Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni gitáron...

Szeretnék megtanulni gitáron játszani. Valaki adna pár hasznos tanácsot?

Figyelt kérdés

Nos...Milyen gitárt vegyek? Akusztikusra gondoltam, de azon belül?

Itthon szeretnék megtanulni viszont ahogy elnéztem, nem igazán vannak fent olyan magyar videók amiből bármi jó kisülhetne. Angolul kicsit nehéz lenne, mivel még magyarul is bonyolult nekem ez az egész. :D

Ja, és nem igazán van zenei érzékem. Konkrétan semmi. "Idős" is vagyok kezdőnek, mellette bénácska. :D

Ennek ellenére valahogy meg lehetne tanulni egyedül?

18l



2018. jún. 27. 10:09
 1/10 Mojjo ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy idős kezdőnek, de az angolt nem fogod megúszni, ha egyedül szeretnél otthon megtanulni gitározni. Esetleg annyit lehetne tenni az ügy érdekében, hogy beszerzel egy Muszty-Dobay féle gitáriskolát, az végülis jó lehet elindulni.

A boltokban 4 ezer körül kapható:

[link]


De a szerzőktől közvetlenül megveheted 2800-tól, dedikálják neked, és szívesen adnak pár tanácsot is ahhoz, hogy is indulj el a gitártanulás útján:

[link]


Amit viszont kerülj el mindenképp, ha magyar oldalról akarsz tanulni, az a gitáregyetem, illetve mostani nevén gitarozom.com - elképesztő marhaságokat beszél/ír a jóember azon az oldalon és a gitártudása is... hát, mondjuk úgy, hagy némi kívánnivalót maga után.


Ami az akusztikus gitárt illeti, alapvetően két út áll előtted: vagy fémhúros akusztikust veszel, vagy nylonhúrosat. A nylonhúrosak nagy része, főleg itt Mo-on és főleg 100e alatti árkategóriában klasszikus gitár, míg a fémhúrosok közül a legtöbb ún. dreadnought lesz.

A nylonhúroknak jóval kerekebb, melegebb hangjuk van, míg a fémhúrok jóval csilingelőbbek, fényesebben szólnak. Egyik sem jobb a másiknál, abszolút a te ízlésedtől függ, melyik tetszik neked jobban.

A klasszikus gitárok nyaka sokkal szélesebb, a nylonhúrok puhábbak, a fémhúrosé keskenyebb, a húrjai jobban vágják a kezet. Ez ne riasszon meg, pár hét alatt hozzászoknak az ujjaid, és azért a nylonos is vágná azokat az elején.

A nagyobb húrtávok miatt teljesen más érzés klasszikuson játszani, mint fémhúroson. A dreadnoughtok teste jóval-jóvsl nagyobb, böszmébb, mint egy klasszikusé. Érdemes elmenni pár hangszerboltba, kipróbálni, melyik testméret és nyakszélesség kényelmes neked, illetve megnézni, hogy a nylon, vagy a fémhúr hangja tetszik jobban. Nem baj, hogy nem tudsz gitározni, az eladókat megkérheted, hogy játszanak valamit rajtuk, hogy hallhasd, melyik hogyan szól, illetve te magad is kézbe foghatod őket, hogy a kényelmüket teszteld.


Ha a nylonhúrok hangja tetszik, de a fémhúrosok vékony nyaka lenne az ideális, ún. crossover gitárokat érdemes nézni, ha pedig a fémhúrok hangja, de szeretnél egy dreadnoughtnál kisebb testű gitárt, az ún grand auditorium, grand concert, OM, OOM, parlor gitárokat érdemes nézni.


Ami kezdéshez kell neked: a gitár, esetleg egy pengető, és sok-sok lelkesedés :) És egy metronóm. A metronómmal való gyakorlás elengedhetetlen, főleg, ha nincs hatalmas zenei érzéked. De metronóm alkalmazást mobilra is le tudsz tölteni. Hangológépre is szükséged lesz, de azt is tölthetsz mobilra.

2018. jún. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Huh, nagyon szépen köszönöm a részletes választ! :)

Úgy érzem, ebben minden benne van, amit tudni szerettem volna. Sőt! Még jóval túlszárnyalva. Köszönöm!

Ah, lelkesedés az van bőven! :)

2018. jún. 27. 13:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Éljen a Muszty-Dobay! :)

Sok sikert!

2018. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. jún. 27. 23:18
 5/10 Mojjo ***** válasza:

Tessék, a gitározásról 59 másodpercben:

[link]


Főleg 35 másodperctől a legjobb tanács :D

2018. jún. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez jó nagyon! :D
2018. jún. 28. 08:42
 7/10 anonim válasza:
36%

Mindig szagolj bele a tejbe, mielőtt beleiszol!

Nehéz dolgokat csípőből emelj, soha se derékból!

Ha színfogó kendőt teszel a ruhák közé, bátran moshatsz együtt színeset fehérrel!

2018. júl. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7

Köszi, köszi. Ezeket eddig is tudtam.

2018. júl. 5. 09:35
 9/10 anonim válasza:
Na, hogy megy? :)
2019. okt. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9

Alakul :D

2020. márc. 19. 22:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!