Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangszerrel érdemes...

Milyen hangszerrel érdemes utcazenélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jön a következő félév, jön a jó idő és szeretnék kicsit utcazenélni. Gitárom van, de szerintem az nem a legalkalmasabb hangszer, elnyelné a hangját az utcazaj, erősítőt pedig nem szívesen vinnék ki.


Úgyhogy gondoltam beruházok egy hangszerre, de valami olyat szeretnék, ami A) kis helyen elfér, B) nagy hangja van, hogy felfigyeljenek rá az emberek C) amatőrök számára is könnyen elérhető vele a sikerélmény.

Nem baj, ha nem túl ismert, egzotikus is lehet. :D


Van valami ötletetek?



2019. febr. 7. 22:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Tudjátok, amikor a kérdést kiírtam, leginkább egyszerű hangszerekre gondoltam. Tudom, hogy egyszerű hangszerek nincsenek, de azért szakadéknyi különbségek vannak bizonyos hangszerek alapszintű tudása között, és szerintem a szaxofon - habár gyönyörű de - nem az a hangszer, amit érdemes hobbiból, nem teljes odaadással tanulni
2019. febr. 9. 22:59
 12/16 veterán vas ***** válasza:

Mojjo!

Nem hiszti és nem puffogás részemről./nem szokásom megsértődni, ha valakinek más a véleménye/

A Kérdező parallel futtat egy másik kérdést itt a gyakori.hu-n és ott említette a Bazilika előtti zenélést.


/lehet, hogy most tiltakozni fog, de ha elolvasod, Te is észre veszed, ugyan azok a gondolatok, ugyan az a szóhasználat/

Szóval nem saját kútfőből, hanem a Kérdező szavai alapján nyilvánítottam véleményt.

2019. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Mojjo ***** válasza:
@12: Tudom, hogy ezzel párhuzamosan van egy másik kérdés, amiben említette a Bazilikát - ha megnézed, én is ott vagyok annál a kérdésnél. De és akkor? Ez hogy jön ahhoz, amiket írtam?
2019. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 veterán vas ***** válasza:

Mojjo!

Minden tisztelem a Tiéd, ahogy a zenei kérdéseknél elmagyarázod, felvilágosítod tájékozatlanokat.

Viszont ezt a legutóbbi megnyilvánulásodat nem értem.

Ő kérdezett, és én ajánlottam a szaxofont.

Te azt írtad, ezen a nyáron lehetetlen.

Mondom akkor majd jövőre.

Erre Ő: "teljesen lehetetlen"


Szóval adtam egy tippet, biztattam, és most én vagyok a negatív?


Jah' és nem tudod ki volt az, aki első válaszolóként az utcazenészek plöttyedt paradicsommal való dobálását helyezte kilátásba? ;)

2019. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Mojjo ***** válasza:
@15: Pedig még pontokba szedve el is magyaráztam, mi a bajom. A kilences hozzászólásban elolvashatod, ott részletesen elmagyaráztam a dolgot. Nem hiszem, hogy jobban el tudnám. Ha van kedved, fuss neki újra, ha nincs, engedjük el :)
2019. febr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A gitár nem rossz ötlet. Korunk zenéivel az a baj, hogy az ember már annyira kivesézte a fülek által érzékelhető hangkészletet, annyira kivesézte az emberi agy által emészthető ütemvilágot, hogy a manapság divatos "csináljunk valami újat" típusú küldetések túlnyomó hányada sorra omlik be. Ha azt akarod, hogy tényleg felfigyeljenek a produktumodra, írj egyedi szöveget a dalokra, tegyél rájuk mondanivalót! Nem kell, hogy a kormányt szidd, elég, ha bepisilnek a téged hallgatók a dalszövegeidtől, - úgy röhögnek a humorodon! Ez az, ami nagy eséllyel ütni is fog, - és nem csak meghallgatják a legkülönfélébb arckifejezésekkel a járókelők! Visszavonult amatőr zenész, dalszövegíró vagyok, - higgy nekem!
2019. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!