Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van a rádióban éjszaka...

Miért van a rádióban éjszaka csak buta DJ mix? Egyáltalán miért jó a remix?

Figyelt kérdés

Tök veszélyes, hogy pont éjszaka, amikor sokan egyedül autóznak az utakon, és különösen fontos lenne a rádióhallgatás hogy ne aludjanak el a sofőrök, vacakabbnál vacakabb hulladékmixet játszik minden rádió. Jön pár buta DJ, elrontja a már _eleve sem valami színvonalas_ pop-"slágereket", kinyújtja 3 percről 10 percre, tesz alá még tüctüc-öt (mert az eredeti nem volt elég, Ő jobban tudja hogy hogy kell zenét írni), meg kever alá egyéb szövegelést, politikusok beszédét, mert az trendi, egy Kennedy amikor bejelentkezik a Lady Gaga számába... és ezek mennek éjjel. Egy órára lakom közúton a munkahelyemtől, későn értem csak haza, úgyhogy bekapcsoltam a rádiót. Férfi vagyok, de komolyan sírhatnékom volt attól, amik a rádióban szóltak. "Music Killers" - abszolút helyénvaló a DJs mixműsor címe is, mert ez konkrétan a zene megerőszakolása amit a DJ-k művelnek. Ki engedi ezt? Miért jó? És főleg, miért pont éjszaka nem adnak az ember alá rendes, dallamos zenét, ami ébren tartaná?


Mindjárt jönnek majd a villany"zenét" kedvelő diszkósok, hogy a DJ is művészet, meg ők igazi zeneszerzők, de én valahogy sose értettem, hogy a remix az a DJ-n kívül kinek jó tulajdonképpen...

Magyarázzátok ezt nekem el légyszi. Ha olyan jó lenne, akkor nappal is az menne a rádióban, nem? De ha csak éjszaka merik nyomatni, akkor lehet hogy tényleg rossz, nem? Csak az autósokra és kamionosokra nézve meg tök veszélyes, szeerintem a sok tüc tüc tüc...


Nem Avicii-ről van most szó, mert Ő saját (és élvezhető!) számokat írt. De vannak azok a DJk, akik vesznek egy már régen elfeledett számot (ami már eleve is jó sz'r volt) és feltuningolja, hogy jobban lehessen rá a konditeremben feszengeni... komolyan nem értem a remixek létjogosultságát, de hátha meg tudjátok magyarázni. Vagy más se szereti ezeket?



2018. aug. 15. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert te ríttig direkt azt a csatornát hallgatod amin ilyenek mennek. Hallgasd a Petőfit, Kossuthot, Sláger rádiót.
2018. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont azokon szokott menni ezek a trágyák, én ha zenét halgatok, rá dugom a pendrive-ot és azon szólatom a kedvenc zenéim, nem bonyulítom túl a dolgot!
2018. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ugyanarra a Petőfire gondolunk? Arra ami egyedüliként adott Stone Rosest meg Radioheadet ebben az országban?
2018. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1-es, én a Kossuthot is szeretem hallgatni, de este általában olyan hangjáték-kazettékat tesznek be, ami nagyon unalmas Pláne ha a közepén kapcsolódsz be és nem ismered a szereplőket. Ha a címéről lemaradtél, utólag rá nem jössz, hogy mi lehet...

Pedig olyan sok jó téma lenne éjszakára: történelem, társadalom, környezetvédelem, életvezetési tanácsok, de valahogy a rádióknak csak a konditermek kiszolgálása megy sajnos :(

2018. aug. 15. 23:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a rádióállomásokat, hogy igazodjanak az igényeidhez, mondd el nekik, hogy mennyire zavar téged, hogy olyan zene szól éjszaka, ami esetleg más embereknek tetszik, de neked nem, szóval ideje változtatniuk. Bár nem értem, ha ennyire szakértője vagy a témának, illetve ennyire kened-vágod, hogy mi kell a hallgatóságnak, miért nem indítasz saját rádióadót?
2018. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
utolsó: nem kell ehhez különösen érteni csak zavarja,mind mindünket, hogy minden este megy a süketelés!
2018. aug. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5-ös, az hogy nekem nem tetszik, még nem jelenti azt, hogy mindenki másnak igen. Elárulom neked, hogy a médiában nincs olyan, hogy kereslet-kínálat: az emberek azt nézik/hallgatják, amit eléjük raknak, maximum két rossz között lehet általában válogatni, de hallgatóként nincs befolyásom az események fölött. Szép dolog, hogy azt feltételezed, hogy az én ízlésem valami rettenetesen egyedi, de nekem 1 ismerősöm sincsen, aki szeretné a tüc-tüc zenét, pláne amikor éjszaja vezetni próbálnak.

A másik, hogy a rádiók nyilván nem a nappali sávban adják ezeket a hulladékokat, az nekik öngyilkosság lenne. De miért nem lehet akkor éjszakára is inkább valami értelmes műsort betenni? Vagy van valami kvóta erre is, hogy minimum hány % remix kell a rádióba?

2018. szept. 6. 08:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!