Melyik a jó minőségű mp3?
Figyelt kérdés
A CD minőség az milyen? Mármint mekkora bitsűrűséggel rendelkezik?
Több youtube - mp3 convertert kipróbáltam, és különböző bitsűrűséggel töltik le az adott zenét, egy számmal kipróbáltam 4 oldalt, háromnál volt eltérés a zene méreténél, azaz egyik "jobb" minőségű, a másik kevésbé...
Milyen bitsűrűséget ajánlott ilyenkor használni? Otthon és kocsiban hallgatnám, de nemtudom hogy mennyire érezhető a különbség, mondjuk nagyobb hangerőnél stb... jelent ez valamit? melyik az ajánlott/általános? illetve youtube-on milyen minőségben vannak ezek fent?
2016. dec. 28. 15:02
1/9 anonim válasza:
Mivel a YT is sokat butít az eredeti minőségén, az ebből készült mp3 még gagyibb lesz, így érdemes magas bitrátát használni (256/320). De ha nem hallod a különbséget, akkor végül is mindegy.
2/9 anonim válasza:
amit én használok, az 256-ban szokta konvertálni, bár van néhány 320-as zeném, az valóban jobban hangzik, még ha nem is annyira sokkal
5/9 anonim válasza:
Először is: minden mp3 veszteséges. Attól is függ, milyen lesz az letöltött zenét, hogy milyen minőségben rakták fel youtube-ra. Ez általában a tűrhető, és a pocsék között helyezkedik el, néha van, hogy egész jó. De ha igazán jó minőséget akarsz, vedd meg a cd-t.
6/9 anonim válasza:
mellesleg én már vettem észre olyat, hogy pocsék minőségű zenéből letöltés után egész hallgatható lett (savefrom.net-tel)
7/9 anonim válasza:
Ja, hangszínszabályzóbal is viszonylag tűrhetővé lehet tenni egy zenét, de az úgy még mindig pocsék az eredetihez képest, csak a hallgathatatlannál egy fokkal jobb. :D
8/9 anonim válasza:
Hát ez egyáltalán nem igaz! Én letöltöttem ncore-ról mp3-ban pl. egy Michael Jackson válogatást, kiírtam CD-re és úgy szól a kocsimban mint az állat! Hangos és tiszta! Sokkal jobban szól mint az eredeti Depeche Mode vagy George Michael cd-im. Ja és gyári Honda prémium hifim van 10 hangszóróval, subwooferrel.
9/9 anonim válasza:
Minél nagyobb a bitráta annál jobb a zene minősége mimdegy milyen a formátum. A mindegy hogy milyen a formátum azt ne úgy értsétek hogy egy nagy bitrátával rendelkező MP3 vetekedni fog egy pl FLAC formátumú zenével mert az MP3 mindegy mekkora bitrátával rendelkezik az veszteségmentes lesz, csak mégis jobb minőségű mint ha alacsonyabb lenne a bitráta. A FLAC meg veszteségmentes. Egy ismerősöm szokta azt csinálni hogy a kedvenc zenéit youtuben nem MP3-ba hanem FLACba konvertálja hogy ne legyen még rosszabb a zene minősége a youtubra feltöltöttnél, viszont így fölöslegesen nagy lesz az amúgy MP3 formátumú zene mérete. Egy MP3-at ha valaki FLACba konvertál át jobb minőséget nem kap mivel ami nincs ( a hiányosságokat ) azt nem lehet konvertálással hozzáadni. Azonban vannak fejhallgatók amik rendelkeznek digitális hangfelskálázással pl a SONY fejhallgatóknál a SONY saját MI-je a DSEE ez az eleveszített frekvenciaátvitelét javítja fel a zenéknek. Ez a megoldás gyakorlatilag az olcsó SONY fejhallgatókban is benne van, pl SONY WH-CH520, a drágább SONY fejhallgatókban DSEE Extreme van ami még jobban csinálja ezt. A lényeg a DSEE megpróbálja visszaállítani MI-vel nagy pontossággal a tömörítés során az eredeti hangforrás tömörítése során elveszített frekvenciát ( ami a részletgazdagságra van főleg kihatással ) a DSEE elég jól csinálja ezt, persze van az a rossz minőségű tömörített zene amiből nem képes jót csinálni, de a jobb minőségű MP3-as zenékből képes jobbat csinálni a DSEE Extreme ezt mégjobban csinálja, viszont mint mindennek ennek is megvan a negatívuma, a negatívuma az hogy a DSEE vagy DSEE Extreme használata jobban meríti a bluetooth fejhallgató akkumulátorát. Be és kikapcsolni a DSEE vagy DSEE Extreme-t a Sony | Headphones Connect alkalmazáson belül lehet be és kikapcsolni, és a használata érezhetően javítja digitálisan a zene minőségét ami jól hallható, tesztelni úgy lehet hogy amikor szól a zene bekapcsolod majd a zene megállítás nélkül kikapcsolod, azonnal hallik a különbség. Azonban ha igényes vajfülű zenehallgató vagy nem hallgatsz veszteségesen tömörített zenéket, és nem hallgatod őket olyan fejhallgatóval ami csak bluetooth kapcsolattal működik, olyannal teszed ami vezetékkel is működik, és nem JBL meg hasonló hypeolt divat fejhallgató gyártó termékét használod, hanem Audio - Technica, Beyerdynamic, AKG, GRADO ha csendes helyen vagy mert ők nyitott fejhallgatókra specializálódtak, vagy Sennheiser drágább fejhallgatói az 50 ezer Ft felettiek mert az az alatti Sennheiserek hangzása olyan hogy a 18 ezer FT-os SONY lekörözi kétszer hangminőségben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!