Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek hogy a szüleim...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy a szüleim engedjék hogy barátom legyen?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és a szüleim nem engedik hogy barátom legyen, de van, mert szeretem! Lehet nem kellett volna, de nem tudok az érzéseim ellen mit tenni! Az a baj, hogy volt már egy kapcsolatzom és lebuktam, és elég csúnyán kiakadtak. Ezért nem tudom hogy elmondjam-e, vagy sem, mert azért elég rossz lenne ha mástól tudnák meg. De félek hogy elszakítanak tőle! Szerintetek mit tegyek? Mit javasoltok? Nem szeretném ha elítélnétek emiatt, mert tudom én is hogy várhattam volna vele, de szeretem, és vele szeretnék lenni. Csak nagyon félek hogy elszakítanak tőle.

#szerelem #engedély #rossz' szülők #szigor felsőfokon
2018. ápr. 14. 19:58
 1/6 anonim válasza:

Mond el nekik, az a biztos.

Szerintem még díjjaznák is az őszínteséged.

2018. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezen én is elgondolkodtam már, csak az a baj hogy volt már barátom, és lebuktam, és nagyon-nagyon rosszul fogadták. Mit tegyek ha elmondom, és eltiltanák tőle?
2018. ápr. 14. 20:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Mnd el nekik, ha el akarnak tiltani tőle akkor meg szólj hogy azzal max azt érik el hogy innentől még annyit sem fognak tudni rólad mint eddig. Ilyen dolgokban a tilztás csak olaj a tűzre, emiatt akár befolyásolhatóbbá is válhatsz mert ha valaki melleted áll, ráadásul egy olyan dologban amit ok nélkül tiltanak, akkor akaratlanus is, jobban kötődni kezdhetsz az adott személyhez amit az illető akár ki is használhat.A legrosszab amit egy szülő mondhat a gyereknek ha valamitől távol akarja tartani hogy "Nem, és kész". Magyarul ha megkéred hogy indokolja meg hogy miért nem lehet barátod, ekkor nagy esélyel már nyert ügyed van, ugyanis nem tilthat el valamitől ha nincs miért. A legnagyobb fegyver a kérdés, egy egyszerű "Miért?", mert valszeg az az egyetlen amivel érvelni tud hogy "túl kicsi vagy hozzá", de azt nem tudja megindokolni hogy miért, tehát nics releváns oka annak hogy ne lehessen barátod. Mellesleg egy szülőnek az lenne a feladata hogy támogasa a gyereket és ott legyen ha segítség kell, nem pedig hogy bezárja és aztán majd űres fejjel kerüljön ki a nagyvilágba és csak nézzen hogy valaki nem olyan mint hitte, hogy nem feltétlen mindenki őszinte, sok szülő itt cseszi el, hogy nem öszinte, védi a gyereket a mindentől is, aztán majd amikor a gyereknek kinyílik a szeme, majd néznek mint borjú az újkapura hogy "úristen, mi lett a gyerekkel, de hát ő nem ilyen volt". Ne érts fére te nem olyannak tűnsz aki nincs tisztában a világgal, ez just az én agymenésem volt.A légyeg az, ne hagyd hogy kötlen rángassanak a szüleid.
2018. ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenben igazad van! És igen, az is a baja hogy kicsi' vagyok még ehhez. De legnagyobb problémája ezzel az, hogy k***@nak fognak ezért nézni, mármint hogyha most megkezdem a fiúzást' akkor későbbre lesz egy csomó pasim szerinte. Meg fél az emberek véleményétől(anya),hogy mit fognak szólni hozzá hogy a lányának 15 évesen barátja van (ahogy én kivettem a szavaiból). És tényleg köszönöm a segítséget, mindenben igazad van!
2018. ápr. 14. 21:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Támogatniuk kellene inkább hogy legyen tapasztalatod és ne felnőtt korodra essél bele a hibákba. Még a butaságokban is bizonyos határok között. Van ismerősöm akivel nem igazán törődtek a szülei 15 éves 300km arébb került egy városba. Bulik,konfliktusok,piálás,verekedések tucatjai de emellet munkat is szerzett és most 28 évesen nagyon sok dologhoz hozzá tud szólni mert van tapasztalata. Akit meg nagyon védenek a szülei azok nem tudnak tapasztalt fejjel ki menni a nagyvilágba. Ne érts félre nem azt mondom hogy kövesd a fent leírtakat. Ha barátkozni akarsz hát rajta. Szüleid tiltása ellenére is. Max pár év múlva röhögsz rajta egyet.
2018. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha már komolyabb a dolog, csak mond nekik hogy holnap szeretnéd bemutatni Xy-t. Szerintem venni fogják a lapot és értékelni fogják hogy úgy érzed, meg kell hogy ismerjék:)
2018. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!