Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 4 éve éneklek és elég jól, de...

4 éve éneklek és elég jól, de az utóbbi 3 hónapban amikor magasra vinném a hangomat, egyszerűen úgy hallatszik mint ha 15%-ot recsegne a tiszta hangom mellett a hangszalagjaim. Mitől lett ilyen a felső regiszterem?

Figyelt kérdés
Jó lenne ha valami énektanár írna aki ért ehhez az egészhez.Biztos van valami terápia ami segítségével kitisztíthatom a felső hangokat.Hívtak a Megasztár 5 be és a legjobb formámat akarom hozni, ..jelzem nem tartozok azok közé a volt 12870 ember közé a 13000 ből,akiknek semmi hangjuk nem volt és bementek énekelni.Nem is értem minek mennek be tehetségtelenek, ezzel csak azt akarom hangsúlyozni hogy nem akárhogy énekelek ahhoz képest hogy semmi féle zenei hátterem nincsen.20 éves fiú vagyok, Caramel a példaképem.Várom az értelmes válaszokat, és ne írjon ide olyan aki nem akar segíteni.
2010. jún. 3. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk menj énektanárhoz....
2010. jún. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom a választ, de szerintem is egy szakértőt kérdezz meg. És voltál már a tv-ben? Csak nem az a gitáros fiú vagy, mert az nagyon cuki volt..*.* xD :)
2010. jún. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Háth, eddig nem nagyon jöttem rá a problémára a két válaszból.Nem, én nem az a gitáros fiú vagyok, de szerintem te Kállay András Saunders -re gondoltál akinek Lee Olivér gitározott.Én még nem voltam a válogatáson.A Megasztár castingeknek még korán nincs vége,mivel egyik haverom már be került a legjobb 120 énekes közé és ő hívott fel telefonon hogy Debrecenbe is lesz Július 1.-jén Megasztár casting (na persze meg még ezen kívül 6 vagy 7 helyen), és én ide fogok eljönni,és szeretném ha addigra a felső regiszterem rendbe jönne.Ez nem olyan probléma hogy nem bírom a magas hangot és énektanár kéne feltétlenül,hanem a magas hang ki éneklésénél mostmár recseg 15%-ot a hangom ami eddig nem volt.Kb. 3-4 hónapja van ez.Megjegyzem, örülnék majd énektanárnak.Lehet már meg sem lehet menteni a magas hangot ki tudja :S .... remélem lesznek még olyan válaszok amik hasznomra válnak.Szakértőhöz fordulnék én de interneten szeretném megtenni,és nem tudom hogyan nézzek utánna énektanárnak, mivel jó lenne levelezni egy tanárral aki segítene megoldani a problémámat.
2010. jún. 3. 20:01
 4/6 A kérdező kommentje:

Jah, igen ...ha észrevettétek egy fontos infót adtam a Megasztár 5 castingek folytatásának "egyik" helyszínéről. =) Ezt még nem tudja senki, demostmár majd el terjed a hír.

Szal még valaki aki segítene nekem? :)

2010. jún. 3. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:

én azt tanácsolom,hogy menj el egy foniáter szakorvoshoz,ő ért a hangszalagokhoz. Egyébként meg lehet hogy rosszul képzed a hangokat,mivel nem jársz énektanárhoz,és ez kárositja a hangszálakat. Ezt a tényt énis most tudtam meg,énis imádok énekelni( bár csak otthon szoktam) és nekem meg az a bajom hogy érzékenyek lesznek a hangszálaim 5 szám után. Én is most pont énektanárt keresek,hogy megtanitson jól képezni a hangokat. állitólag attól elmúlnak ezek a problémák.

Mi lett egyébként a Megasztárban? Beválogattak?

2010. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Eleinte nekem is fájt a torkom 4-5 szám után, kiderült, hogy torokból énekeltem, megerőltetve a hangszálaim. Ezt tilos, hiszen el is mehet a hangod, nem bírsz beszélni, ez nem gyerekjáték! Mióta megtanultam tüdőből énekelni, sokáig bírom egy levegővétellel, és még egy órás folyamatos éneklés után sem érzem, hogy fájna a torkom. EZT kell elérned!!! Az énektanár nagyon hasznos :)
2011. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!