Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha akusztikus gitáron kezdek...

Ha akusztikus gitáron kezdek tanulni (teljesen kezdő), akkor mivel kéne kezdeni a tanulást?

Figyelt kérdés

Az akkordokat próbáltam, de még nem megy (leszakad a kezem), nem tudom megjegyezni (erre valami tipp?), és még nem is szólnak jól (rezonál, hamis a hamgja).


Mivel kéne kezdeni, és a fenti problémákat hogyan tudnám orvosolni?


13/F


2010. máj. 25. 15:17
 1/6 Thurston ***** válasza:

"Mivel kéne kezdeni, és a fenti problémákat hogyan tudnám orvosolni? "


Akkordokkal, gyakorlással.


(Komolyan nem értem néha mit gondolnak az emberek...)

2010. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

juj.


ez fájt.

2010. máj. 25. 15:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Ujjgyakorlatokkal kell kezdeni, skálák, akkordok. Hát nem egyszerű, de senkinek sem volt az, ezen ne lepődj meg. Erre akkor jövök rá, mikor jobbkezes lévén megpróbálok jobbal lefogni egy akkordot. Itt egy link, én nagy hasznát vettem az oldalnak. [link]
2010. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Daweee000 ***** válasza:
52%

Azzal kéne kezdeni a tanulást, hogy keresel egy jó gitártanárt, aki látja hogyha valamit rosszul csinálsz, és kijavítjátok, nem szokod meg, mert később sokkal nehezebb lesz a hibákat orvosolni. Tapasztalat. Egyébként jó az előbb linkelt oldal, én is ott kezdtem :D De mondom, tanárral mindenképp.

Ha hamis a hangja, akkor próbálj meg egy hangolást mindenek előtt:D a kezed meg majd beedződik, tudja majd megfelelő erővel nyomni a fogólapot, hogy ne rezonáljon, és a sok gyakorlástól, 1-2 hét múlva kb már megkeményedik a bőr az ujjadon, és nem fognak vágni a húrok sem.

2010. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

jogos: szakértő vagy ismerős aki ért hozzá ha látja mit hogyan fogsz tud segíteni. egyébként meg hozzá kell szoktatnod az ujjaidat meg az egész karod a tartáshoz a húr lenyomásához az elején még semmiképp nem akkordok. inkább csak csináld azt hogy mutató-középső-gyűrűs-kis ujjaidal minden húron egymás után lefogod a félhangokat 1.2.3.4.-2.3.4.5.-3.4.5.6 bundokat és így tovább egészen a 12.-ig meg vissza is. ezeket pengeted hga pengetőzöl a váltott pengetést is tudod ezzel gyakorolni , fel-le

az akkordoknak elméleti alapja van szóval jó ha beleásod magad az elméletbe is. megjegyezni ezután könnyebb őket.

nem tudom mekkorák az ujjaid de tény h az elején nyújtani kell öket. ez is sok gyakorlással tehető meg. ilyenkor meg kell nézni egyes helyeken hány bundot tudsz átfogni, azaz a mutató és kisujjad milyen messze tud nyúlni egymástól. elején jó gyakorlat a police-message in a bottle száma ehhez...

remélem tudtam segíteni..meg még ezt egészítse ki más nekem több most nem jut eszembe

2010. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lükosz válasza:
Fogj le egy akkordot és egyenként pengesd le a húrokat ha nem szól tisztán akkor vagy gyengén fogod le vagy a kezed hozzá ér valameik húrhoz, addig igazítsd a kezed és pengesd külön a húrokat amíg nem megy hogy egyből lefogod és szépen szól. Nyugalom nem annyira vészes mint ahogy hangzik mert rá fog állni a kezed :) A lényeg hogy helyesen tanuld meg a lefogást. Nekem az első akkordjaim E, Em, A, Am, C,D,G.
2015. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!