Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » A párom számítógép függő, mit...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom számítógép függő, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 4 éve vagyok együtt a párommal, 20 évesek vagyunk.

Másfél éve itt lakok a páromnál és a szüleinél (családi okok miatt).

A vírus miatt megszűnt a munkahelyem és itthon vagyok a párommal, aki szintén nem dolgozik, ő szeptemberbe megy Szentendrére tanulni 1 évre.

Addig dolgozni sem akar, mivel gépezéssel akarja eltölteni ezt a félévet.

Viszont engem az zavar, hogy én állandóan meglepem, kedveskedek neki, bókólok, szeretnék vele is időt tölteni, programokat.. de a párom annyira be van "savasodva" hogy számára csak a játszás létezik, kiskora óta ilyen függő.

Nem azt várom el tőle, hogy egésznap velem legyen, csak pár órát.. de erre se képes, ha meg is teszi akkoris csak azért, hogy utána hagyjam játszani..

mindennap elmondom neki, hogy ez nekem így nem jó, és hogy nem fogom ezt sokáig eltűrni mert elhagyom ha nem változtatunk ezen

de erre csak annyit mond, hogy tudtam hogy ilyen ember és így kell elfogadjam, ha nem tetszik akkor keressek mást..


Nagyon szeretem ígyis.. mit tegyek?

kinövi ezt valaha?


Előre is köszönöm a válaszokat! Puszilok mindenkit!😊



2021. jan. 26. 21:53
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a valaszokat!


Szoktam vele jatszani, de ez sem valtoztat a helyzeten :/

2021. jan. 27. 00:05
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

En biztos kidobnam, leszarja hogy ez neked így nem jó, kb csak magára gondol meg hogy az legyen amit ő akar

Meg.. hát ha olyanokat mondd hogy "fogadj el igy vagy keress mast", meg csak azert foglalkozik veled hogy utana hagyd jatszani (te irtad), akkor el lehet gondolkozni azon hogy igazabol szeret-e, vagy csak vagy neki a zsebeben

Amugy mondok még egyet: fontossagi sorrend.

Es sajnos nem te vagy nala az elso helyen

(Bocsi ha nyers voltam, nem bantasbol irtam termeszetesen, csak en ezt igy latom es ez az egesz szerintem nagyon rossz lehet, sokkal jobbat erdemelsz nala aki tiszta szivebol szeret es tisztel teged, foglalkozik veled. Gondolkozz el es donts helyesen, ha a pali ugyse valtozik, csak az idodet es energiadat pazarlod egy olyan kapcsolatba aminek a langja mar reg kihunyt)

2021. jan. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Jelenj meg otthon egy másik fiúval, ártatlan szemmel, hogy csak áthívtad egy barátodat. Hátha kijózanul. A függősége nem csak miattad káros, hanem a teljes életét rontja, mert egy csomó mindenre nem jut így ideje. Az, hogy azt mondta, hogy keress mást, azon sértődj meg, és tűnj el kis időre, amíg ő nem keres. Ha nem keres, akkor csak kényelemből van veled sajnos. Én is függő vagyok, de próbálok ellenállni. Én leginkább azért játszom, mert ott kompetensnek érzem magam, szemben az élettel, ahol nem elég jól tudom megoldani a problémáimat, illetve nehezen viselem a tehetetlenség érzését. Ezért tovább is tart minden, mintha egyből nekilátnék a megoldásuknak. Lehet, nála is ez van.
2021. jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!
2021. jan. 27. 16:10
 15/19 Joskagaming ***** válasza:
100%
Én fiú vagyok és tudom milyen érzés mikor csak a jatékon jár az eszed, de mindig van időm a páromra, és van amikor űele is játszok. Részben én még mindig függő vagyok/voltam, és erre szerintem az a legjobb megoldás, ha addig hagyod játszani ameddig megunja. Ezalatt az idő alatt hagyd békén, hogy legyen el az ő saját kis világában, mintha nem is leteznél (legalábbis az ő számára), ha így sem mennek a dolgok, akkor nem tom. 13F
2021. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Joska? 13 vagy?😳
2021. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!

Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2021. jan. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nem tudom azóta változott e valami de én tapasztalatból mondom sajnos, hogy elég kevés esély van arra, hogy megváltozzon. Nekem a férjem játékfüggő. Mindig azt hittem, hogy majd kinövi, de nem. Voltak periódusok amikor kevesebbet játszott, de aztán mindig vissza esett. Próbáltam én is vele játszani egy időben, sokszor beszéltem vele erről, hogy mérsékelni kellene. Jó lenne ha többet élne a való világban is. Tényleg mindent próbáltam már. Nem az a baj, hogy játszik, hanem hogy sokat játszik és nem törődik a valós problémákkal. Ameddig csak engem hanyagolt, már megszoktam de mostmár a gyereket is. És ez az ami igazán fáj.

Tudom most sokan azt kérdezik, hogy miért nem hagytam el stb. Alapból jó ember és szeretem és mindig abban bízom, hogy egyszer csak megérti, hogy vannak fontosabb dolgok is az életben.

2021. dec. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Valakik társasjátékokra próbálnak átállni. De ehhez persze neki is be kell vallania, hogy probléma és nem sima szórakozás az, amit művel. Amúgy meg minden függőség menekülés valami elől. Tehát meg kéne találni, hogy mi elől menekül, és azzal érettebben megküzdenie. PL. most jelent meg a Szorongás feloldása című könyv, én is megvettem magamnak, és (ettől függetlenül) már vagy három hete nem játszottam nagy játékkal.
2021. dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!