Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a korán...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a korán szülésről?

Figyelt kérdés
Mivel nekem 9. osztalyos koromban az osztalybol 3-an mentek el mert terhesek lettek és az utána következő 2 évben még 2-en elmentek szülni. (14-17 éves korosztály) . Anyum mesélte hogy amikor ő bátyámmal terhes lett akkor 20 éves volt és az ismerősei közül neki lett legkésőbb gyereke mert a többieknek már 18 éves korukbantörtént az első gyermekkel való terhességük. Viszont ma már 34-40 évesen is előfordul hogy akkor jön az első gyerek. Nektek mi a véleményetek a “korán” és a “késő” szülő nőkről?

2017. okt. 8. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
14 évesen azért még nem kéne szülni, azt nagyon korainak tartom. Viszont a mai világban egyre később szülnek a nők, és ha valakinek fiatalon lesz babája, akkor szeretnek beszólogatni. Én is fiatalon fogok szülni, de nem érdekel az emberek véleménye!
2017. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Cigányok...
2017. okt. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 nem vagyok cigány..
2017. okt. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem rád gondoltam.

Amúgy ha jól keresel (nettó 400 körül) simán tudsz korán szülni, 25 éves korod körül

2017. okt. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25 körül terveztem, de jóval előbb jön, így alakult nem bánom! #1 vagyok
2017. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy változnak a korok, változnak a szokások. Párszáz éve még az is tök normálisnak számított, ha kisgyermekkorban férjhez adták a férjnél volt, hogy 20-30 évvel fiatalabb kislányokat.

A társadalmi érettség az utóbbi pár évtizedben jelentősen kitolódott. Míg száz éve 18 évesen már mindened megvolt, amivel nekivághattál az életnek, ez már majdnem egy tízessel kitolódott. Dédszüleink idejében 8 általánossal is aránylag jó munkákat lehetett találni, az érettségi meg csak azoknak volt elvárás, akik egyetemre mentek. Diploma is kevesebb mindenhez kellett. Emiatt átlagosan korábban álltak munkába, emellett az egzisztenciális elvárások is mások voltak (senki nem tartotta cikinek, ha valaki a szülőkkel élt, nem volt szükség saját lakásra, elfogadott modell volt a nagycsalád), így előbb is meg tudták teremteni azt, ami a családalapításhoz kell, és ha valaki munkába állt, biztosra vehette, hogy 15 év múlva is ugyanott fog dolgozni.

Ezzel szemben most 8 általánossal legfeljebb elmehetsz szalagmunkára, havi 60 nettóért. 18 éves kor előtt nem nagyon tudod megszerezni azt a végzettséget, amivel már boldogulni tudsz, de még egy szakmunkásnak sem árt, ha utána leteszi az érettségit, már csak az anyagi és munkaerőpiaci előnyök miatt is. Egyre több mindenhez kell diploma, vagy minimum OKJ-s vagy felsőfokú papír, ami miatt egy átlag 18 évesnek jellemzően még nincs meg az, amivel bátran nekivághatna a nagybetűs életnek. Emellett az anyagi biztonság is a béka popója alatt van, a nagycsalád már ciki, saját lakás kell, azt előteremteni pedig idő és pénz...

Röviden: más a világ, mások a lehetőségek.


Hogy személy szerint mi a véleményem? Nem látok kivetni valót sem a korán, sem a későn szülésben. Egy a lényeg: az illető legyen felkészült az anyaságra, és felelősségteljes döntés vezessen oda, hogy gyermeket vállal.

Egyébként az, hogy 9.-ben szülnek, nem csak most, de 20 évvel ezelőtt sem volt általános dolog.

2017. nov. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!