegesztőpálcát is fűtött helyen tárolják:

[link]

2019. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem látszik? Én, ha rálépek a linkre, egy piros befenekelt cső látszik, a bal végén a hálózati zsinórral.
2019. szept. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem jön elő semmi
2019. szept. 30. 07:53
 15/16 Wadmalac ***** válasza:
70%

Csak mondok egy példát, ami mutatja, hogy megfelelő technológiával, varratanyaggal, megfelelően választott hegesztendő acéllal nem gond a gyors lehűlés sem.


Víz alatti hegesztés.

Nincs az a hideg levegő (mármint természetes hőmérsékletben, mondjuk mínusz 60-70 fokig), ami gyorsabban hűtene a víznél.

2019. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%
A hegesztőpálcának nem fűtöttnek kell lennie, hanem száraznak. Nyáron a napsütés , télen a fűtőtest segít ebben.
2019. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!