Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen színe van annak a...

Milyen színe van annak a fénynek ami minden hullámhosszon azonos energiamennyiséggel rendelkezik?

Figyelt kérdés
Gondolom fehér, de mivel az emberi szem a különböző hullámhosszokat különböző intenzitásúnak érzékeli ezért valamilyen színbe csak billen a fehéregyensúly.
2019. szept. 15. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A fény színe a frekvenciája függvénye, nem a hullámhosszáé
2019. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lali24 ***** válasza:
100%
a frekvencia és a hullámhossz elég szoros összefüggésben van egymással :)
2019. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Az intenzitás és az energia két külön dolog.
2019. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Azt nem tudom, de belenézni nem nagyon lehetne, mert végtelen energiája lenne. Vagy nulla, mert ugye az is azonos minden hullámhosszon.
2019. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
72%

Ez ugyebár úgy érhető el, hogy a magasabb energiájú / színű fotonokból kevesebb érkezik és így az energia-átlaga lesz azonos.

Gondolom látható intenzitásra az a szín fog érvényesülni, aminek a legkisebb az energiája és ezért nem kell a fotonszámot csökkenteni: vörös.

2019. szept. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én szerintem meg a "látható" szín az emberi szem színérzékenységétől függ. Ez pedig spektrum zöld tartományában található :)


maci

2019. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Wadmalac: Nem szabad megfeledkezni arról, hogy az emberi szem a zöld/sárgászöld tartományban a legérzékenyebb.
2019. szept. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem hidegfehérnek (azaz "igazi fehérnek") látszódna.

Onnan gondolom, hogy az 5500 kelvines hőmérsékleti sugárzás a látható tartományon belül viszonylag egyenletes, nem túl markáns zöld maximummal (kb. 15 %-kal magasabb az intenzitás zöldben, mint a tartomány kék és vörös felőli végén), ennek ellenére fehérnek látjuk - nincs nagy jelentősége, hogy a zöldben a legérzékenyebb a szemünk. Akkor valószínűleg hasonlót kell látnunk teljesen egyenletes intenzitáseloszlás esetén is.

2019. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wadmalac ***** válasza:

Hm, pro és kontra.

Azért talán lehet befolyása a különböző színekre eltérő érzékenységnek is (amivel nem számoltam.


Szerintem a jó fene tudja, mi lenne az eredmény.

A kísérlet kivitelezését nem vállalom. :D

2019. szept. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!