Egy 17 éves fiúnak az milyen, ha a legmélyebb hangja C3-D3 között van, a legmagasabb pedig F#5, fejhangban pedig D#6? De az inkább már whistle note xD
Milyen?
Kitaláció. A kontratenorok (férfi alt) hangterjedelme terjed kis g-től kétvonalas e-ig terjed.
A tenor hang kétvonalas c-ig tart, fejhangon könnyűzenében fel tudnak menni háromvonalas c-ig (pl. Varga Miklós).
Az ötvonalas F frekvenciája 5587 Hz, nincs olyan emberi hangszál, ami ezt kiénekelné.
Egy zongora legmagasabb hangja az ötvonalas c, teljesen "hihető", hogy valaki egy ennél egy szűkített kvinttel magasabb hangot kiénekel.
Újra kéne fogalmazni ezt a kérdést, mert ez így totális valótlanság.
Esetleg ha egy hangfelvételt hallhatnánk a fent említett hangokról...
Értem amit olvasol, de ez akkor sem igaz.
Ugyanígy olvasnám el, ha valaki arról értekezne, hogy tegnap a Hold túlsó oldalán sétált szkafander nélkül. Tudom hogy nem igaz, és azon gondolkodnék, hogy milyen okból vagy céllal hazudik még saját magának is. Vagy hol tévedt el, és miről gondolta azt, hogy a HOld tuldó oldala.
Érdekelnének ezek a videók, ahol F#5-nél is feljebb mennek hangterjedelemben! Fizikailag képtelenség, ez a hangmagasság már valahol az énekesmadarak hangmagasságának a tartománya. Leírtam mennyi a frekvenciája az ötvonalas fisznek, ezt a hangot ember nem tudja kiénekelni, ezek a tények, próbáljunk meg innen kiindulni. Te sem tudhattad kiénekelni, nem tudom milyen program volt képes ezt a hangmagasságot megadni. Erre a hangra akkor sem lennél képes, ha élve darabolnának fel, mert az ember hangklpző szervei képtelenek kiadni.
Azt kéne kideríteni, hol és miért tévedtél el három oktávval. Tényleg mutasd meg a videót, C7 két oktávval a zongora legfelső C hangja felett van.
Bármekkora tétbe lefogadom, hogy te ezt a hangot soha nem énekelted ki, de a G5-t sem.
VÁrom a linkeket a hangfelvételről.
Le fogom szedni a hangsávot, és megnézem hangszerkesztő programban spektrumanalízis nézetben. Utána megmondom, milyen hang volt.
Megnéztem. Mivelez egy fórum, mindenki okulására, hadd feleljek nyilvánosan. A vége felé, amit írtál, amikor már egy ideje kint van a G5 a videón 5:42 és 5:46 között viszonylag tisztán kiénekel két hangot: 1240 Hz, és 1480 Hz. A normál zenei A-hang (egyvonalas A) 440 Hz, a kétvonalas A 880 Hz, a háromvonalas A 1760 Hz. Visszaszámolva (tizenkettedik gyök kettővel osztva) a két hangmagasság megfelel a háromvonalas D#-nek (1240) és a háromvonalas F#-nek (1480)
Ha ezt a bő két oktáv tévedést levonom a te hangodból, akkor a Legmélyebb háromvonalas C helyett (C3) az egyvonalas C (C1) már teljesen hihető a maga 261,6 Hz frekvenciájával. Ha innen indulva két oktávot ki tudsz énekelni, az már szép, megvan a háromvonalas C, ezt még elfogadom, az efeletti hangokat már kétkedéssel fogadom.
Úgy gondolom az eltérést a kalsszikus zenében használt hangelnevezések, és MIDI-ben használt hangmagasság jelzés eltérése okozhatja. Ez utóbbinak most néztem utána.
Az egyvonalas oktávot 4-es számmal jelzik, gondolom azért, mert a legmélyebb oktáv, a szubkontra oktáv a 0 jelzésű.
Ebből kiindulva a te C3 legmélyebb hangod a zenei kis c lehet, ami tök hihető, és egyben nem nagyon lóg ki az átlagból. A kétvonalas F#, amit F#5-ként írtál nem rossz, ha ezt a két és fél oktávot stabilan tudod.
A zenei hangelnevezésekkel tisztában voltam, a MIDI-ben használt számozásokkal nem. Lehet hogy ezt az első válasz előtt kellett volna megkeresnem. Sajnálom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!