Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Úgy tudom, hogy hidegben nem...

Úgy tudom, hogy hidegben nem lehet hegeszteni. Hány fok a minimum amikor még lehet?

Figyelt kérdés
Egy 300A-os inverteres hegesztőm van amivel vasakat szeretnék összehegeszteni.
2019. szept. 28. 19:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát csodálkoznék rajta ha számítana.
2019. szept. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Nem a külső hőmérséklet, hanem az ANYAG hőmérséklete a lényeg.


Alaszka, Grönland, szerinted ott nincs hegesztés?

2019. szept. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az eddigiekben ismertetett előmelegítés-számítási módszerek a szokásos hegesztési körülményeket feltételezi. Ettől eltérő körülmények között, mint kis külső hőmérséklet, vagy rövid varratszakaszok esetén, a számított előmelegítési hőmérsékletek csak irányadó adatként kezelendő, ennél nagyobb előmelegítést kell alkalmazni, mert ezekben az esetekben megnő a hűlési sebesség."

[link]

2019. szept. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont most néztem egy doku filmet, az Északi-sarkon építik a kutatóállomást. Úgy hegesztenek a mínusz 40 fokban, mint a pinty. Még mondja is a koma (kezében a pálcával), hogy azért nem jó hegeszteni, mert nagyjából mozdulatlanul kell állni, így 20 percenként váltják egymást. És nem láttam, hogy melengették volna a vasgerendákat.
2019. szept. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ok.Ezek szerint nem gond, ha akár minusz 10 fokban is hegesztek télen?
2019. szept. 28. 20:16
 6/16 anonim ***** válasza:
30%
Sőt még víz alatt is lehet hegeszteni búvároknak...
2019. szept. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Éppenséggel lehet cudar mínuszokban is hegeszteni, csak a gyors hűlés miatt nagyobb feszültségek fognak maradni az anyagban. Feladattól, helyzettől, akár varrat mintától is függ, hogy ez okoz-e problémát vagy sem. Szerintem az Északi-sarkon sem sufni "heftölést" csináltak, hanem valamilyen speckó varratot használtak.
2019. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ahogy előzőek írják a varrat gyorsabb kihűlése miatt nagyobb mechanikai feszültségek maradnak benne.

Tehát ha nem olyan szerkezetet hegesztesz aminek nagy erőket kell elviselnie (tartószerkezet) vagy nagy mechanikai erőhatásoknak lesz kitéve pl valaminek a váza akkor semmi gond. Azaz egy kerítésnél vagy korlátnál valami lábánál, kazánnál, fűtéscsőnél stb... stb... teljesen nyugodtan hegeszthetsz akár -20 ban is!

Ezt neked kell tudni eldönteni hogy megteheted -e az adott esetben.


Amennyiben viszont úgy ítéled meg az igénybevétel és erőhatások miatt ez később gondot illetve balesetet okozhat. Akkor többféle módon is megoldhatod.

- Vagy ajánlott lesz előmelegíteni a fémet gázperzselővel vagy valami hasonlóval.

- Vagy "brutálisabbat" hegesztesz, többszörös varratot húzol stb... rajta már ha lehet és nagyon nem számít hogy ha csúnya.

2019. szept. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 EagleHUN ***** válasza:
100%
Egyébként el tudom képzelni hogy van az a hőmérséklet ahol már nem nagyon lehet hegeszteni, csak ott már a hegesztőnek is qvázi "űrruha" kell. :D
2019. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Általános szerkezeti acélokat bármilyen hidegben hegeszthetsz. Csövek, zártszelvények, laposacél, szögacél, t acél tartoznak ide.

Ha valami nemesacél lenne, ott már más a helyzet.

2019. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!