Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha mindenki...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha mindenki bánt egy lányt, meg nem nagyon bírjuk, de most megtudtam hogy nagyon nincs jól?

Figyelt kérdés
Mármint az egész csaj úgy ahogy van bosszantó, nyomul az embereknél, megkérdezi odaülhet-e ha nincs ott padtársad, mert nem szeret az első sorban ülni… meg mindig próbál jönni beszélgetni. Nem értem miért nem érti meg hogy mi nem akarunk vele dumálni, csak csendben üljön ott, tanuljon, és kész. De most belenéztünk a telójába és van ez az I am Sober app aminek az a lényege hogy a függőségekről való leszokást segíti, és neki le van töltve, és az van beleírva hogy “önhánytatás”. Szóval tuti hogy nem oké, de ilyenkor mi van, szólnunk kéne a suli pszichológusnak? A jegyzeteiben olyanok vannak hogy “te is értékes vagy” “csak még ezt a napot bírd ki” meg ilyenek… De amúgy nem is értem, sosem láttuk enni, soha, még az osztálykiránduláson sem, és ha bulémiás lenne rég fogynia kellett volna, nem??

2022. ápr. 15. 09:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ha valaki ismerős érez magában affinitást, hogy pátyolgassa akkor az egy opció, de amúgy beszélni a tanárokkal, szüleivel.
2022. ápr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
89%
Az írásod első felében kifejted, hogy gáz a csaj, utána meg pátyolgatnád, segítenél rajta.... nem értelek... 😟
2022. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A bulimiások jellemzően egészséges, vagy ducibb testalkatúak, a kóros soványság az anorexiánál szokott előfordulni, hosszú távú következményként. A bulimiásoknál inkább a rossz lehelet, és az erősen roncsolódott fogak szoktak megjelenni, de éppen ezért nehezebb is észrevenni kívülállóként.

Nekem ezek alapján úgy tűnik hogy felépülőben van, az app meg a pozitív megerősítéses írások miatt is. Feltételezem hogy a szülei tudnak róla, bár mondjuk ebben nem vagyok biztos. Viszont, érdemes lenne eldönteni mit akarsz vele kezdeni. Furcsa hogy barátkozni nem akarsz vele, de amint megtudtad hogy mivel kűzd máris feltámadt nálad az empátia. Nekem ez nagyon álszentnek tűnik. Maximum annyit tudsz tenni, hogy beszélsz vele erről, hátha megtudsz pár dolgot (kezelik-e jelenleg, szülők tudják-e), vagy értesítheted az osztályfőnököt is. Mondjuk ha a háta mögött cselekedtek lehet hogy fordítva sül el a dolog. De azért sok szerencsét.

2022. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Elsőként a többi válaszolnak írok.

Attol hogy valakit nem kedvelek nem biztos hoygy rosszatakarok neki...

Azt akarom hogy hagyjon békén.

Szóval itt a magyarázat a pátyolgatáara.


Na maga a csaj. A szülie egyáltalán nem iztos hogy tudnak róla,a mentális gondokat viszonylag könnyü rejtegetni.

Ha már ugyis a kutakodtok a telojában akkor gondolom nem te egyedül aggodsz érte. Beszéljetemeg hogy rendesebbek probáltok vele viselkedni.

Aztán esetleg a csajszival is aki nyilván kiakad azon hogy belenéztetek a telojába....

De ha mégsem elég annyi hogy rendesek vagytok vele és éreztetik vele,hogy gáz.

Elég masszív önértékelesi zavara van a bulémi a melett. De legalább beismeri és nem tagadásban él.

2022. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Ahelyett, hogy belenéztek a telójába, hogy többet meg tudjatok róla akár beszélgethetnétek is vele.
2022. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész viselkedése kényszeres, ez pedig abból van, hogy problémái vannak. Lehet nehezen ismerkedik stb, lehet otthon vannak gondok, ezért viselkedik így, de ez kb most mindegy is.


Társaságra, barátokra van szüksége szerintem. Amit nem feltétlen tanult meg kezelni/ kezdeményezni .


A bulemia akkor alakul ki, ha saját magad sem tudod tisztelni. Ez egy súlyos önértékelési probléma. Barátra, támogatásra van szüksége . Én is szenvedtem ebben, de a barátaim segítettek rámutatni, mekkora ostobaság . ( persze nem csúfoltak, hanem ész érvekkel segítettek )


Szerintem beszélj össze a barátaiddal, hogy ez nem Okes, és próbáljátok segíteni rajta. Akármilyen idegesítő is.. Ő is ember, valószínű nehézségei vannak, ezért furcsa. Sajnos a szülők sok esetben okai ennek, én ezért inkább vele próbálnék beszélgetni előbb, aztán tanárral, iskola pszichológussal, ha a szülőkre tartozik , úgy is értesítik őket erről.


Valószínű próbál segíteni magán, de azt nagyon nehéz egyedül ... kérlek, próbálj meg segíteni rajta a barátaiddal , ahogy módotokban áll.

2022. ápr. 16. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

"hogy mi nem akarunk" - kedves kérdező!

Nincs olyan, hogy "mi". Attól még, hogy épp nem te vagy a zaklatás célpontja, ez egy ilyen viperafészek környezetbe, amit magadénak érzel bármikor változhat.

Lehetsz te is kivülálló, akármikor.

Egy rossz szó, egy rossz szinválasztás ruhában - az ilyen primitiv közösségek a van sapka/nincs sapka elven működnek. Ne érezd magad biztonságban.

Egy darab normális ember van közöttetek. A lány, akiről kérdezel. Én vele pajtiznék.

És ne kutassatok a telefonjában, mert ezért is és az előbbiekért is a fiatalkorúak börtönében gondolkodhattok el azon, hogy esetleg mit lehetett volna másképp csinálni.

Ha van benned egy cseppnyi lélek, karold fel a lányt. Nagy esélyed van rá, hogy a többi liba eltűnik a későbbiekben, de ő megmarad barátnak.

2022. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy miért bem olvassa el senki a leírást is? Tök egyértelműen lejön belőle, hogy amúgy rohadtul nem basztatják azt a szegény lányt, csak nem veszik be a közösségbe, amibel erőszakosan bele akar kerülni. Ezzel nincs is semmi baj, biztos vagyok benne, hogy mindenki ha magába néz látni fogja, hogy vannak emberek, akiket nem szeretnének bevenni a közösségükbe.
2022. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

“ De most belenéztünk a telójába”


Honnan vettétek a bátorságot?!

Súlyos személyiségi jogokba ütközik!

2022. ápr. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Erősítsd a lelkét, és ha lehetséges,akkor a lehető legtöbb embert győzz meg, hogy segítsen neki, és azzal neked is.
2022. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!