Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért háborodnak fel az...

Miért háborodnak fel az emberek azon, ha egy előadáson néhány szám playbackről megy?

Figyelt kérdés
Az énekesek, illetve a gitárosok, dobosok, stb. is el tudnak fáradni a turnék során. Miért jobb, ha úgy állnak ki a színpadra, hogy nem tudják nyújtani a maximumot?
2018. aug. 4. 14:02
 1/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Úgy tenni, mintha dobolnánk, vagy gitároznánk, nem kevésbé fárasztó, mintha ténylegesen meg is tennénk. Egyrészt. Másrészt meg annyit kell vállalni, ami megy, de az, hogy fárasztó, nem lehet kifogás. Alapból mi ez az ökörség? A világon senki - legyen az taxisofőr, vagy pincér, vagy sebészorvos, vagy akármi - nem teheti meg, hogy nem dolgozik, csak úgy tesz, mintha dolgozna, mert jajj, fáradt, sok volt a meló. Felülsz a vonatra, és nem indul el, de a hangszóróba bejátszák, hogy sihuhuhu, meg tadamm-tadamm-tadamm, mert a mozdonyvezető sokat vezetett már, és most nem dolgozna, csak úgy tenne, mintha? :D Ekkora marhaságot.

Na meg koncertre eleve azért megy az ember, hogy élő zenét hallgasson. Ha stúdióverziót akar hallgatni, berakja otthon a cd-t.


Amúgy a legtöbb esetben a háttérzenekar tényleg játszik, csak az énekes tátog. És nem mert fáradth, hanem azért, mert nem tud rendesen énekelni.

2018. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezzel a minimumot sem nyújtják. Ha elmész valakinek élőben meghallgatni a hangját, akkor ne csak két tátogás között magyarázzon, hanem énekeljen is. Nem azért fizeti ki valószínűleg az akár több tízezres jegyet is valaki, hogy ugyanazt hallgassa mint otthon Youtube-on - ezen azért van felháborodni való.

Nem hiszem hogy van olyan amiről te beszélsz: ha hakni akkor eleve nem fog énekelni egy számot sem. Ha pedig valódi koncert, akkor végigénekli élőben.

2018. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az előadásoknak komoly koreográfiájuk van, amivel már rögtön többet ad annál, mintha betenné otthon valaki a cd-t. És élőben látni a kedvenc énekesét valakinek hatalmas élményt jelent, playbacktől függetlenül: https://www.youtube.com/watch?v=sMQ4Gp2aP3w
2018. aug. 4. 14:54
 4/10 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: Ez nem zenei élmény, hanem vizuális. A zenerajongóknak nem ez kell, hanem zene.


Nem lebecsülve a vizuális, mozgáson alapuló művészeteket, aki koreográfiát akar látni, az elmegy balett előadásra, vagy a cirkuszba az akrobatákat megnézni. Ha valaki egy zenei eseményre megy el, annak az origójában a zene kell, hogy álljon. Ha az nem megy, akkor gondok vannak. Ha valaki balettelőadást akar látni, azt nem vidítja fel, ha a táncosok csak egy helyben ültek, de valamit dalolásztak ott, hurrá. Nem azért ment.


Elhiszem, hogy nagy élmény egy banda tagjait a saját szemünkkel látni, de ha zenészként annyival nem tisztelik meg az embereket, hogy zenélnek (tudniillik, ez a zenészek dolga), én inkább nem vagyok rájuk kíváncsi.

2018. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
egy profi együttes nem hinném, hogy egy világ körüli turnén elfárad. legfeljebb ha úgy érzik, akkor lemondják, de nem playbackelnek!
2018. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lady Gaga folyamatosan hegymászás közben gyakorol énekelni, hogy tánc közben is a maximumot tudja nyújtani.

Meg ilyeneket csinál:

https://www.youtube.com/watch?v=0RNgtODuYo8


A többi csak kifogás...

2018. aug. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: Most sikerült megnéznem, amit linkeltél. Itt pont nem playbackelést látunk (akármit is mond a videó címe). Az első gyakorlás lehet, előadás előtti felkészülés, nem pedig konkrét koncert, a második lehet akár koncert is, de nem az ottani hangfelvételt halljuk, csak alávágták az audiosávot.


Selena speciel - amennyire tudom - pont mindig élőben ad elő. Nem egy énekes zseni, és gyakran nem énekel valami hűde jól, főleg, ha mozogni kell mellé, de basszus, legalább odaáll az emberek elé és tényleg énekel.

2018. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én inkább hallok pár hamis hangot, mint hogy ne legyen élő. Mert, ahogy más is mondta, nem azért fizetek, hogy tátogjon az illető. Igazából az lenne a legjobb, ha tényleg stúdióminőséget hallanék, de élőben, olyan énekes nagyon kevés van, aki ezt meg tudja tenni.


Beszéltél a táncról: az a helyzet, hogy rengeteg énekes erőlteti ezt a tánc dolgot. Eleve ki találta ezt ki,és miért kötelező? Miért kell egy popénekesnek táncolnia? Ki volt az első, aki popénekesként táncolni kezdett? Miért akarjuk, hogy egy énekes táncoljon, ha egyszer ő egy énekes? Ez nekem mindig olyan furcsa volt. Ha a színpadképhez ragaszkodunk, akkor táncoljon a háttérben a sok háttértáncos, de ne ő. Egyébként érdekes dolog ez, mert épp egy Michael jackson-videótól jövök, és ő szerintem a karrierje jelentős részét végigplaybackelte. na, ahogy ő táncol, arra azt mondom, hogy azért megéri, legyenek egyes részek playbackek, vagy a táncolósabb dalok legyenek azok, mert ő tud úgy táncolni, hogy azért érdemes legyen elmenni. De rajta kívül nem tudnék mondani olyan előadót, akinek az ének rovására is érdekelne a tánca. Végül is mégis csak egy zenei előadásra megyek, nem balettre.


Olyan szerintem még a legnagyobbakkal is előfordul, hogy egyszer-egyszer playbackelnek, minden műfaj képviselőivel. De az igazán nagyokkal (kivéve Jacksont) ez csak műsorokban volt, ahol meghívnak egy előadót egy esti talk showba. Olyankor általában kötelező a playback, a műsorok nem vállalják a kockázatot, az énekesek tudják ezt. De a saját koncertjeiken, ami tényleg nagy közönség előtt van, ne playbackeljenek. Szerintem az annak a jele, hogy nem tud az illető énekelni - ebben az elsőnek igaza van. A fáradtság hülye duma erre, nem tudja elénekelni. Ha az énekes már öreg, vagy ilyesmi, akkor énekeljék a háttérénekesek a magas hangokat vagy valami.


Egyébként meg hát baromi kiábrándító, amikor elrontják.


Itt pl. Jon Bon Jovi ront el egy playbacket egy műsorban:

https://www.youtube.com/watch?v=yjzsZP_ZmNo



De koncerten elénekli simán (legalábbis fiatalon):

https://www.youtube.com/watch?v=Kg9X3nJAKBg


Amúgy aki playbackel, általában egy bábura hasonlít. Olyan furcsa.


És azért van egy párhuzam is, azok a kreatív, innovatív előadók, akik dalt szereznek, szöveget írnak, maguk találják ki a színpadképet, megtervezik az albumot, nem csak összerakják őket, ők azért ritkán playbackelnek. Kivételnek lásd talán Jacksont.

2018. aug. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyébként visszatérve Jon Bon Jovira: ő egyszer ínszalagszakadást kapott a színpadon, de tovább énekelt. A gitárosnak 2 helyen el volt törve a keze, de gitározott. Mondjuk ez túlzás, szerintem simán lemondhatta volna, de ha a színpadon sérül meg valaki, és végigénekli a dolgot, elismerésem. Na meg a koncerten a tömegélmény is a lényeg,az,hogy énekeltetik a közönséget. Ha az énekes csak előad, táncol, tökéletes a színpadkép,de a közönség nincs bevonva, az nekem annyira nem tetszik. Inkább énekeltessék a közönséget is, ne legyen egy ilyen láthatatlan fal az előadó meg köztünk. Legyen valami személyes.



Aztán meg elég ciki, amikor egy előadóhoz felszalad egy rajongója, elkapja, de az énekes hangja jön tovább...

2018. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azért, mert ők ezért pénzt kapnak, dolgozzanak már meg érte!!!
2018. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!