Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gond van a gitárommal?

Gond van a gitárommal?

Figyelt kérdés

most vettem egy elektromos gitárt (még sosem volt nekem úgy hogy nem tudom hogy ez gond vagy nem mert van rá garancia és vissza tudom vinni)


Szóval egy két bundnál ha lefogom a húrt akkor berezeg mintha az utána lévő bundhoz is hozzá érne a húr (talán nincs eléggé magasan) de ha erősítőhöz kötve próbálom ki akkor nem lehet kihallani

csak ha "akusztikusan" játszok rajta.


Meg elég könnyen nyúlnak a húrok nagyon közel vannak a bundhoz alig kell lefognom


ezek akkor most problémák a gitárral vagy ilyennek kell lennie az elektromos gitárnak?


2010. jún. 3. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Na, először is húrcsere, ami rajta van, az valószínűleg 3 éves.

Aztán be kell állítani a nyakat (hogy hogy, azt meg ne kérdezd, de ha nem szereted, hogy rezeg, akkor még a húrlábat is feljebb kell állítanod. Komolyan, sokféleképpen lehet nyakat állítani, én a sajátomat tök egyenesre szoktam, és kicsit magasra, hogy ne csörögjön nekem, de a gitárosom kb 1 mm-re tartja a húrokat a bundoktól, neki viszont ez jön be).

Ha nem tudod, miről beszélek, akkor vidd el egy hangszerészhez, ő beállítja neked. Mondd meg neki, hogy ne csörögjön.

Ja, és a kérdésedre válaszolva: nem hiszem, hogy gond lenne a gitárral.

2010. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

értem hogy miről beszélsz köszi a válaszod

azt én is gondoltam hogy szarok a húrok

csak azon aggódtam nem a gitárral van a gond

2010. jún. 3. 12:56
 3/5 A kérdező kommentje:

és még annyit hogy (ha jól értettem a válaszod)


akkor mindegy hogy rezeg a húr vagy sem? ettől nem megy tönkre a hangszer?


Mert engem nem zavar hiszen erősítve nem lehet hallani csak azt hittem árt a gitárnak vagy a húroknak

2010. jún. 3. 12:59
 4/5 anonim válasza:

Nem árt, csak idegesítő ha erősítő nélkül játszol.

Gondolom az É és Á húrjaiddal van ez a probléma (mert ezek a vastagok).


Cseréld ki a húrokat, hangold be a gitárt, és ha még mindig nem jó, akkor vidd el egy hangszerészhez, ő beállítja neked.


Sok szerencsét hozzá, én is így jártam anno :D:D

2010. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
aha igen az E és A húrok és ugyan annál a pár bundnál vacakol. a többinél nincs gond
2010. jún. 3. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!