Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan tudnám valakinek növelni az önbizalmát?
Sehogy, ezt nem tudod helyette megoldani. Amit írtál, azaz ami történt vele a múltban, azt kell majd neki feldolgoznia az évek során, utána már egészséges lelki állapottal elkezdhet nőni az önbizalma, de ahhoz is munka kell majd.
A te kérdésed inkább az, hogy miért rendeled ennyire alá magad valaki másnak és emeled az egekbe, mintha egy isten lenne.
Én nem tudom, pontosan mi a baja önmagával ennek a személynek, de nagyon együtt tudok érezni vele, nekem sincs valami nagy egóm... A lényeg, hogy lásd a pozitív tulajdonságait, és mondd is neki, hogy ebben és ebben jó, ezt és ezt jól csinálja, stb. Ha már rólad biztosra tudja, hogy értékesnek tartod őt, az már hatalmas segítség. De nagyon fontos, hogy éreztesd ezt vele, hogy fontos számodra.
Az is fontos, hogyha valami elég gáz dolgot csinálna, akkor mondjad neki, hogy többet ne kövesse el ugyanazt a hibát, így egyrészt nem fog kínosan viselkedni, így az emberek sem fogják lenézni, másrészt meg tudni fogja, hogy tényleg őszinte vagy vele :D
Te kb. sehogy.
Az onbizalomnoveles az csak termeszetes uton tud megvalosulni.
Te hiaba mondod neki mindennap "nagyon okos vagy, nagyon szep vagy, te vagy a legjobb", lehet hogy valamire mesz ezzel, de sokra nem.
Az onbizalomhiany ugy alakul ki, hogy az ember elvar bizonyos dolgokat az elettol viszont nem kapja azt meg, es ha ez eleg sokszor ismetlodik, akkor mar nem fogja az illeto elvarni *annyira* azt a dolgot, sot mar a negativat varja. Ebbol lesz az onbizalomhianyos pesszimista.
Onbizalomnoveles meg pont a forditottja. Meg ugy mindig megvannak az elvarasok, bar ugye mar csak a negativat varja el az illeto, ezert bele sem kezd. De tegyuk fel belekezd, es kellemesen csalodik. Ezt meg kell ismetelni tobbszor es tobbszor, ha lehet egymas utan huzamosabb ideig es mar az elvaras nem pesszimista lesz hanem optimista.
felvillanó= felvállalni
Konfliktus alatt érzelmi konfliktust értek, amikor belülről konfliktus van a gyáva kisgyerek vs tökös férfi énje között.
Sajnos a megfelelő önértékelés kisgyerekkorban alapozódik meg. Ha nem alapozódott meg, a környezet nem hat már rá idősebb korban. Csak pszichoterápia tudja ezt ilyenkor megoldani, de ahhoz kell az, hogy az illető is változtatni akarjon a helyzetén.
Viszont ha nincs meg benne a változtatni akarás, akkor könnyen kerülhettek olyan játszmába, hogy te csak töltöd bele a szeretetet, dicséretet, elismerést, ő meg ezt igényli is, de ugyanolyan marad tőle. Ez téged alaposan lemeríthet és nagyon egyenlőtlenné válik a kapcsolatotok, így véget fog érni.
Az tévedés, hogy amiatt érzi magát senkinek, mert még nem kellett senkinek. Ez is a kisgyerekkori traumatizáltság eredménye, hogy ő az, aki valószínűleg lemarja magáról azokat, akik nyitottak lennének felé. Nem tud kötődni, kapcsolatot teremteni.
Azzal tudnád segíteni, a megoldás felé terelni, ha nem akarod helyette megoldani a problémáit, nem tekinted kisgyereknek, akinek fognod kell a kezét. Esetleg elolvassátok a Mérgező szülők c. könyvet, hátha felismeri a saját esetét is benne és meglátja a reményt a változásra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!