Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én nem érzem, mitől...

Csak én nem érzem, mitől lenne jó meg "igazi zene" a Tankcsapda?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasni/hallani, hogy valaki azt mondja, a mai pop meg gépzene nem igazi zene, ő bezzeg Tankcsapdát és társait hallgat. Most .ilyen igazi meg nem igazi zene vitába nem akarok belemenni. Én nagyon szeretem a rockot, és oké, hát igaz, hogy kicsit leragadtam a 80-as években, de sokan a Tankcsapdát emelik ki ilyenkor, hogy hallgassunk igazi zenét. Van más is, aki úgy érzi, hogy a Tankcsapda csak a rímekre utazik (írjuk oda, mert rímel, nem baj, hogy semmi értelme), se az énekest se a zenészeket nem tartom hű de nagy számnak. Nem vagyok zenész, ez igaz, de szerintem a laikusok is ítélhetnek. Voltam többször is Tankcsapda-koncerten (fesztivál vagy ismerősök miatt), és neme úgy jön le, hogy attól tartják magukat igazán nagy rockereknek, hogy minden 2. szavuk valami káromkodás, minden dolog kib**szott meg rohadt, akkor is, ha semmi értelme a kontextusban. Meg a mai feltörekvő fiatal bandákat is 3 akkordosnak látom. Mi a véleményetek?
2016. júl. 3. 20:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát, értem ezt a hozzáállást, de nem is arra gondoltam, hogy a téma legyen komoly. Csak hogy szerintem egy-egy rímen néha látszik, hogy ők se értik igazán, csak úgy rímelt. Azért egy Clash-dalszövegben pl. ilyet nem érzek. De persze tényleg ízlés dolga.
2016. júl. 6. 11:17
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Sose szerettem igazán a Tcs-t.

Az énekes hangja egész jó, zeneileg se rosszak, a szövegek se vészesek, de valahogy sose tudott meg fogni, de még így is sokkal jobbak mint a pop, rap "sztárok".

A punk rocktól pedig hányingert kapok.

2016. júl. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ha a magyar popra gondolsz, akkor lehet, de szerintem van igényes pop, igényesebb dalokkal, mint a Tcs, pedig én is főleg rockot hallgatok.


Köszönöm a választ.

2016. júl. 8. 08:51
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok ès èn ezt azèrt nem mondanám, nálam a zene ott kezdődik hogy van benne hangszer.

A wellhello ès társainál sokkal jobb

2016. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

De mondom a magyar szerintem se nagy szám. De külföldi igényes popzenék vannak, és sokszor van bennük hangszer.


Mutatok 2-t:


https://www.youtube.com/watch?v=hEhAarrIDZ4


https://www.youtube.com/watch?v=iio-j9FWytw

2016. júl. 8. 14:27
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de szerintem egyik se nagy szám.
2016. júl. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Nekem tetszik, és mindkettő elég összetett dalszövegeket tud írni. Persze saját vélemény.
2016. júl. 9. 19:56
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sosem volt nagy durranás a Tankcsapda. Az Agyarországig rendben voltak, de amióta ezek a nyálas rádióbarát számaik vannak, azóta sehova nem tudom őket helyezni. Érzelmileg, legalábbis. Eladták magukat, sajnos, alaposan. A kezdeti nézeteikkel teljesen szembementek. És való igaz, elég sokat káromkodnak, amely tényleg idegesítő. A gépzene nálam általában nem zene, de azt lehet jól is csinálni. A Tankcsapdától viszont gyakorlatilag falra mászok.
2019. ápr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy, hogy eladták-e magukat, csak egyszerűen értelmetlen a szöveg. :D De köszi a válaszod neked is.
2019. ápr. 14. 22:24
 20/20 anonim ***** válasza:
86%

Én sem érzem, mitől jó a Tankcsapda.Én sosem értettem a Tankcsapda körüli felhajtást. Volt pár jó albumuk, oszt' ennyi. Az Agyarországig voltak jók szerény véleményem szerint. Utána ráálltak a rádióbarát, tingli-tangli hard rockra. Persze a kis tinik meg felkapták őket. Szóval szerény véleményem szerint sosem volt nagy szám a TCS, de a punk korukban húzósak voltak. Az újabb albumaikba bele-belehallgattam, csak hogy lássam, mire ez a nagy felhajtás, de nem jöttem rá. Szóval a Tcs iszonyatosan túl van értékelve.


A káromkodós résszel egyetértek, tényleg elég sokat káromkodnak (bár szerintem a "rohadt" szó annyira nem káromkodás, mondanak ők csúnyábbakat is :) bocs az offért.

2019. jún. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!