Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zene tanulás? (Lent kifejtem)

Zene tanulás? (Lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Most 10.-es vagyok, és olyan szakra szeretnék jelentkezni a későbbiekben ahová szükséges a zenei előképzettség. Hangszer helyett inkább énekelni tanulnék, (de azt nagyon), szóval két dologra gondoltam:

1, elkezdenék énektanárhoz járni, és énekelni tanulnék

2, Vagy ha ez túl kevés a ,,zenei előképzettséghez", akkor, elkezdenék gitározni, (mert a gitár az, ami tetszik a hangszerek közül)

Kérlek ne írjatok olyat, hogy túl drága lenne, meg túl idős vagyok, nem ezt kérdeztem :)

Előre is köszönöm



2019. júl. 1. 00:31
 1/1 K.L.F.M válasza:

Hát, figyelj.

Hogy érted hogy szükséges zenei előképzettség???

Mármint konkrétan zeneakadémiára szeretnél járni Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre?? vagy zenei pályáról álmodozol?

Mert ezzel elkéstél. 3 év zenetanulás oda nem lesz elég.

Eleve akik oda mennek azok általános suli után konziba mennek, vagyis zenei szakközépbe.

De három év zenetudas oda nem lesz elég.

Én 3 éve hegedülök és 6 éve zongorázom.

Tervezem a zenei pályát, beszéltem róla a zenetanáraimmal és elvileg odavalo vagyok, de ez egyáltalán nem biztos. Most voltam kilencedikes. Normál gimibe. És ha leérettségiztem lesz mögöttem 6 év hegedű és 9 év zongora tudás. És még így se biztos a sikerem. Nagyon sok a jó, nagyon szoros a verseny. De még érettségi után megyek két éves zenei szakközépbe és utána a Liszt Ferenc zeneművészeti Egyetemre.

És ! Még így sem garantált a sikerem.

De persze semmi sem lehetetlen.


Veled kapcsolatban, ha kérdésed van írj. Értek az ilyenhez. De konkrétan szükséges lenne tudnom milyen zenét akarsz tanulni, miért, mit tervezel vele. És Zeneakadémiára tervezel-e?

2019. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!