Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Teljesen tanácstalan vagyok,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen tanácstalan vagyok, hogyan tudnék lépni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Helyzet a következő : 2 és fél hónapja benne vagyok egy kapcsolatban és sokmindenen keresztülmentünk a barátnőmmel, sok jót, sok rosszat megéltünk.

A probléma viszont hogy nemrég volt egy durvább veszekedés ahol teljesen kirobbant belőlem minden pedig én nyugodt ember vagyok. Lényeg hogy meg lett beszélve hogy helyrehozunk mindent, viszont kellett 2 nap hogy rájöjjek, ez nem így megy és hogy én ezt nem tudnám tovább folytatni, leharcolt vagyok.

Viszont bűntudat nélkül aligha tudnék szakítani hiszen megbeszéltük hogy helyrehozunk mindent. Köszönöm előre is a segítséget és annak aki végigolvasta 17/F



júl. 10. 23:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzátartozik hogy elnyomás alatt éreztem magam és nem lehet ezt már helyrehozni, biztos vagyok benne hogy mindkettőnknek a legjobb lenne túltenni magunkat egymáson
júl. 10. 23:48
 2/10 anonim válasza:
100%
Szerintem mindent, még részletesebben mint itt, higgadtan mondj el neki. Mond el, hogy neked miért nem jó ez a kapcsolat, miért érzed magad elnyomva, stb. És próbáljátok meg megbeszélni, ha nincs más megoldás, akkor békésen szakítani.
júl. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"2 és fél hónapja benne vagyok egy kapcsolatban és sokmindenen keresztülmentünk a barátnőmmel, sok jót, sok rosszat megéltünk."

Az oszt igen... 🤣

júl. 11. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

"Viszont bűntudat nélkül aligha tudnék szakítani"

Akkor szakíts bűntudattal... Már amúgy is eldöntötted, hogy "kihűlt"...

júl. 11. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
2,5 hónap az tényleg rengeteg, több emberöltőnyi idő 🤣🤣🤣🤣
júl. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
Beszarok, még a legnagyobb idiotaval sem "hűlt ki" ilyen hamar...ezek a mai fiatalok tényleg átlag alattiak...
júl. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem szavatartó ember vagy, hanem gyáva, és itt eteted magad és minket a dumáddal, hogy milyen jó ember vagy.


Szánalomból, lelkiismeretfurdalásból stb. ne tarts fenn egy amúgy működésképtelen kapcsolatot, ne hülyítsd a másikat feleslegesen, mert akkor abból csak még nagyobb sérülés lesz később.


Szakíts vele, de higgadtan és lovagiasan. Ne hibáztasd feleslegesen, nyilván mindketten hibásak vagytok.


Mondd meg neki, hogy ne haragudjon, de úgy látod, hogy ez a kapcsolat később sem fog működni, egyszerűen kiszerettél belőle, és nem szeretnéd sem őt, sem magadat becsapni. Inkább most búcsúzzatok el viszonylag szépen, mint ki tudja, mennyi ideig még becsapjátok egymást és önmagatokat.


Ha kérdezi, hogy miben volt ő hibás, akkor finoman célozgathatsz dolgokra, hogy milyen hibái voltak, vannak, akik ebből tényleg szeretnének tanulni, és a továbblépéshez is fontos nekik a megértés, szóval mondd el nekik, de nem kell a hibáit túlságosan az orra alá dörgölni, részletezni, felhánytorgatni, és ugyanazzal a lendülettel mondj magadról is hibát, hogy ne érezze azt, hogy csak ő a hibás, és lássa azt, hogy te valóban sokat agyaltál ezen az egészen, és megfontoltan döntöttél, úgy könnyebb tudomásul venni, és kevésbé lesz veszekedős, kevésbé érzi támadásnak, kevésbé örli majd magát.

júl. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 köszönöm szépen, fogok ezen gondolkozni sokat
júl. 11. 11:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Kár húzni az időt. Tudod, hogy működésképtelen a kapcsolat, akkor meg miért?! Minél tovább húzod, annál nagyobb fájdalmat okozol, és annál tisztességtelenebb vagy, mert annál tovább áltatod. Tökéletes pillanat úgyse lesz, max. olyan, amikor találsz valami ürügyet arra, hogy őt kiáltsd ki egyértelműen hibásnak, ami undorító.

Egy-két eset van, ami miatt azt mondom, hogy várj: pl. vizsgára kell készülnie, vagy éppen hatalmas krízisben van, pl. halálos beteg anyját ápolja, akinek már csak hetei vannak hátra, netán épp most gyászolja.

Minden más csak kifogás, mert gyáva vagy, és nem vagy másra tekintettel, csak kerülöd a konfliktust. Miért kell azt a kevés szép emlékét is tönkre tenni?

júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"leharcolt vagyok, 17/F"

🤣🤣

júl. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!