Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az, hogy a régi...

Miért van az, hogy a régi zenéket jobban preferálom, mint az újakat?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta a régi zenéken nőttem fel. A szüleim szoktak mesélni, amikor hallgatjuk közösen a régi zenéket a fiatalkori sztorijaikat.

Amikor meghallok egy régi számot, akkor megnyugszom, jól érzem magam, sőt el is érzékenyülök sokszor és fáj a szívem. Nem tudom miért van ez, hiszen csak 16 éves vagyok, így esélytelen, hogy a 70-es, 80-as, 90-es évekből lett volna valami tapasztalatom is. Ha buliba megyek, jobban szeretek retro bulikba menni. Imádom ezeket a zenéket, szinte csak retrot hallgatok, mert a mostani “slágereknek” nincs mondanivalójuk.

Nem tudom mi váltja ki ezeket belőlem és meg szeretném tudni, hogy van-e még valaki, aki ugyanígy érez.



2019. máj. 21. 02:12
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Én is így éreztem ennyi idősen, mert a szüleim az ő fiatalkoruk zenéit hallgatták és értelemszerűen az lett gyerekkorom zenéje.
2019. máj. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésben a válasz: “Kiskorom óta a régi zenéken nőttem fel.”
2019. máj. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
A régi zene még zene volt. Ami ma folyik a médiából... Hagyjuk.
2019. máj. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"mostani “slágereknek” nincs mondanivalójuk"


Hidd el, a slágerek ugyanannyi százalékának nem volt mondanivalója régen sem, mint ma. Nem a kor határozza meg a színvonalat.

2019. máj. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

"A régi zene még zene volt"


Ez is butaság, a mai zene is zene, csak nem szabad szűk látókörűnek lenni, és meg kell ismerni a színvonalas előadókat. Régen ott volt az "áj ken búgi", ma itt van a "ju júzd tu kall mí on máj szell fon". Mondanivalóban semmi különbség, egyik sem több a másiknál, csak a műfaj más. Ízlésről meg ugyebár nem vitatkozunk.


Bocs, hogy nem egy válaszba írtam, csak később vettem észre.

2019. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Van, még aki úgy érez, mint te - ez már abból is látszik, hogy kb. ugyanezt a kérdést itt heti/kétheti szinten megkérdik.

A mai zenékkel való szembehelyezésről a négyes/ötös válaszoló gyakorlatilag leírta a véleményem.

Én személy szerint nem látom értelmét pusztán korszakonként disztingválni, ha zenéről van szó. Itt kicsit hosszabban meg is próbáltam kifejteni, hogy miért: https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__9849640-a-f.. (négyes válasz)

2019. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

A tömegzene azért eligénytelenedett valamennyire, lássuk be, valamikor a 2000-es években.


Itt van 1980-ból a Crazy Little Thing Called Love:

https://www.youtube.com/watch?v=zO6D_BAuYCI

Itt 1997-ből a Blood on the Dance Floor:

https://www.youtube.com/watch?v=c3_NntYhzV4


Ehhez képest itt van 2008-ból ez:

https://www.youtube.com/watch?v=8UFIYGkROII

2012-ből ez:

https://www.youtube.com/watch?v=gG_dA32oH44

2016-ból ez:

https://www.youtube.com/watch?v=WDZJPJV__bQ

Nem tudom, mióta megy ez a trend, hogy "ismételgessünk valami Windows rendszerhangot és nyekegjünk rá valamit", de nagyon gáz.


"A lonely mother gazing out of her window

Staring at a son that she just can't touch

If at any time he's in a jam she'll be by his side

But he doesn't realize he hurts her so much

But all the praying just ain't helping at all

'Cause he can't seem to keep his self out of trouble

So, he goes out and he makes his money the best way he know how

Another body laying cold in the gutter"

(TLC, Waterfalls, 1994)


"Your bitch wanna party with Cardi

Cartier Bardi in a 'Rari

Diamonds all over my body

Shinin' all over my body

Cardi got your bitch on molly

Bitch, you ain't gang, you lame

Bentley truck lane to lane

Blow out the brain"

(Cardi B-től valami szar, nemrég)


És ezek nem csak kiragadott példák, hanem általában egy tendencia...

2019. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

#7 De, ezek kiragadott példák, és a kiragadott példákkal való dobálózásban az a jó, hogy ha elég nagy számokban mérhető dolgokról beszélünk, akkor konkrétan bármilyen hülye elgondolására kapni fog az ember "megerősítést", ami azért eléggé elértelmetleníti ezt a fajta érvelést. Személyes kedvencem a témában ez a szándékos provokálás céljából készült mém: [link] de én is csináltam egy hasonlót még egy reddites thread-hez: [link]

Márpedig itt rohadt nagy mennyiségekről, meg rengeteg befolyásoló tényezőről beszélünk. Még csak egy adott korszakból, de különböző stílusokból kikerülő zenéket sem egyszerű (meg nem is feltétlen értelmes) összehasonlítani, komplett korszakok összehasonlításához meg több különböző műfajt kell felölelni, amik mind más-más időszakukat élik épp, meg úgy ámblokk elképesztően sok zenét kéne vizsgálni, amiknek megfelelő mennyiségűt sokan egy élet alatt nem hallanak. Ráadásul régi zene kapcsán utólag már könnyű kiselejtezni a feledésbe merült gagyikat, míg maiak közül mintha kifejezetten az ellenkezőjét próbálnák azok, akik elvileg objektív tendenciát akarnak bemutatni. Szóval összetett ez a dolog. Nem állítom, hogy abszolút semmiféle objektíven mérhető javulás/romlás nem történhetett a mainstream zeneiparban, elvégre az már akár puszta véletlenből is megeshet, itt meg ugye számos külső befolyásoló tényező is gyakorolt óriási változásokat; abban viszont biztos vagyok, hogy aki brutálisan hiperbolikus kijelentéseket tesz ilyen témákban, az egyik kategóriával sincs olyan mértékben képben, hogy akár a felszínét megkaparhassa a témának, nem hogy mélységében elemezni tudja azt.

2019. máj. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3%
Mert azokban még volt érzelem, és volt dallamuk is.
2019. máj. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Annyira imádom, hogy egy rakás ember csak hajtogatja a bigott és felszínes álláspontját, az értelmes cáfolatokat meg teljesen figyelmen kívül hagyja...:'D

Annyira sajnálom, 87%-os, hogy mindig ennyire értelmes, és érdekes dolgokat írsz (számomra is szokott benne lenni újdonság, pedig nagyjából ugyanazon a véleményen vagyunk), acélból, hogy pár embert megművelj, és az egész egyszerűen süket fülekre talál...:/

2019. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!