Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehéz lenne megtanulni gitároz...

Nehéz lenne megtanulni gitározni itthon?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni gitározni, de inkább itthon így internetről. Még soha nem gitároztam és leginkább metált szeretnék játszani és van egy Cort x1-es gitárom.

2016. aug. 25. 17:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát ez nem valami nagy cucc #10es, bár igaz, nekem még nem menne. Bár ebbe az "értelmes" gitározás annyira kevés, hogy talán mégis menne xD

Viszont Hendrix sokkal jobbat, és bonyolultabbat játszott mint ez :D


#9esnek annyit, hogy nyugodtan leírhatod a nevét xD

Vagy Youtube-re tölts fel egy demót tőle, hadd halhassuk :D

Én szeretem Hendrixet!


A kérdezőnek:

Na mi lett a projekt vége ???

Írd meg haver! Érdekel! :D

Sikerült tanulni ?

2021. jan. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11 Hendrix bármelyik dalát megtanulod hamarabb mint a Kascadet.

Jobb hallgatni Hendrixet az tény, nem is nagyon hallgatom az Animals as Leaderst, dehogy sokkal nehezebb az fix.

Vagy egy Yngwie Malmsteen, akire azt mondják lelketlenül gitározik, hát nem feltétlen, csak valakinek nem jön át ez a szét arpeggiozott k.rvagyors tempó. Őt se olyan jó hallgatni mint Hendrixet, de én a gitáros éveim alatt, nem szórakoztam annyit egyik Hendrix dallal se (pedig sokat megtanultam és variáltam is), és nem okozott annyi fejfájást és örömöt sem egyik sem, mint Yngwie dalaival szenvedni órákig.

2021. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát figyelj #12!

Én még úgy, vagy egészen hasonlóan nem hallottam embert (nem biztos, mert elég sok előadótól, vagy sima covert hallgattam már) úgy lejátszani egy Hendrix számot, mint ahogyan Ő játszotta.


Y.M.-től vagy Petrucci-tól, vagy Satriani-tól (mondjuk Satriani egyszer lejátszotta a Sleep Walkot, amit azóta még ő maga sem tudott mégegyszer megismételni, mert az r.hadt jó volt, és abból olyan cover nem is született eddig asszem) már hallottam egészen élethű másolatot.

Ezzel a "sportgitározással" sokkal többen próbálkoznak, és sikeresen meg is tudják tanulni az első hangtól az utolsóig.

Viszont mint írtam Hendrixet még nem hallottam úgy, mint ahogyan Ő nyomta.


Van a Popa Chubby, aki a Hey Joet, lejátsza egészen máshogy, az jó, tetszik is, viszont úgy lemásolni, ahogyan Y.M.-et letudják, Hendrixet eddig úgy látom nem.


És az valóban igaz, hogy pl a Purple Haze riffje nem valami bonyolult, ez így van.

Ezt bárki meg tudja tanulni, akár élete első riffjének is.

De ami utána jön, hát azt már kevésbé :D


Játszott Jimi Hendrixet Radics Béla is, Deák Billék :D

Gary Moore, akitől tetszett pl, ez a Popa Chubby is, Slash is, akinél sokszor bizonytalannak éreztem a zenét,annyira az nem jött be tőle, pedig nagyon nagy kedvenc Ő is.


Tehát végülis egy rendes 100% vagy legalább 90%os coverról beszélek, hogy az Ő esetében sokkal ritkább.

És ezért írtam azokat az előző hsz.-emben.

Mint ahogyan Radics Bélát sem tudnak játszani :D


Slasht igen, néhány Ritchie Blackmore-t, Jimmy Paget, Gary Mooret, David Gilmourt, Joe Perryt, Angus Youngot stb...

De Hendrixet meg Bélát nem nagyon :D


Ezért nevezném nehezebbnek.

2021. jan. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!