Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A régi, klasszikus "lemezlovas...

A régi, klasszikus "lemezlovasok" (annak idején) technikailag hogyan oldották meg, hogy kézzel tudták ide-oda mozgatni a lemezt?

Figyelt kérdés

Mindezt értelemszerűen - amiról a kérdés szól - úgy, hogy nem ugrott ki a tű a barázdákból, nem tört ki a tű, ill. nem ment tönkre a lemez.

Ez hogy volt lehetséges? Milyen tűt használtak, ami ezt bírta?


2018. szept. 1. 05:30
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Nem értem a kérdésedet.

Amikor még a "klasszikus" lemezek voltak divatban, a szám végén a tüt felemelték, és utána tették máshová, nem "húzogatták", a lemezt meg nem mozgatták a lejátszón. Nem azért, mert a tü "kitörik" - ilyen nincs-, hanem mert egy ilyen eset utána lemez használhatatlan lett volna, mivel összekarcolódik.

Ahol gyorsan váltogatták a számokat, ott két lejátszót használtak, amíg az egyiken ment a zene, addig a másikat beállították a megfelelö helyre, és a szám vége után ezt a másik lemezt indították - és közben az elsön lemezt cseréltek vagy máshová tették a tüt!

2018. szept. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Scratchelésnek hívják, és igen, nem tesz jót a lemeznek, gondolom, de mégis csinálta boldog boldogtalan. És még most is csinálja, úgy latszik.

[link]


A válasz egyébként az, hogy megfelelő tűnyomás esetén nem ugrik ki ennyitől egy tű. Egyébként elméletben nem is árt a lemeznek, (hiszen csak folyamatosan gyorsabb tempóban lejátszák oda-vissza), de ebben nem tudok teljesen hinni, szóval én sosem tenném meg a saját lemezeimmel, főleg, hogy alapból herótot kapok a dj-ktől. :'D


Amúgy dj hangszedőt használtak, nem olyan tipikus téglatest alakút. Ha beírod a googlebe, hogy dj cartridge, akkor meglátod, milyen.

2018. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nekem csak annyi infóra sikerült rátalálnom, hogy ún. "kúpos" tűprofilt (kúpos alakú tűvéget) használtak. De az meg a cikk szerint a minőség legalja...

=(

Hát akkor így meg mi értelme az egésznek?

Arra számítanak, hogy a Disco-ban berúgok/betépek, aztán úgyse hallom meg, hogy torzít a zene?


Amúgy meg első válaszolónak: Nekem videóról/filmről úgy rémlett, hogy nem, nem emelik fel mindig a tűt. Márcsak azért sem, mert pozicionálásnál hallania kell, hogy századmásodpercre stimmeljen a tempó... különben ha nem ittam le magam a sáros földig, akkor igencsak be fogok fütyülni!

2018. szept. 2. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, a dj hangszedők nem a "legalja", hanem jó minőségűek, pont azért, mert nem lenne értelme, ha másként lenne. Nem hinném, hogy kúpos tűt használtak, a legtöbb tű elliptikus, a dj hangszedők meg főleg...


Egyébként ahhoz, hogy feltűnően rossz hangot hallj, egy rettenetesen gagyi, olcsó, kerámia tűt kéne szerezned, és beletenned a nagymama olcsó ndk-s lemezjátszójába.


Avatatlan füleknek (azaz az átlagember számára) egy kúpos tű is teljesen jó/kielégítő hangot ad.

2018. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!