Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan érdemelhetnék ki egy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érdemelhetnék ki egy ilyen fiút? Hogy lehetnék elég jó ehhez?

Figyelt kérdés

Szóval először is: számomra egy fiúban a következők fontosak, ezeket "keresem" az emberekben:


Intelligencia: érzelmi leginkább, de minden étrelemben véve, nem kell, hogy zseni legyen, vagy stréber, csak legyen intelligens. Szóval nem is a tárgyi tudásra gondolok, inkább, hogy okosan lássa a világot, legyen saját véleménye, intelligensen lássa a környezetét és saját magát, legyen művelt. Ilyesmik.


Érzékenység, jólelkűség: gondolom érthető, legyen fogékony, empatikus, ne legyen önző, gonosz, beképzelt, szóval legyen egy jó ember, akiben lehet bízni mert jószívű, plusz fontos nekem, hogy ne legyen híve az ilyen férfi, női "szerepeknek", szóval merjen érzékeny lenni. Vagyis ne gondolja azt, hogy neki ilyennek meg ilyennek kell lennie mert ő a fiú nekem meg ilyennek meg ilyennek, mert én vagyok a lány, és emiatt őszintétlen legyen velem, vagy alám/fölém rendelődjön.


Aranyosság és önmagával rendben levés: hát ezt nehéz megmagyarázni, mert magábafoglalja a külsőt és a belsőt is, a lényeg az, hogy engem nem érdekel, hogy néz ki, nem a színészek jönnek be vagy ilyesmi, hanem az, ha az arca tükrözi a fent említett tulajdonságokat és ránézek és egyszerűen aranyos. Szóval, hogy a stílusa önmagát tükrözi, és rendben van magával. Tényleg lehet teljesen "átlagos", ha aranyos a mosolya, és a személyisége kedves, aranyos kinézetet kölcsönöz neki. Nem tudom jobban elmagyarázni, mint, hogy csomószor leírom, hogy "aranyos", de ez van.


Tudom, hogy ez most nagyon sznobnak hangzik, meg, hogy úgy tűnik nagyok az elvárásaim, de nem azt gondolom, hogy találni fogok valakit, aki "tökéletes", pontról pontra megfelel a leírtaknak. Mert ennél sokkal komplexebb dolog egy személyiség, teljesen rendben van nekem, hogy rossz tulajdonságok is vannak stb, mert hát végülis egy igazi, valóságos személybe szeret bele az ember, de közben azt sem hiszem el, hogy nem léteznek olyan fiúk, akikben megvannak ezek a tulajdonságok / a nagy részük is. Tudom, hogy léteznek. Jó emberek mindenhol vannak, ebben biztos vagyok, fantasztikus, remek emberek, akik egyszerűen csak jók és aranyosak, csak abban nem vagyok biztos, hogy én megérdemlek-e egy ilyet.


Mert akiket ismerek / akikről hallok és hasonlóak, azok mind fantasztikus lányokkal járnak. Nem is kinézetre, hanem úgy mindenhogy, olyanokkal, akik jobbak mint én.


És én... Hát nem tudom. A környezetem mindig azzal tud csak előjönni, ha a társkeresés témáról van szó, hogy szép vagyok. ,,Nem kell aggódnod, te olyan szép lány vagy.'' Aha, köszi... Először is, ezt én nem így látom, de még ha így is volna, az ilyen fiúkban pont az a lényeg, hogy nem elég nekik, hogy szép a lány arca, formás a feneke, melle, vagy, hogy vékony a dereka.


És ha még így is volna, senkitől, aki velem egykorú fiú, nem hallottam, hogy "azta, de szép vagy". Azt meg pláne nem, hogy "milyen okos", vagy "tehetséges vagy".


Sok mindent csinálok, persze vannak jó tulajdonságaim, a közeli barátaim okosnak sőt akár még tehetségesnek is gondolnak, de ők elfogultak és semmilyen értelemben véve nem vagyok elég jó, ahhoz, hogy megérdemeljek egy olyan fiút, aki ahhoz hasonló, amit leírtam.


Szóval kezdem azt érezni, hogy én nem az a lány vagyok, aki jobbat érdemel, mint egy átlag bunkó f***szfej, aki nem érti meg, nem tiszteli. Bár az ilyenekhez pedig túl fura vagyok, előbb néznek leszbikusnak, mint jó csajnak. De ezt szerintem nem is bánom.


Szerintetek milyenné kéne válnom ahhoz, hogy kiérdemeljek egy tényleg rendes fiút, aki megért, akivel igazán mély lehet a kapcsolatunk? Azok a lányok, akik tudtak "szerezni maguknak" (borzalmas ez a kifejezés, de remélem érthető) ilyen fiút, azok mit csináltak jól, milyen személyiségűek? Milyen lányok tetszenek az olyan fiúknak, akikben megtalálhatóak azok a tulajdonságok, amiket leírtam?


Amúgy az egészet nem sajnáltatásból írtam, pedig úgy tűnhet sokszor, hanem azért, hogy építő kritikákat, segítséget kapjak.

És nagyon megköszönöm annak, aki tud vele szolgálni:)


17/L



2018. dec. 15. 17:53
 1/6 anonim válasza:
100%

Teljesen alapvető tulajdonságokat vázoltál fel igényekként, amikor ezeknek így alapvetően minden emberben meg kellene lenniük. (Bár környezet / nevelés / társaság miatt legtöbb esetben elvesznek ezek az értékek, vagy háttérbe szorulnak.)



Ebből a szövegből néhol az "jön le", hogy nem vagy megelégedve magaddal, pedig a leírtak alapján eléggé értelmesnek tűnsz, hogy átláss a külsőségeken, vagy az emberek véleményén.

2018. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző valaszolóval, nagyjából meg annyit tudnék hozzáfűzni, hogy nincsen ilyen, hogy "kiérdemelni".ha már értelmes lány vagy, szerintem az is elég. És a leirasod alapján az vagy. A megfogalmazasod, minden... Úgyhogy ne szomorkodj ezen az egészen. Bízok benne, hogy az olyan lányok, mint te, megtalálják azt, aki megbecsült őket...
2018. dec. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha szó szerinti választ vársz: én találtam. A párom pont ilyen, amit imádok is benne. Kb hasonló elvárásaim voltak/vannak, és kegyetlenül szerencsésnek érzem magam, hogy egymásra találtunk.

Szerintem te pont elég jó vagy egy ilyen kapcsolathoz, kellőképpen értelmesnek tűnsz, intelligensnek. A mély kapcsolat kialakítása két személyen múlik, alakítani kell a kapcsolatot ilyenné, kitartani, és néha rádöbbenni, hogy igenis neked kell vmivel kapcsolatban megváltoznod, a nézetednek, a hozzáállásodnak, mert ez így nem jó, de persze ez se feltétlenül van így, csak azt akarom mondani, hogy nyitottnak kell lenni... Minden párkapcsolat más, ketten építitek fel, a legalsó tégláktól:) Sosem szabad szem elől téveszteni, hogy egymással vagytok, sosem egymás ellen, kettőtök feladata az, hogy felépítsetek valami varázslatosat együtt.

Hogy én milyen vagyok? Hasonló értékrenddel rendelkezem, viszonylag szerintem intelligensnek mondhatom magam, empatikusnak, alapvetően kedvesnek, nyitottnak. Kívűlről: normális, unalmas, átlagos. Semmi extrém nincs bennem, és sosem tudnék nyugodt lenni egy kicsapongó srác mellett, mert én sem vagyok az. Én úgy gondolom, hogy hozzád hasonló emberekből sok van, csak meg kell találni őket. Kiérdemelni egymást kölcsönösen kell, a tiszteletet, a bizalmat, de ehhez nem gondolom, hogy változnod kéne bármiben is:) Légy türelemmel is, mert az ilyen srácok sokszor nem észrevehetőek, csendesebbek, de igazi kincsre lehet lelni bennük:) Továbbá korral is érnek a srácok, írtad, hogy 17 vagy, én egyetemen elég sok hasonló beállítottságú emberrel találkozom nap mint nap, amiben azért a kor is szerepet játszik:)

2018. dec. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as,mintha az én gondolataimat írtad volna le
2018. dec. 16. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én is elfogult vagyok, de a bátyám hasonló kaliberű, mint amit te leírtál. Jelenleg szingli, de nagyon hosszú ideig élt párkapcsolatban. A barátnője nem volt különösen szép, de az, hogy kedves volt, rendben volt önmagával, sokat nevetett/mosolygott, fogta meg igazán a bátyámat. Szerintem ami veled a legnagyobb probléma lehet az az, hogy nem vagy rendbe önmagaddal.
2018. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Körülbelül ugyanebben a cipőben járok én is mint te, kedves kérdező, csak lányban szeretnék ilyet találni. :)

Egyszer már sikerült (bár végül szétmentünk de eleinte én tényleg úgy gondoltam hogy ő az igazi), méghozzá az egyik hazai társkeresőn, szóval nem lehetetlen a helyzet.

Ahogyan valaki más is tanácsolta itt, szerintem először az önbizalmadat kellene helyrerakni, mert már eleve rosszul állsz a témához ha úgy érzed nem vagy elég jó és meg kellene változnod ahhoz hogy kiérdemelj egy rendes fiút.


24F

2019. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!