Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mik az előnyei és hátrányai...

Mik az előnyei és hátrányai egy fretless basszusgitárnak?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 11:44
 1/4 Thurston ***** válasza:
Ezt azért így nehéz összeszedni. Ha nem ismered jól ah angok pontos helyét, akkor meggyűlhet vele a bajod. Bár öcsém például az én fretless bőgőmön tanult meg játszani, és elég hamar elért egy jónak mondható szintet. Szóval inkább csak más. De én mindenképpen fretless párti vagyok. Sokkal szebben szól, és kényelmesebb is (gyorsabb).
2010. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem játék szempontjából lényegtelen, ha be vannak rajzolva a bundhelyek, akkor nem lehet elrontani (sokszor játszottam már fretlessen). Nekem most sima van, és ha vennék újat, jobbat, az is olyan lenne. Sokadiknak persze kell majd egy fretless is.
2010. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Thurston ***** válasza:

"Szerintem játék szempontjából lényegtelen, ha be vannak rajzolva a bundhelyek, akkor nem lehet elrontani (sokszor játszottam már fretlessen)"


Ez azértn em olyan egyszerű... A bundnélküli nyakon abszolút nem mindegyh ovan yúlsz két bejelölt "bund" között, ugyanis itt nem a bund fogja meg a hangot, hanem az ujjad, így már akkor is más hangot kapsz, ha csak egy fél centivel tévedsz. Ezt persze szabad füllel, tudatosan nem hallja valószínüleg senki, de ha egy zenei egységről beszélünk, például egy albumról, ott egy ilyen kis apró részlet teljes káoszt tud okozni. Egyszerűen hallod, hogy szarul szól a zene, csak nem tudod mitől... :3

2010. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Nekem most hagyományos van, és egy hozzáértő ismerősöm mondta, h a fretless sokkal jobb.
2010. jún. 7. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!