Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan tudnám elfogadni, hogy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám elfogadni, hogy a dadogásom miatt soha sem lesz kapcsolatom? 17/f

Figyelt kérdés

A minap beszéltem egy lánnyal, akivel majdnem összejöttünk. Mondtam, hogy szeretem és komolyabb dolgokat is szeretnék, de őt nem érdekelte és kiröhögött, mert nevetségessé tesz a dadogásom. Pedig az elején még azt mondta, hogy nem zavarja.. de ezen kívül még sok ilyen történt, hogy emiatt utasítottak vissza..

Igazándiból nincsenej nagy elvárásaim, csak szeressen és fogadjon el úgy, ahogy vagyok. Járok logopédushoz amúgy, de kicsit lassan fejlődök, viszont egy fokkal jobb, mint amilyen tavaly volt.


2016. dec. 21. 23:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
De kis husi
2016. dec. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél szomorú,a normális lányokat ez a hiba nem zavarja aki emiatt kinevet nem neked való.Nem szabad feladni az már jó,hogy jobban megy a beszéd mint régebben lesz jobb is .Ismerősöm húsz éves kora után úgymond kinőtte,nagyon ritkán jön elő nála mikor kicsit ideges.Ja és már egy éve együtt él egy lánnyal,jól megvannak.Tehát türelem ,kitartás,addigis élj szórakozz,jönni fog egy lány aki úgy szeret ahogy vagy,
2016. dec. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A logopedus onmagaban keves, neked is kell naponta tobbszor gyakorolni. Szokott segiteni, ha enekelsz, vagy verset mondasz, vagy foleg ritmikus szoveget, mint a rap.

Es soha ne mondd, hogy soha! Probalj meg intelligensebb tarsasagban forgolodni - hidd el, a plazacica libak mindenkit kirohognek, az intelligensebb tarsasagban nem lesz ilyen gondod. Mondjuk, lehet, hogy varnod kell az egyetemig...

Mit szeretnel csinalni erettsegi utan? Mi a terved?

2016. dec. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább ne idegeskedj. Mert az is ennek a jele hogy " majdnem összejöttünk ", és " mondtad hogy szereted ".

Ilyen baromság nem kell , senki se hiszi el.

Mi az hogy szereted???

Ha nagyon kérdezi a csaj akkor is legfeljebb azt mond hogy tetszik, hogy szép vagy aranyos .

Még egyszer mondom, ne idegeskedj.

Nekem volt egy kollégám , aki dadogott. De olyan jó volt hallgatni, mikor viccet mesélt. Röhögtünk rajta. Egyáltalán nem volt hátrány hogy dadogott. De ő elfogadta hogy dadogós és nyugodt maradt minden körülménynél.

2016. dec. 22. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, mert nem igaz. Ismerek olyan embert aki dadog, es hazas, boldog ember, gyerekkel, komoly karrierrel, szep feleseggel.
2016. dec. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, így is simán lehet kapcsolatod.

Az egyik tanárom is dadog ráadásul ő még durván raccsol is és képzeld, felesége van, gyerekei.


Próbálj meg kevésbe ráfeszülni a témára, az még javulást is kiválthat!

2016. dec. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ismerek egy gyereket (18) aki szintén dadog, mondjuk nem nagyon gyakran de nem tudom régebben milyen volt és van barátnője, rengeteg barátja és nagyon szociális... ráadásul külsőre se szép sőt. Nem muszáj ezeknek uralnia az életed, vállald fel, koncentrálj arra amin változtathatsz aztán lesz ami lesz.
2016. dec. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem már olvastam egy kérdésed... :/

Na de Édesem annyira sajnálom hogy így letör. Erre ne görcsölj rá mert nem tesz jót a dadogásodnak, szerintem egy picit hanyagold a csajozást, hogy ne bántsanak annyit.

Vagy ismerkedj itt gyk-n, mert itt senkinek semmi sem kizáró ok

2017. jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 teszza01 válasza:
Én adom a többiek szavát, de ne mond ki túl hamar a szeretlek szót, az megijedhet az érzelmektől és elszalad és próbáld meg elfogadni magad
2017. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia, bemásolok neked egy másvalakinek irt üzenetem, de írd majd meg kérlek, hogy belevágtál e, és mi lett az eredmény:


Van egy szabály a dadogással kapcsolatban, amit az orvosok sok esetben nem szeretnek, mert se pénz nincs belőle, se vastag orvosi könyvekben nem írnak róla...na meg ennyire egyszerű nem lehet a gyógyulás...De sok esetben beválik.


A dadogás akaratlan megállás és ismétlés beszéd közben. Látszólag nem te csinálod, hiszen te nem szeretnél dadogni. Ha te csinálnád, akkor könnyű lenne a szitu, mert akkor dadognál, amikor akarsz, ugyebár.


És akkor hagynád abba, amikor csak akarod. (Mint pl egy színész esetén, aki egy dadogós figurát alakít)


De hát ez most nem így van.


Na, a szabály annyi, hogy amit direkt csináldz, azt képes vagy te irányítani.


Tehát:

KEZDJ EL DIREKT DADOGNI.


Határozd el, hogy most kiejted azt a szót, hogy...bármi lehet...pölö kertépítés, de teljesen szándékosan csak annyit mondj, hogy "ke...ke...ke".


Aztán még egy szót, még egy szót, vagy mondatot.


Csináld, csináld, csináld, amíg rá nem jössz, hogy KÉPES VAGY DIREKT DADOGNI.


Legutoljára egy 9 éves kislány, aki odajött hozzám, és megkérdezte, hogy "me...me...megsi...mmmoghattttom a ku ku...ku...kutyát?"....nála 3 perc direkt dadogás után jött egy jó kis felismerés: "jé, most jöttem rá, hogy NEM is én dadogok, hanem az osztálytársam volt, akit megsajnáltam egyszer...jé, már nem is dadogok!!!"


Hát, ha van merszed belevágni, akkor sok sikert:)

2017. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!