Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Teenagerek! Mennyire van...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teenagerek! Mennyire van önbizalmattok a mindennapi életben, annak egyes területein?

Figyelt kérdés

Nyilván sok fronton kell helytállnotok, és így sok kategóriában elférne ez a kérdés, mégis e kategória mellett döntöttem, mert célzottan titeket kérdeznélek.


Van-e kellő önbizalmad (pozitív önértékelésed), ha mondjuk tanulásról van szó? Mi a helyzet, ha az önmegvalósítást vagy a párkapcsolatot vesszük alapul? Suliban mennyire mutatkozik meg az önbizalom általában az osztályban vagy épp közvetlen számonkéréseknél?

Ha esetleg sportolsz, mi a helyzet a sportolás, versenyzés és/vagy meccsek során? Ott mennyire van önbizalmad?

Mennyire tudod magad elfogadni, mint lány/srác?


Mindezeket vedd alapul és az alább felvázolt opciók közül válaszd ki a rád leginkább illő opciót arra vonatkozóan, általánosságban milyen az önbizalmad, önértékelésed.


Ha esetleg ki szeretnéd fejteni a témát, mert valamiben kiugróan jó vagy alacsony, nyugodtan megteheted akár kommentben vagy akár, ha nem akarod nyíltan kiírni, üzenetben is!



okt. 19. 17:59
A kérdező szavazást indított:
Srác vagyok - Önbizalmi szint: 1 (szörnyan rossz az önértékelésem, nulla önbizalmam van)
Srác vagyok - Önbizalmi szint: 2 (jellemzően rossz az önbizalmam, sokszor összeomlok, de van, amikor ki tudok békülni magammal)
Srác vagyok - önbizalmi szint: 3 (stabilan közepes az önértékelésem vagy állandóan változik a jó és a rossz között)
Srác vagyok - önbizalmi szint: 4 (alapvetően van önbizalmam, de nyomás alatt el-el tudok bizonytalanodni és labilissá tudok válni)
Srác vagyok - önbizalmi szint: 5 (stabilan van önbizalmam, nincsenek jelentős kilengéseim, az élet egyetlen területén sem)
Lány vagyok - Önbizalmi szint: 1 (szörnyan rossz az önértékelésem, nulla önbizalmam van)
Lány vagyok - Önbizalmi szint: 2 (jellemzően rossz az önbizalmam, sokszor összeomlok, de van, amikor ki tudok békülni magammal)
Lány vagyok - önbizalmi szint: 3 (stabilan közepes az önértékelésem vagy állandóan változik a jó és a rossz között)
Lány vagyok - önbizalmi szint: 4 (alapvetően van önbizalmam, de nyomás alatt el-el tudok bizonytalanodni és labilissá tudok válni)
Lány vagyok - önbizalmi szint: 5 (stabilan van önbizalmam, nincsenek jelentős kilengéseim, az élet egyetlen területén sem)
18 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nincs sok önbizalmam párkapcsolatokban. Tanulással van mivel úgy sem bukhatok meg tudom mivel jó tanuló vagyok. Az osztályban sincs önbizalmam. Srác vagyok.
okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

"Teenagerek", "önbizalmattok"

Írsz mindenféle angol szavakat, de még magyarul se nagyon tudsz írni🤣🤣🤣

okt. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
87%
Ezek egyikében sincs túl sok önbizalmam :( kevés erősségem/jó tulajdonságom van. Most még kisebb baj ez de a jövőtől félek mi lesz.
okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

Elég kevés önbizalmam van, korábban emiatt étkezési zavarom is volt. Most már nagyjából kigyógyultam belőle, de a testemet még mindig csúnyának látom, önbizalmam sincs nagyon, rendkívül szégyenlős vagyok és esténként, egyedül az ágyamban sokszor elsírom magam a nap folyamán történt apróságok, vagy a túlterheltség miatt.

17/l

okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Kedves 1!

Akkor eszerint neked a férfiúi/női mivoltodon kell javítanod, már ami az önértékelést illeti. Lehet, ha karrieredben kicsit révbe érsz, ezzel is tudsz egy lépéssel előre lépni.


Kedves 2!

Sajnálom, ha neked egy duplázott betű a legfontosabb ebben a kérdésben! Tudod, a teenagerek szó helyett a magyar nem használ semmit, max a tinit, ami ugyanaz a szó, magyarosítva (a kamasz nem ugyanaz). A tizenévest használhattam volna még, de nem azt választottam. Amúgy meg vannak védhető és nem védhető nyelvhelyességi hibák. Szerintem keress olyan kérdéseket, ahol ez utóbbira látsz példát!


Kedves 3!

Nagyon nem jó, ha ezekben hiányt szenvedsz. Remélem, már van azért egy átfogó terved arra, hogyan növeld az önbizalmad. Kívánom, járj ezen az úton sikerrel, ha viszont még nincs, mielőbb alakítsd ki a saját utad, hogy növeld, mert egészséges önbizalom nélkül kínzó tudnak lenni az életnek a mindennapjai.

okt. 19. 19:59
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4!

A válaszod nem láttam... Attól tartok, hiába nincs már étkezési zavarod, még fontos lenne mielőbb segítséget kérned, mert nem hiszem, hogy ezek, amiket leírtál, véletlenek.


Remélem, ahogy a 3 esetében is, hogy sikerrel tudsz majd változásokat eszközölni.

okt. 19. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Srác vagyok, és abszolút 0 önbizalmam van, nincs is miért legyen, pár emberen kívül senki számára mintha nem is léteznék.
okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"a teenagerek szó helyett a magyar nem használ semmit"

Dehogynem. Azt, hogy tizenévesek, vagy hogy tinédzserek.


Neked kicsit túl nagy az önbizalmad, mindenesetre...


Ha a tiniknek viszont átlag alatti, az teljesen természetes jelenség, nem kell túltolni.

tegnap 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!