Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Volt szünet a kapcsolatotokban...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt szünet a kapcsolatotokban,mi lett a vége?

Figyelt kérdés

Nem ilyen hónapokig tartóra gondolok ami alatt nagyjából ilyen nyitot kapcsolat szabályai vannak fent,hogy másokkal ismerkednek.


Hanem konkrét példa a miénk :D


Volt egy csúnya veszekedésünk tegnap,de tényleg nagyon csúnya dolgokat mondtam és igazából belátom hogy k*rva nagyot hibáztam és eszméletlenül,de őszintén hozzá teszem hogy ez az első párkapcsolatom és nincs viszonyítási alapom se nagyon hogy hogyan kell az ilyen szituációkban viselkedni.

Most azt kérte hogy legyen 2 hét szünet amég rendbe teszi a fejét,beszélgethetünk közben csak legyen egy kis szünet.


Nektek volt hasonló?

Mi volt a vége?


2021. febr. 3. 08:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*Eszméletlenül bánom
2021. febr. 3. 08:48
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg neki ugyanezt és várd meg mit dönt.
2021. febr. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Már írtam hogy sajnálom,és megértem hogy haragszik és hogy reménykedek a pozitív döntésekben, viszont idő kell neki.


Ezért kérdeztem hogy volt e valaki hasonló cipőben..

2021. febr. 3. 09:23
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszélgettek, akkor mi benne a szünet?

Én egyszer akartam még tiniként szünetet, mert azt hittem, hogy ha nem beszélünk, akkor majd a pasi magába száll hogy milyen rossz nélkülem és majd kb sírva kopogtat az ajtón, hogy nem akar elveszíteni.

Hát nyilván baromság volt az egész. Felnőtt kapcsolatban nincs szünet, pláne hetekig tartó. Lehet hogy egy tényleg komoly vita után (tehát nem az, hogy nem megyek el veled a plázába, meg anyukád nem szimpatikus, hanem hogy megcsókoltam egy másik személyt, de bánom) kell egy pár nap amíg átgondolom a dolgokat, de akkor meg nem beszélek a másikkal.

2021. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát úgy beszélünk hogy tudjuk mi van a másikkal nagy körívekben,de nem ugyanaz a hangulata mint a veszekedés előtt,nincs semmi aranyosság meg rendszeresség,pár szó óránként igazából a semmiről.(Elnézést hogy ezt nem fejtettem ki a kérdésben.)Szóval ez ilyen szeretet szünet vagy nem tudom. :(



Még nem vagyunk konkrét felnőttek, én 17 vagyok ő 18.


oké most esik le hogy nem írtam bele hogy ez ilyen távkapcsolat mert egy 100kmre lakik,jesszusom de hülye vagyok.

Elnézést ezért is.

2021. febr. 3. 09:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalatom: volt, ő akart tovább beszélni (ő kezdeményezte a szünetet), én nem. Ahogy írták, az nem szünet hogy napi kapcsolatban vagytok közben, mindegy hogy messze lakik-e, nem is értettem miért akar közben írogatni. Nem lett folytatása aztán.


Egy régebbi barátom tapasztalata: a lány kezdeményezte, kb. 2 hét után újra beszéltek és ismét összejöttek. Úgy tudom együtt vannak még, bár hogy milyen a kapcsolatuk, az jó kérdés (már nem beszélünk). Ez egy erős bizalmi törés, amiből szerintem már nem lehet építeni semmi komolyat, de mások vagyunk.


Nyilván attól is sok minden függhet, hogy mi miatt tartotok szünetet (pl. nem mindegy hogy valaki külföldi munkát vállal és ott is akar majd lakni hosszútávon, akkor a másiknak el kell döntenie hogy menne-e utána; vagy nem mindegy hogy egy másik személy miatt van pihenő, aki felkavarta az állóvizet).

2021. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 3. 12:32
 8/15 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, nálunk folytatódott mondjuk, azóta már jegyesek vagyunk, de maga a szünet hülyeség volt.

Ezt a szeretetszünetet sem értem. Most vagy gondolkodik azon, hogy túl tud-e lépni a vitán (egyébként mi volt az, ami ennyire bántó volt?) vagy beszélgettek. Ezen nem gondolkodsz hetekig.

Szerintem a távolság sem akkora szempont a szünetben, bár így kicsit nagyobb butaságnak tartom, mivel úgysem találkoztok, akkor nem ír neked 1-2 nap amíg kigondolkodja magát, aztán folytatjátok. Gondolom nem akarsz nagyobb feszültséget, de én rákérdeznék, hogy mit vár a szünettől és min kell 2 hetet gondolkodnia. Szinte biztos vagyok benne, hogy semmin nem gondolkodik, csak bedobta a szünet dolgot, hogy azt mutassa neked, hogy elveszíthet ha megbántod. Vagy szakítani akar és a szünettel hidegültök el.

2021. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát igazából több oka volt a veszekedésnek,leginkább a saját lelki dolgaim,mindig is nehezen bíztam meg másokban és eléggé alacsony az önértékelésem.(Ezt már mondjuk a legeslegelején letisztáztam még júliusban mikor épp hogy elkezdtünk beszélni),és hát a korona/őszi érettségi/lezárások miatt augusztus óta nem találkoztunk,ezt elfogadtam mert ugye csak Pesten tudtunk volna és nekem ahhoz hogy hazaérjek 8ra a tilalom végett már ilyen 4kor elkéne indulni haza,mindegy is a lényeg hogy az egyik legjobb spanjához(aki lány) átment,nem történt semmi tényleg de nekem akkor is szarul esett hogy mással tud találkozni velem meg nem.

Természetesen rájöttem hogy én vagyok a hibás és nrm volt jogom vele úgy beszélni ahogy,de a fájt hogy mással találkozik velem meg nem akkor is hogy tudtam hogy nagyjából kivitelezhetetlen és igazából az egész veszekedés felindulásból volt.


Most ráírtam hogy akkor két hét múlva írja meg hogy lesz a valami vagy sem,azt írta hogyha nem találok mást akkor lesz.Írtam neki hogy én nem akarok keresni mást.Megkérdeztem ha addig ő talál mást akkor vége a "ha jön akkor jönni fog" elven?De azt írta hogy nem.Aztán azt is megkérdeztem hogy azért mondta ezt a "Ha nem találok mást akkor lesz" hogy azt akarja keressek mást mert nem valószínű hogy lesz valami?És erre is azt írta hogy nem.



Sajnálom ha katyvasz lett amit írtam,de kissé kétségbe vagyok esve.

Örülök nektek utolsó,aranyosak lehettek!

2021. febr. 3. 12:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj kicsit lenyugodni, másra terelni a figyelmed. Hogy mondjak egy általam szeretett okosságot: felesleges idegeskedni, mert valahogy mindig lesz.


Benne van hogy nem úgy alakulnak a dolgok ahogy akarod, de sok mindenre nem tudsz hatással lenni, mert nem tőled függnek. Majd az idő elhozza mi lesz; de ha pl. téged ez a szünet idegesít, rosszul esik, úgy érzed nincs jövője a kapcsolatnak vagy nem tudsz már bízni benne, akkor letudod zárni.


Az önkritika pedig jó dolog, de dolgozni is kell rajta, a felismerés csak az első lépés. Kezdd el építeni az önbizalmad, kérhetsz nyugodtan segítséget akár szülőktől beszélni erről, akár komolyabb helyzetben szakembertől, hogy szép lassan felépítsd magad. Minden kapcsolatodban gond fog lenni a féltékenység, ha nem törődsz vele.

2021. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!