Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Pengetős hangszert készíteni?

Pengetős hangszert készíteni?

Figyelt kérdés
Ha szeretnék egy egyszerű, saját készítésű és tervezesű húros hangszert készíteni mennyire lehet sikerem? Vennék gitárhúrokat hozzá. Az jó? Faanyagnak mit ajánlotok ami megvehető könnyen? Esetleg ilyesmivel foglalkozó evboldalt tudtok?

2016. júl. 29. 18:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Ibocsi rossz kategóriába tete
2016. júl. 29. 19:00
 2/4 anonim válasza:
nem baj sógor, jelentem az adminnak , majd átpakolja jó kategóriába :)
2016. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kérdés alapján semennyire.
2016. júl. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát fontos a fa milyensége. Általában drágább, tömör faanyagokat szoktak használni, pl. mahagóni, kőris, juhar, rózsafa. Fontos, hogy legalább minimális szinten tisztában legyél a hangszerek akusztikájával. Pédául a nagyobb szögletes, rosszul méretezett hangszertestben kialakulnak állóhullámok, amik nem tesznek jót a hangzásnak.

Ha gitárszerű bundozást szeretnél, az nem menne. Esetleg felfestett hangközökkel, de ott is rendesen ki kell mérni.

A másik probléma az, hogy a húroknak megfelelő magasságot, erős talpakat és hangolókulcsokat kell csinálni. Na ezt a részt tényleg nehéz lehet használhatóan, tartósan kivitelezni.

Ha asztalos nélkül megcsinálod, akkor grat.

Én inkább pickupos hangszert, vagy ritmushangszert csinálnék. Például nemrég láttam egy embert, aki egy nagy lavorból, valami kapanyélből, meg egy szárítókötélből lényegében csinált egy egy húros nagybőgőt.

2016. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!