Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Miért vágyakozok egy lányért...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vágyakozok egy lányért minden egyes nap?

Figyelt kérdés
Az elmúlt néhány hónapban azon kaptam rajta magam, hogy FOLYAMATOSAN arra gondolok, hogy milyen jó lenne, ha lenne egy barátnőm/hogy tudnék szerezni egy barátnőt szerezni. A nyári táborban ahol voltam, ott is próbáltam beszélgetni egy osztálytársammal, mert titkon már régóta bejött, és az gondoltam ez talán segítene elcsendesíteni a gondolatokat, de csak rosszabított, mert mostanáig őt se bírom kiverni a fejemből. A családomban is szeretnek, kapok figyelmet, tehát tényleg ötletem nincs, mért vágyakozom ennyire arra, hogy valaki szeresen/sok figyelmet fordítson felém...

júl. 15. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ez azért van mert még nem volt barátnőd, ismerem ezt az érzést de hidd el ha lesz barátnőd majd rájössz hogy van nagyon sok előnye annak is ha szingli vagy. De ha ennyire kell egy lány, akkor kezdeményezz, nyiss feléjük így növeled a saját esélyed
júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak az a gond, hogy nem volt még barátnőd.
júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#1 az a baj, hogy például próbáltam egy lány fele nyitni az osztályomból, és valamiért ő ragadt meg a fejemben, viszont a barátnője valamelyik este azt mondta nekem, hogy észrevette hogy nekem bejön a barátnője, de úgy gondolkozzak, hogy neki valószínűleg senki nem jön be az osztályból. És ennek ellenére se tudom kiverni a fejemből

júl. 16. 07:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy szeretnél egy barátnőt. Biológiailag így működik az ember, az evolúció így programozta az ösztönöket, a hormonok ezt váltják ki az emberből. Pszichológiailag is ezt sugallja a társadalom. A legtöbb történetben még ha nem is az a történet lényege, akkor is van valamilyen szerelmi szál. Már a mesék zöme is arról szól, hogy a királyfi/herceg elnyeri a királylány kezét és boldogan élnek, míg meg nem halnak. Minden vonalon ezt a képet sugározzák az agyadba, hogy párt találni fontos része az életednek. Nem csoda, hogy így is érzed.


Ne félj a lányoktól és ne a barátnőikkel beszélgess helyettük. Merj odamenni ahhoz a lányhoz, aki tetszik, beszélgessetek, ha utána is tetszik, akkor vállald fel, hogy érdekel, ne félj tőle, hogy esetleg nem jössz be neki. Ha egyik lánynak nem jössz be, akkor majd egy másiknak. Ne ragadj le a kudarcoknál, hanem a siker keresd!


Ha megpróbáltad és mindent megtettél, ami tőled telt, akkor ne érezd kudarcnak, ha nem jön össze. Sokkal nagyobb kudarc és sokkal ártalmasabb, ha csak titokban tetszik, de nem mered megmondani neki. Így kiderülni sem tud biztosan, hogy mit reagál és te sem kapsz soha lezárást tőle, mert mindig ott marad benned a kérdés, hogy vajon mi lenne, ha mégis... Így sokkal nehezebb tovább lépned és másnál próbálkozni. Ráadásul az előző kudarc csak növeli a félelmed minden következő próbálkozásnál. Nincs benne tapasztalatod, ezért még kevésbé mersz odamenni, még jobban félsz a kudarctól, még nagyobb teherként nehezedik rád. Így még nehezebb sikerrel járni, nagyobb az újabb kudarc esélye, ami egyre jobban megnehezíti az életed, és egyre jobban bele tud lovallni az érzésbe, hogy neked ez mennyire nem megy. Egyre ritkábban és egyre kevésbé mersz próbálkozni és így egyre kevesebb az esélyed a sikerre. Nem jó egy ilyen örvénybe belekeveredni, mert nagyon le tudja húzni az embert és egyre nehezebb kitörni belőle.


Az ismerkedés, udvarlás ugyanolyan képesség, mint a beszéd, rajzolás, lovaglás, vagy bármi más. Ha még sosem csináltad, akkor nem megy. Ha elkezded csinálni, akkor vagy jobban, vagy rosszabbul sikerül, de a szerencsén, pillanatnyi körülményeken és az adottságaidon is sokban múlik, hogy mennyire megy jól. Viszont ezek egyike sem határoz meg semmit örökre. Nincs olyan, hogy nekem ez megy vagy nem megy. Minden képességed fejleszthető. Minél többet csinálsz valamit, minél több tapasztalatot szerzel, fejleszted a képességeidet, tanulsz és sokat gyakorlod, annál jobban fejlődnek a képességeid és javulnak az eredményeid.

Nem jöhetsz be minden lánynak. Ahogy neked se fog minden lány tetszeni. Ismerkedj meg minél több lánnyal, akik tetszenek, azoknak udvarolj és aki viszonozza a szimpátiát, azzal próbáld ki, hogy működni fog-e kapcsolatként. Ami nem működik, azt próbáld megjavítani, ha nem sikerül megjavítani, akkor keress mást, akivel több esélye van, hogy működni fog.

júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm szépen a választ, ez tényleg sokat segített, köszi hogy vetted rá az időt :)
júl. 20. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!