Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek? Minden jó...

Mi a véleményetek? Minden jó és rossz kritikát építő jellegnek veszek

Figyelt kérdés
[link]
2019. jan. 21. 20:23
1 2
 11/16 Mojjo ***** válasza:

@10: Huhh...


Egyrészt szerencse, hogy nem vagy rendezvényszervező. Bár a kérdező jó uton halad, még nem ért odáig ezen az úton, hogy fellépésre alkalmas legyen a hangja (Kb 12 éve zenélek, szóval nem laikus szemmel nézem, illetve füllel hallgatom.)

Ez nem fikázás, ezt fontos lehet tudnia a kérdezőnek is. Lehet, a későbbiekben simán elér egy színpadképes szintre, de egyelőre nincs ott.


Másrészt az utómunka alap esetben nem igazán arról szól, hogy ráeresztünk valami totál béna hangra egy autotune-t, amitől majd jól imádják a népek. Igen, vannak énekesek, akiknek a stúdióban azért javítanak a hangján, de utómunkára szükség van a legtökéletesebb hang esetében is, ha stúdiófelvételt készítünk. Ha meg élőben nyomjuk, az persze, legyen élő.


Azt nem tudom, milyen pénzt tudnának a kereskedelmi csatornák kisajtolni a jelentkezőkből. Amíg tart a tehetségkutató, semmilyet. Max. utána egy ideig.


Ez az állami műsorban előre megírt forgatókönyves összeesküvés elmélet pedig... erre van bármi bizonyítékod, vagy csak a kisujjadból rángattad elő? (Egyáltalán milyen énekes tehetségkutató van állami televízióban?)

2019. jan. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

@11 Hidd el, elég jó ahhoz, hogy fellépjen. Menj el egy méregdrága jegyárú, évtizedek óta zenélő valaki koncertjére. Lesz benne itt-ott félrement hang minimum, de előfordult már az is, hogy az egész dalt elcseszték és megállították. Mindez egy olyan koncerten ahova 11 pénz a legolcsóbb jegy! Járok rendszeresen hobbiénekeseket felvonultató rendezvényekre (szerencsédre nem én szervezem), láttam már olyat, akinek operaénekesi szintre fejlesztették a hangját, van színpadi rutinja meg minden, nem is hamis egyáltalán, de az alaphangja fülsértő és ezen a legjobb énektanár se tud változtatni. A kérdező hangját ellenben kellemes volt hallgatni még úgy is, hogy nem kevés helyen félrement és ezt beismerem. De egy jó énektanár ezt hamar helyreteszi, elég hamar ahhoz, hogy egy fellépésen már jó legyen, illetve a dalválasztással is lehet játszani (pont ezért írtam, hogy nem ezt a dalt tenném a műsorba).


Persze, olyan utómunka kell egy stúdiófelvételen, ami az egész produktum hangzásának jót tesz. De például az autotune nem olyan, az inkább megpróbálja elfedni a hibákat és laikus füleknek ezt egész jól meg is teszi. De az nem az ő tudása. Ha elénekli tízszer és a tíz felvételből vágják össze a végsőt az egy fokkal jobb, mert ott valódi tudás van mögötte, ami hang egyszer kijött azt tudja, még ha sok gyakorlás is kell hogy biztos legyen. Ami egyszer kijött az ott van.


Nézz csak meg egy X-Faktoros szerződést és belátod, hogy igazam van. Vagy nézd vissza az elmúlt három évad válogatóit, válassz ki egy random szar produkciót és keress rá az illetőre. Találtam olyat aki eszméletlen jó, de a legprofibb is full hamis lesz, ha nem jól hallja magát. A köztévét meg próbáld ki magad, jelentkezz bármely zenés műsorba és meglátod. Tapasztalatból írom amit írok, én is próbáltam benevezni valakit egybe de még csak meg sem hallgatták. Ha meghallgatják és azt mondják, hogy ez ide kevés vagy nem ilyet keresünk, ok, rendben. De nem ez történt.

2019. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"A köztévét meg próbáld ki magad, jelentkezz bármely zenés műsorba"


Milyen zenés műsor van a köztvn?

2019. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Milyen zenés műsor van a köztvn?"


Ami legközelebb lesz az a Virtuózok, ha a klasszikus ének a műfajod. Nem tudom lehet-e még jelentkezni. Ha népdalokat énekelsz akkor a Fölszállott a Páva a műsorod. Minden egyéb műfajra meg a jelenleg is futó A Dal, de arra még várhatsz év végéig, hogy jelentkezhess.

2019. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Mojjo ***** válasza:

@14: Hát ezek azért nagyon mások, minden általad említett műsor. Ezek közül csak a Virtuózokat követtem úgy igazán, pár érdekes és szakmailag elég fura megszólaláson kívül az kivülről legalábbis korrektnek tűnik.


A Dal meg abszolút nem tehetségkutató, hanem már létező, felállt, ismert, vagy ismertség felé tartó előadók/zenekarok megmérettetése.

2019. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"pár érdekes és szakmailag elég fura megszólaláson"


Hát az volt. Egy adást néztem meg. De alapvetően tényleg jó műsor volt, csak nem igazán nekem szólt.


A Dalt meg inkább hagyjuk. Bár azt tudom hogy ott ül Both Miklós, aki egy elég faja karakter, azt mondjuk jó látni, hogy nem csak kirakatembereket tesznek a "zsűribe" vagy mibe...

2019. jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!