Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az az önbizalom?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hová sorolni ezt a kérdést talán ide jó lesz


Mára mar egy csoppnyi önbizalom sincs mióta az akit szerettem mar nm erdeklem egy percről a másikra ami baromi rosszul tud esni :(



2018. márc. 1. 16:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyik percről a másikra* bocsánat:)
2018. márc. 1. 16:19
 2/3 anonim válasza:
Nem igazán értem a kérdést. Szerintem te pontosan tisztában vagy az önbizalom szó jelentésével a szöveged alapján. Ha mégsem, rengeteg definíciót találsz az interneten.
2018. márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az önbizalom egy bonyolúlt dolog.


Egyébként értelek egy szakitás mindig ezzel jár (vagyis legtöbbször személyiség rombolódáson megy sajnos ilyenkor az ember).


Viszont az önbizalom sokkal könnyebben visszaálliható mint azt gondolná az ember.


Egyenlőre nem fog menni amit most irok, viszont dönthetsz ez mellett is.


Én sokáig egy szakitás után egyből más csajt kerestem, hogy pótólja az ÉN elcseszett önbizalmam azzal hogy vele azonosulok. Na és itt csesztem az egészet.


Az önbizalomhoz először is hit kell nem egy másik személy egyből.


Tehát döntsd el miben hiszel, "jóban""rosszban""magadban" melyiknek a teremtő erejében hiszel?? De ez lehet bármi csak higgyél, és tudatosan csináld a dolgokat!


Én magamat választottam, tehát éppen ezért szabad akaratom van, szabadon döntöm el kinek mennyit adok magamból (itt van az önbizalom elásva), ha valami nem kell vagy nem tetszik tudok NEMET is mondani ez egy varázslatos szó próbáld ki.


Ne menj bele olyan helyzetbe ami egyértelmuen vesztes rádnézve.


WIN-LOSE

LOSE-WiN

LOSE-LOSE

WIN-WIN na és itt a lényeg akkor tudsz adni, ha van mid.


Tehát szeretet is akkor tudsz adni, ha te is kapsz nem csak oda dobod!


Nem kell vesztesen kijönni egy kapcsolatból!

Igyekezz mindig ezt a WIN-WIN állapotot a jővőben megtartani a kapcsolataidban, egyébként az üzlet is úgy sikeres ha 2 félnek jó!


Szóval nyugodtan sird ki magad, szomorkodj de többet ne menj olyan helyzetbe bele ami csak arra jó neked vagy neked meg a másiknak is, hogy csak van valakid és nem vagy egyedül.


Jelenleg ezzel a WIN-WIN stratégiával épültem fel, és ezután nagyon hamar döntök ki lehet a potenciális partnerem.


Tanulj meg nemet mondani a rád "veszélyes" dolgokra (ez nem azt jelenti, hogy néha nem billenhet a mérleg és folyamatosan ezen agyalj de ha ezt megérted egyszer helyre fog jönni a dolog!


És azért sincs önbizalmad, mert nem vállalsz még felelőséget a tetteidért.


Szóval, ha mondjuk magadat választod és elcseszel valamit akkor ne mást okolj mert a te önbizalmad bánja.


Bonyolúlt de rájössz mit irtam le szépen lassan, ha nem igy akkor úgy. 25f

2018. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!