Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez az elektromos gitár jó?...

Ez az elektromos gitár jó? Vélemények?

Figyelt kérdés
[link] Ezen szeretnek elkezdeni (nem szeretnek akusztikust)

2016. nov. 20. 22:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

egy vintage tremolót kb ilyen szinten érdemes használni, de ha ezt a gitárt megtépi így, utána hangolhatja egész nap :D


https://www.youtube.com/watch?v=deGrt_FdQL4

2016. nov. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Egy Fendernek is erre használod a tremololóját, hangolódni fog, nem erre van kitalálva, ez ennyire egyszerű.
2016. nov. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Waff ***** válasza:
Pont arról beszélünk, hogy drágább, minőségi gitárnál nem fog elhangolódni a gitárod tremolo használat közben, míg az olcsóbbak nagyon hajlamosak erre.
2016. nov. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Értem én hogy pont erről beszélünk, de ha aki használt már vintage vibratos gitárt, az tudja, hogy a Fender is el fog hangolódni HA tényleg nyúzod. Normál híd, normál hangolókulcsokkal.

És egy olcsó SEM hangolódik el, ha nincsenek komoly gondjai. Egy 20ezer forintos hulladék biztos nem fogja tartani a hangolást, de ha egy átlag középkategóriás gitár tremolózóás miatt elhangolódok, ott elhiheted hogy nem a tremoló minősége miatt van :D

2016. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy a vintage tremolósok ha elhangolódnak, annak többnyire nem a híd az oka, inkább a húr szorul pl. a nyeregben, vagy a húrvezetőknél, esetleg kulcsok engednek. Azon a hídon nem igazán tud mi rossz lenni, annyira primitív szerkezet.

Nyilván nem való olyasmire, amire a Floyd igen, inkább csak ilyesmire:

https://www.youtube.com/watch?v=i5sqJNFFwqc


https://www.youtube.com/watch?v=cgjBTI81NaA

2016. nov. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Pontosan erről van szó. Tehát maradjunk annyiban hogy ez az "olcsón ne vegyünk vibratós gitárt" elmelet nemtudom miért kell, de semmi alapja.. :D Egy floyd rosenál talán oké, deegy vintage vibratonál baromság, ha arra használod amire kell, nem fog elhangolódni, ha meg mégis, annak semmi köze a hídhoz.
2016. nov. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem használnám a tremolo kart, de csak ezt a gitárt találtam ami tetszik. Balkezesből meg nem találtam fix hurlábasat pedig kerestem eleg sokat
2016. dec. 2. 20:27
 18/19 anonim ***** válasza:
Lazítasz kicsit a rugóin, nekifekszik a testnek, kitekered a kart, és olyan, mintha nem is lenne. Nem kell tőle tartani.
2016. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mármint azt akartad írni, hogy megfeszíted a rugóit amennyire csak tudod, nem? :P
2016. dec. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!