Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nincsenek manapság...

Miért nincsenek manapság olyan rock zenék, mint a '80-as, '90-es években?

Figyelt kérdés
Még mielött félreértenétek tudom vannak most is jó rock és metál zenekarok. Új zenéket is hallgatok, de valahogy nem adják vissza azt az érzést, mint pl. egy Nirvana szám. Nem is éltem akkor, amikor megszülettek a kedvenc zenéim. És sokan nem értik hogy miért hallgatok régi zenét, amikor az újak sokkal jobbak. Én meg azt nem értem hogy ők miért hallgatnak szart. Miért azok a számok népszerűek, amiknek közük sincs az igazi zenéhez?
2018. nov. 14. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert régebben sokkal több volt az egyedi zene, és nem állandóan csak összemásoltak más zenékből, mint ahogy ma szoktak. Sok mai zenében ugyanazt a ritmust és olyan elemeket hallok, amiket más számokból már hallottam. Amúgy én sem éltem, amikor a kedvenc előadóim a fénykorukat élték(70-es,80-as,90-es évek), persze sok olyan 2000 utáni zene van amit imádok, de a mostaniakat nem igazán szeretem.
2018. nov. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Mert akkor még volt rá igény. Most már csak a selejtre van, mint a kpop meg a justin bieber.
2018. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Halestorm,Pretty Reckless, thundermother. Őket nagyon szeretem, és látszik hogy igyekeznek.
2018. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. nov. 15. 16:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Napestig lehetne sorolni az okokat, hogy miért nincsenek, ha végigvennénk, akkor azt kell megvizsgálni, hogy miért sokkal rosszabb ma a világ helyzete, mint ahogy a 90-es évek elején tűnt, amikor A Guns 'n' Roses, majd a Nirvana klipjeit játszotta megállás nélkül az MTV. Csak pár példa:

1. Ma már MTV sincs, mert zene helyett hosszú évek óta gagyi reality-műsorokat ad.

2. Annak idején a nyugati fiatalok ízlése volt mérvadó, ma pedig az internetnek köszönhetően az egész világ egyetlen hatalmas piac, és az lesz sláger, amit a világ minden részén el lehet adni.

3. A Guns 'n' Roses tagjai a karrierjük elején full csórók voltak, mégis tudtak próbatermet bérelni, meg felszerelést venni. Ma ez már megfizethetetlen lenne biztos anyagi háttér nélkül.

4. Ezek az együttesek őszinték, lázadók és dühösek voltak, ez adta a zenéjük elementáris erejét. Amikor a Guns tagjai először mentek az MTV-be szerepelni, szétverték a stúdiót. Ma ugyanezért börtön vagy jelentős pénzbírság járna, és a zenekar karrierje véget ér, mielőtt elkezdődne. Eleve hogy lehet ma őszintén lázadni, amikor 70 éves, milliomos politikusok állítják be magukat lázadóknak, míg a rockerek, mint pl. a Green Day, meg mintegy a megszűnő liberális világrend hívei?

5. Az internet egy kattintással elérhetővé teszi az elmúlt 50-60 év teljes zenei termését. Ahelyett, hogy ez a bőség felszabadította volna a zenészek kreativitását, végeredményben blokkolja őket, vagy arra ösztönzi, hogy másolják a nagy elődöket. A Greta van Fleet, a The Strouts meg hasonló rockbandák egy az egyben nyúlják le a 70-es évek hangzásvilágát, mert a nosztalgián kívül igazán semmi érvényes nem jut senkinek sem az eszébe.

2018. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Remélem azt akartad írni, hogy 60as, 70es, 90es.


A 80as évek a könnyűzene szégyen-lyuka, vagy nem is tudom, hogy nevezzem. Arra pont nem lehet mondani, hogy különb lenne a mai tömeggyártott zenénél, pont ugyanaz ment akkor is, mint ma.

2018. nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lol, jót nevettem azon, hogy a Maident és társait hoztad fel példának, ráadásul ekkora nagy arccal. Még ha valami tényleg egyedit, és megismételhetetlent linkeltél volna...de hát nem így történt. Ezek az előadók nem emelik magasabb szintre a 80as éveket. Az értelmes megynyilvánulást, és a helyesírást meg még gyakorold. Szép napot.
2018. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Végül is több mint 100 millió eladott lemezük van és a number of the beast benne van az "1001 lemez, amit hallanod kell mielőtt meghalsz" listán. Nyisd ki a szemed mert van ott még több link is amibe látszólag nem sikerült belekötnöd, de még a Maidenbe is nagyon görcsösen ami hibás is. Sebaj haver, művelődj még egy kicsit. Látjuk egy kútban éltél eddig ahol senki se tanított téged a kultúrára.
2018. nov. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az iron maiden egyedit és korszakalkotót tett le az asztalra

[link]

direkt a magyar oldalt linkeltem mert belőled nem nézem ki, hogy tudnál angolul olvasni

"A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik."

senki se osztja a tyúkszaros műveletlen véleményed szép napot

2018. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!