Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Valóban vidéken (nem megyeszékhelyen) hogyan ismerkednek a fiatalok?
Vidék alatt ne Szegedre meg Pécsre gondoljunk, mert ezek 140-160 ezer fős települések.
Ilyen 1000 és 10 000 fő közötti településekre gondolok inkább.
Nem csak szegény települések vannak ilyen méretekben sem, van ahol még nő is a létszám, szóval vannak ott fiatalok.
Ott csak sulin keresztül ismerkednek?
Az online társkeresés ott gondolom nem igazán dívik annyira. Vagy a vidéki fiatalok nem annyira elkényelmesedettek és hajlandóak utazni 50-60 km-t is?
"Miért kell rám projektálni a tipik bunkó pesti képzetét?"
Hát... öhm... mondjuk mert nettó hülyeségeket írtál a kérdésedben, amiket ha nem trollkodásnak, vagy provokálásnak szántál, akkor igen csak alacsony képzelőerőre vall?
Lehet, hogy most nagy újdonságot mondok, de az emberek nem teleportálással közlekednek. Ergo az utcán is nap, mint nap találkozol emberekkel. Akkor is, ha nem azonos a munkahelyetek. Akár a boltba menet, akár munkába, iskolába menet szóba lehet elegyedni másokkal. Nem kötelező természetesen, és sokszor minden csak egy köszönéssel kezdődik, de ha két ember valami okból szimpatizál egymással, akkor ez könnyen folytatódhat tartalmasabb beszélgetéssel is. És akkor még nem mozdultunk ki a faluból!
Az sem vall túl nagy tájékozottságra, hogy szerinted egy átlagos falunak 40-60 km-es körzetében semmi nincs. Ha tanultál földrajzot, akkor illene tudnod, hogy ez kb. egy fél megye. Azt is illene tudnod, hogy nincs olyan megye Magyarországon, ahol csak egy város van.
Nem sorolom tovább, úgyis csak háborognál.
"Nem állítottam hogy barlanglakók élnének ott a pleisztocénből visszamaradva."
Nem, de erősen érződött a megfogalmazásodból, hogy nagyjából a digitális kőkorral azonosítod a falvakat.
"Volt vidéki jegyesem, őt szerettem a legeslegjobban eddigi életemben, és tisztában vagyok hogy nem Mordor földje van a Hungária körúton túl..."
Akkor miért teszed az értetlenkedőt?
"Megkérdeztem, de neki fogalma se volt róla hogy hogyan ismerkednek iskolán kívül az emberek."
Kisegítő iskolát járt a drága?
Fentebb leírtam pár példát, hogy hogyan lehet faluhelyen ismerkedni, és ezt azért nem egy atomfizika végiggondolni.
"csak meg akartam kérdezni mást is hogy megerősítse"
És valóságtartalmától függetlenül csak azt fogadod el "helyesnek", ami a te tévképzetedet alátámasztja.
Amit #10 írt, azért eléggé sántít.
Igen, sokan járnak városba általános iskolába, bár ez nagyjából a lakosság fele-negyede. Alsó tagozatban ritka, aki nem a helyi iskolába jár, felső tagozatban azért már gyakoribb. De az iskola napi 5-8 órát jelent, a maradék időben nem a város utcáin bolyongnak, hanem rendszerint hazamennek. A tömegközlekedés során is javarészt azokkal találkoznak, akik hozzájuk közeli településen élnek. Miután hazaérnek, nem valami random városi ember háza mellett mennek el, hanem a szomszédé mellett. Az ismerettségek jelentős része pedig iskolán kívül kötődik. Attól, hogy 15 km-rel arrébb jár iskolába, még nem fog neki a világ a városhatáron túl bezáródni. Sőt, mivel a többség gyerekkora óta falun él, onnan lesz több ismerőse.
Nem, nem fog középiskolás korukra komplett városi kapcsolatrendszerük kialakulni. Azt fogják ismerni onnan, aki az osztályukba, vagy az iskolán belül másik osztályba jár.
Az, hogy kit "vonz be" a város, az szélsőségesen személyiségfüggő. De maradjunk annyiban, hogy én több olyat ismerek, aki nagyon jól érzi magát a faluban, és esze ágában nincs városba költözni.
Sőt, sok olyat ismerek, akik a városban - javarészt az iskola által - ismertek meg más falvakból embereket. De most kapaszkodj meg: egyik városi barátom pedig pont, hogy az iskola miatt került vidékre. Szerelembe esett, és jobban tetszett neki a falu, mint a lakótelep.
De ami a legfőbb probléma az érvrendszeredben: az, hogy te szélsőségekben gondolkozol, és mindent különálló szeparátumként próbálsz elképzelni. Holott a valóság teljesen más. Ritka az az ember, aki nem mozdul ki a lakóhelyéről. A közeli települések egymással összhangban vannak, teljesen buta és felesleges dolog mesterséges határokat felállítani város és valu, vagy akár csak két szomszédos falu között.
Úristen a franc olvassa végig ezt.
Jah, nyílván. Laktam 4 nagyvárosban, volt egy művelt okos jegyesem is, jártam egyetemre de tuti te itt dbből az egyetlen kérdésből le tudsz írni. Na szia Lajos. Remélem kiadtad magadat, de egy poresz lehet jobban rád férne.
Lehet, meg fogsz lepődni, de vidéken pont olyan arányban vannak a (jó esetben) ellenkező nemű társkeresők, mint egy metropoliszban. Nagyjából 1:1 ez az arány, mindenhol.
Sőt, internet is van a legkisebb falvakban is , és nem félnek használni. Közlekedési eszközök is vannak, amivel vidéken gyorsabban leküzdhető némi távolság, mint pl . Budapesten.
Fuh hogy nem lehet önérzeteskedés nélkül írni.
Rendesen mintha rasszista lenne az ember attól hogy leírja hogy "vidék".
Tovább se olvastam a "lehet meg fogsz lepődni" résznél...
Itt mindenkinek valami kisebbségi komplexusa van vagy mi van, hogy ennyire bizonygatni kell hogy ti is emberek vagytok?
Senki nem állított semmi rosszat, de rendesen úgy estek nekem mintha ürge evő vadembernek állítottalak volna be titeket.
Csá...
Francnak kérdezgetsz, ha minden válaszra az a reakciód, hogy "tovább sem olvasom"?
Szállj ki a kis buborékodból, csodálkozz rá a tágabb nagyvilágra, ha érdekel. Ha nem, akkor meg maradj a magad által elképzeltben. Nem mi leszünk ettől kevesebbek,hanem te.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!