Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A véleményetekre lenne szükség...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A véleményetekre lenne szükségem, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Csak hogy lefussuk a felesleges köröket, szeretem és ő is engem. :D 18 éves lány vagyok, lassan 8 hónapja van barátom.


Szerintem a problémám a Z generáció fogja leginkább megérteni, de mindenki más gondolatára kíváncsi vagyok!

A problémám forrása az, hogy a szociális média egyik tökéletes áldozata vagyok.

Szükségem van arra hogy kitegyenek velem egy sztorit, ezáltal érezzem hogy “felvállalnak”.


A barátom ebben a témában az ellentettem, ritkán sztorizik és annál is ritkábban posztol. Teljesen megértem és elfogadom hogy ő ilyen, többször beszéltünk arról hogy emiatt nem fog kitenni (sztoriba/posztba) és nem azért mert nem szeret.


De látom hogy a barátnőimet a párjuk viszonylag sűrűn kirakják, és a szívem mélyén irigykedem ezért. Én is erre vágyom, csak elnyomom magamban ezt az érzést hogy ne keltsen konfliktust a barátom és közöttem.


Sajnálom hogy egy olyan világban kell felnőnünk ahol már a technológia is egy konfliktusforrás lehet, és tudom hogy ez az idősebb korosztályban nem lenne probléma.


A privát “életünkben” megbecsül és tisztel, tudom hogy butaság amiért ilyen dolgok zavarnak.

De mégis elgondolkozok azon, hogy mi van hogyha más megadná ezt is nekem? fiatal vagyok, “muszáj” belenyugodnom egy olyan dologba, ami nekem rosszulesik?



2022. ápr. 18. 10:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Elfogadtad ezt a tulajdonságát...


De mégis elgondolkozok azon, hogy mi van hogyha más megadná ezt is nekem? fiatal vagyok, “muszáj" belenyugodnom egy olyan dologba, ami nekem rosszulesik?



Csak én érzek marha nagy ellentmondást?

2022. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyire rosszul esik ez neked, akkor hozd fel megint a témát, magyarázd meg neki, hogy számodra miért olyan fontos ez. Egy kapcsolatba beleférnek a kompromisszumok, úgyhogy találjatok ki valamilyen megoldást, ami mindkettőtöknek megfelelő. Ha ő nagyon nem szeretne kirakni téged, akkor kérd meg, hogy mondjuk jelöljön meg a biojába, vagy írja ki a dátumot, mikor összejöttetek, ha ez még nem túl személyes neki. Viszont tiszteletben kell tartanod az ő döntéseit is.

Ugyanakkor ha már ilyen apróságon is fennakadtok, és neked ennyi elég, hogy elgondolkodj azon, hogy más vajon megadhatná-e ezt neked, akkor lehet mégsem ő a megfelelő személy a számodra, legalábbis te mégsem szereted annyira, ha már egy ilyen miatt felmerül benned a gondolat, hogy el kéne hagyni őt. Gondolj a jövőre, ez egy apró kérdés, hát akkor mi lesz veletek, ha már az olyan dolgokat fogjátok megbeszélni, mint a házasság, összeköltözés, gyerekek?

2022. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gondolataitokat, segítettek! Az a gond hogy mivel a környezetemben ilyen emberek vannak, ezt látom normának. De ezen ezek után tudatosan fogok változtatni :)
2022. ápr. 18. 13:59
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Én is pszichológust javaslom, minél hamarabb. Tudnám szülők mi a sz@@t csinálnak. B**zni tudnak, de felnevelni egy gyereket már ...
2022. ápr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14# ez nem teljesen a szülők hibája.Ez is a hátul ütője a Z generációnak.A szülők egy internet és telefon nélküli világban nőttek fel javarészt,és utánna se nagyon kapcsolódtak be max a facere.Elképzelni se tudjak kb mi megy a gyerekuk fejebe vagy pl a tiktokon.6-7 eveseknek vesznek telefont es nem kotik korlatokhoz.A gyerekeket se lehet hibaztatni mivel ok csak kovetik azt ami "menő",ha nincs telod kikozositenek nem fogsz tudni csatlakozni tarsasaghoz.Utanna jon a tiktok,insta...stb ahol ezt latjak peldanak a valo vilag helyett hogy minden lany,vekony,es "termeszetesen" szep minden pillanatban+emelle a tokeletes parkapcsolat allando reklamat is a kepukbe nyomjak.A z generacio meg nagyjabol meguszta,de az alfa generacio (a kovetkezo) mar 11 eves korara a latott tokeletesseget akarja majd elerni.Es ez nem csak a lanyokat erinti,a fiuknak is ez lesz az elvaras.A szulok ezen nem tudnak valtoztatni.
2022. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%
Z generáció vagyok, és 3 éve posztoltam utoljára. De tényleg. És akkor is csak a profilképemet. Pedig sok haverom van, és sokat járok társaságba, volt párkapcsolatom 1,5 évig, de nem ezért szakítottunk, csak egyszerűen kihűlt a szerelem, tehát lenne (lett volna) mit posztolnom, de fölöslegesnek tartom.
2022. ápr. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

#15


Ne haragudj, de ez teljesen a szülők hibája. Ebben a témában pontos tudásom és tapasztalatom van, pár éve egy hasonlóan torz gondolkodású lányt sikerült "megmentenem", aki teljesen elzüllőt ezen tévesen kialakult világképe miatt. Miután foglalkoztam vele, pár hét alatt teljesen megváltozott és azóta teljesen normálisan éli az életét, csak rá kellett szánni pár napot és végig beszélni vele ezeket a dolgokat, megértetni vele, hogy nem így működik a világ. Utáni ő is többször értetlenkedett, hogy mi a fenéért nem tette meg senki ezt a környezetében rajtam kívül, sem a barátai, sem a szülei, sem más rokonai. A két szülejének összesen 5 diplomája van, vallásosak, mikor először kiderültek a dolgok mind a két szülejének szóltam, s nem csináltak semmit. Újra felhívtam szíves figyelmüket és akkor sem történt. Harmadjára már olyan dolgokat tettem eléjük, hogy nem tudtak tovább menekülni a valóság elől és szembe kellett nézniük azzal, mennyire elba**zták majd kétségbe esetten kérték a segítségem. Hidd el, a szülők hibája bőségesen, azt sem tudják mit csinál a gyerek mikor egész nap a sz** telefonját nyomkodja, s az az igazság, hogy nem is akarják tudni! Na ez a baj.

2022. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 palfydanka ***** válasza:
100%
Én barátom is csak azokat a posztokat rakja ki, amiket én raktam ki (megjegyzem én sem tolom túl, másfél éve vagyunk együtt, 1 közös kép van a feedben, és ezidő alatt kb 6-7 storyt raktam ki vele), illetve ő az első évfordulónkon rakott ki képeket, amit így nyilván nagyon értékeltem. Sajnos szerintem nagyon nem tudsz mit tenni, ha ő ilyen személyiség, maximum magaddal tudod megbeszélni, hogy ez így van, és nem adni mások véleményére hogy "ez gáz". Nekem is néha rosszul esik mikor látom, hogy más lányokat kirakja a barátjuk, de sose tudhatjuk mi mehet a social media mögött, lehet teljesen más a kapcsolatuk, mint amilyennek ott beállítják, és nem ez határozza meg, hogy mennyire szeretik egymást.
2022. ápr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
utolsó! az én barátom még azokat sem ossza meg, amiket én kirakok :D
2022. ápr. 19. 16:21
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérdező látom lejött a lényeg a 18-as válaszából:)
2022. ápr. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!