Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen népzenei együttesek...

Milyen népzenei együttesek vannak?

Figyelt kérdés
Nem a nagyon híresekre gondolok, mint a Csík, Fonó, Muzsikás, hanem valami kisebbekre pl, Bakator, Üsztürü..stb. Köszi előre!

2017. márc. 14. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Heló!


Fajkusz Banda

2017. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, jöhet ezrével!
2017. márc. 14. 20:54
 3/15 anonim ***** válasza:

Fejből, akik beugranak hirtelen, alapvetően eredeti falubeli népzenét, tehát autentikus népzenét játszó zenészeket, zenekarokat sorolok, magyar és balkáni népzenét játszóakat:


MAGYAR népzene:


- Kerekes (eleinte csak moldvai magyar autentikus népzene -ennek balkáni jellege van-, idővel pop- és rockzenével ötvözték, pop-rock hangszerelésben)


- Barozda (főleg erdélyi, azon belül gyakran Küküllők-menti népzene), Panek Kati népdalénekessel.


- Juhász Zoltán, furulyás (ő egyúttal zenetudós is)


- Hegedős


- Zerkula János (isten nyugosztalja, magyar gyimesi csángó világhírű népzenészünk volt, hegedűs (prímás); a csángó népzenék, pl moldvai, gyimesi: balkáni jellegűek, hangzásban és részben táncban)


BALKÁNI népzene:


- Tatros (főleg moldvai és görög)


- Fakutya (moldvai csángó, tehát magyar népzene, balkéni beütéssel)


- Sirtos (görög)


- T'Rakija (Eredetileg, és évekig Rece Fice néven futottak)


- Zsarátnok (bolgár és vegyes)


- Sebő Ferenc egyes formációi (főleg bolgár)


- Falkafolk (bolgár és vegyes)


- Palya Bea (főként bolgár/macedón, zsidó, magyar népdalok)


- eleki népzenészek (románok, a Magyarországi Békés megyéből, elek faluból), vagy pl a környékből kétegyháziak, méhkeréki zenészek.

2017. márc. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kis korrekcióm

soraimhoz:


- Tatros:


pontosítok annyiból: nem rémlik görög, kár votl odaírnom... alapvetően moldvait játszottak.


- T'Rakija/ReceFice:


elsősorban bolgár/macedón népzene, de egészében balkáni, és délszláv (északli szerb és horvát területekről gyűjtések, pl Bácska, Bánát, Vajdaság) ;


...akárcsak a világhírű magyar Vujicsics, és Söndörgő, de az utóbbi kettő inkább csak délszlávot, néha macedónt játszott és gyűjtött, igaz, ezekben inkább elmélyedtek, és Magyaro. területéről is gyűjtöttek a sokacoktól, rácoktól.

2017. márc. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Aki magyar népzenét játszott még

és beugrott:


Kalamajka


(Híresebbeket meg nem kértél... :P ;-) )

2017. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ígyígy, mert azok zenéit fújom kívülről-belülről. Köszi, amiket írtál azokból rengeteget nem ismerek! ;)
2017. márc. 15. 06:31
 7/15 anonim ***** válasza:

Húúha én nagyon sok kisebbet szoktam hallgatni :)

Boglya együttes, tükrös zenekar,Dobroda, Kerekes band, Méta együttes, Szeredás együttes, Sodró, Juhász zenekar, Tizenkét banda, Százcsávás band, Gázsa,Téka együttes, Bürkös , Sebő, Fondor, Dunazug, Zagyva banda

Kb ennyi amit most így kapásból össze tudtam szedni, remélem segítettem :)

2017. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Előző, egyébként én a szászcsávás zenekarra gondoltam, amikor kb azt írtam legutóbb, hogy "kérdező, mivel nem az ismertek közül kértél, így azokat nem említem ;)",

szóval pont a Szászcsávásra szerettem volna kitérni, de hát...


...ők Amerikát megjárt világhírű népzenekar. ;)


Igaz, én is megejtettem pár híreset, nem csak te, pl Sebő Ferenc... Persze Sebő nem csak népzenét játszik, hanem feldolgoz is pop/rock stílusban időnként...


De hát majd a kedves kérdező szelektál... ;)

2017. márc. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Előző: persze értem én, de szerintem minél több együttest akar összegyűjteni,ami jól játszik és el lehet hallgatni, lehetséges még nem ismerte :)
2017. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Így van, újakat is szeretnék megismerni! Egyik ismerősömnek is kellenek, mert neki már 12 GB népzenéje van letöltve, plusz letöltési folyamatban és már kifújt ő is tudományából, mivel ő sem ismerheti az összes zenekart! Nagyon köszönöm szépen a segítséget!
2017. márc. 16. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!