Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hangszerrel érdemes...

Milyen hangszerrel érdemes utcazenélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jön a következő félév, jön a jó idő és szeretnék kicsit utcazenélni. Gitárom van, de szerintem az nem a legalkalmasabb hangszer, elnyelné a hangját az utcazaj, erősítőt pedig nem szívesen vinnék ki.


Úgyhogy gondoltam beruházok egy hangszerre, de valami olyat szeretnék, ami A) kis helyen elfér, B) nagy hangja van, hogy felfigyeljenek rá az emberek C) amatőrök számára is könnyen elérhető vele a sikerélmény.

Nem baj, ha nem túl ismert, egzotikus is lehet. :D


Van valami ötletetek?



2019. febr. 7. 22:26
1 2
 1/16 Mojjo ***** válasza:
100%
Az utcazenészek döntő többsége gitáron tolja pedig. Esetleg hegedűn. Néha harmonikán. De ez utóbbi kettő nem épp egyszerű. Pár hónap alatt bármi értékelhető hangszeren úgy megtanulni játszani, hogy tetszen az utca népének, és ne plöttyedt paradicsommal dobáljanak meg, elég esélytelen.
2019. febr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél ki nyugodtan erősítőt, a profik is úgy tolják. A gitár jó hangszer, ha esetleg énekelsz is mellette akkor tőlem szinte biztos kapsz pénzt, ha összefutunk. Fontos viszont, ha valaki ad pénzt valamilyen úton-módon köszönd meg! Én megjegyzem azokat akik nem teszik és soha többé nem kapnak. Viszont ha nagyon jó a műsor számíts rá, hogy hosszabb ideig ott mardok hallgatni, ez itthon nem jellemző, ezért furcsa lehet majd, ne lepődj meg.
2019. febr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor marad a gitár. :)
2019. febr. 8. 10:15
 4/16 veterán vas ***** válasza:
77%
Nem tudom, ki hogy van vele, de a sok gitáros utcazenész között üdítő lehet(ne) egy szaxofonos. Elég erős hangú, és mellette még az éneklési kényszered is elmúlik. ;)
2019. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mojjo ***** válasza:
@4: A szaxofon a világ egyik legcsodálatosabb hangszere. Imádnám, ha több szaxofonost hallanék az utcákon. Viszont esélytelen, hogy az idei nyárra bármi produkcióképeset összehozon a kérdező, ha most kezdi.
2019. febr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 veterán vas ***** válasza:

Na bummmm, erre a nyárra még csak egy-két szaxis betét lesz a gitáros utcazenélésben. Jövő nyárra majd megfordul.

Hátha Kérdező lesz az új Gene Ammons.... ;)

2019. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Úúú, azt én is nagyon szeretem! :D

Viszont igazatok van, teljesen esélytelen. Márad az eredeti, barátom a gitárom.🙂

2019. febr. 9. 20:53
 8/16 veterán vas ***** válasza:

Jaaa, az más. Ha Te azzal kezded, hogy föladod, akkor nem szóltam.


Így csak egy leszel a számtalan gitárosból, aki két hét alatt megtanulja a Guantanamera-t vagy a Smoke on the Water-t, és közben Santana-nak képzeli magát.

Ennyivel viszont fölösleges kiállni a Bazilika elé. :(

2019. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Mojjo ***** válasza:

@8:veterán vas, most nagyot csalódtam benned. Igazán kár volt ezért...


Egyrészt a kérdező abszolút nem az a fajta ember, aki megtanul két számot a gitáron és Santanának képzeli magát, azt hiszem ez az eddigi beszélgetésekből igencsak lejött. Nem teljesen világos, minek kellett egy ilyen értelmetlen, totál célt tévesztett beszólást megereszteni...


Másrészt nem véletlenül van annyi gitáros. Azért alakult így, mert a gitár egy baromi jó hangszer, és az emberek imádják. Valószínűleg korunk legkedveltebb hangszere, és ha olyan hangszeren játszik valaki, amit az emberek döntő többsége szeret, az igencsak erős pozitívum, főleg utcazenészként.


Harmadrészt meg van különbség a jajj egyből feladás, meg a nyilvánvalóan működésképtelen ötlet, inkább hagyjuk között. Ha valaki pár hónap után kiáll az utcára egy szaxofonnal zenélni, az kellően negatív fogadtatásra számíthat. Mire lenne ez jó? Max az ember kedvét elvenni az egésztől. Egyébként ha a kérdező meg akar tanulni szaxofonozni, megtanul, mindentől függetlenül.


És nem, azért mert te megsértődtél, hogy nem haraptak rá az ötletedre, és puffogsz ezen, még nem kiállnia senkinek sem a Bazilikához, sem sehova máshová.

2019. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mojjo ***** válasza:
Javítás: "még nem KÁR kiállnia"
2019. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!